Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Sufletul,aspectul sau...????
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

Sufletul,aspectul sau...????

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/12/2009
Varsta : 48
Localizare : Tarnaveni

MesajSubiect: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 03, 2010 2:23 pm

Sunteti dornic de o relatie serioasa. Aveti de ales intre o persoana (fata sau baiat) bogata,o alta saraca sau o alta cu suflet bun. Ce preferati si de ce?

cu respect [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://tarnaveni.forummagic.net
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 03, 2010 2:36 pm

Aspectuasa/ aspectuos si destept/desteapta nu?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68
Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 03, 2010 10:46 pm

Exista multe legende referitoare la goana dupa bani a celor care cauta o pereche.....cred ca sunt destui interesati doar de partea materiala intr-o relatie,din fericire inca sunt multi care nu au acest criteriu de selectie :cheers: ....prefer un barbat destept,cu potential si care e realizat profesional....daca la 40 de ani,sa spunem,el nu are o cariera,nu are perspective,nu are potential recunoscut,inseamna ca e cazul sa-mi pun intrebari referitoare la personalitatea lui...la ambitia lui,la capacitatea lui de a face fata vietii....poate fi un inadaptat,un ratat....nu pot respecta un astfel de om,deci nu l-as putea iubi....n-am intrebat niciodata vreun barbat cat castiga,ce averi are sau daca are de primit vreo mostenire....trebuie sa-mi placa ca om...ca aspect....ca personalitate si sa putem comunica.....mi s-au mai oferit ocazii sa pun labuta pe tipi bogati,dar daca nu mi-s dragi,pot fi si in top 300 cei mai bogati din lume....ca ma lasa rece.... king
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 03, 2010 11:31 pm

Exact, prin ceia ce e capabil sa realizeze pe parcursul unor decenii de viata, spune ce valoare are ca om :roll:
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Lun Ian 04, 2010 1:11 am

Trebuie un echilibru in toate si chiar cu riscul de a ma repeta afirm ca uratenia ca si saracia naste un complex de inferioritate iar un om complexat e un om periculos, asa ca prefer sa aleg un om caruia sa nu-i fie rusine de statutul lui , sa fie mandru de mine dar ... sa se simta barbat in fata mea :D , multe din cunostintele comune ale mele si ale EX-ului pun divortul si pe seama complexelor de inferioritate pe care le avea EL, acum si-a ales o d-na fata de care sa se simta ... superior :lol!:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Lun Ian 04, 2010 10:03 pm

Admin a scris:
Sunteti dornic de o relatie serioasa. Aveti de ales intre o persoana (fata sau baiat) bogata,o alta saraca sau o alta cu suflet bun. Ce preferati si de ce?

Daca nu se poate sa fie bogat si generos, penru ca din generozitate se vede sufletul, atunci prefer unul de conditie mai modesta, dar cu suflet bun, un om ce iubeste oamenii....pentru ca din iubire de semeni atragi lucruri si situatii bune asupra ta....

sa nu exageram, ca vom ramane doar cu exagerarea...avand pretentiile prea mari....sa ma ierte Dumnezeu, eu vreau un barbat care stie sa se poarte cu o femeie indiferent de natura si starea relatiei lor, ca e prietenie, ca e iubire sau ca de casatorie....si poate sa lucreze oriunde in afara de morga, sa fie dornic sa munceasca, sa fie inimos, saritor la nevoie... nu tin mortis sa fie licentiat ca de multe ori 7 facultati nu te formeaza ca om.....dimpotriva, se pot capata anumite apucaturi...

pe scurt cred ca trebuie sa aiba un caracter frumos, sa stie sa puna femeia in valoare, inaintea orgoliilor sale...asa mai pe scurt, un barbat caruia ii pasa de perechea lui...
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Vin Ian 08, 2010 12:39 am

mai alecs. king tu vrei sa-mi iei barbatul dorit de mine ? Question dar eu sunt mai concilianta ... accept si un medic legist sau un arheolog ca si aia tot cu ... mortii lucraza Arrow
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Vin Ian 08, 2010 10:41 am

uffff mai Ancutzo, daca tot gandim la fel, nu vrei sa fii sotia mea? Mad
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Vin Ian 08, 2010 6:49 pm

Question ma ... mai gandesc Laughing dar e prima "oferta" de a avea o relatie si ma bucur ca mai am ... cautare Laughing
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 09, 2010 12:01 pm

As fi o ipocrita sa spun ca nu pun "pret" pe aspectul partenerului, poate avea suflet, sentimente pentru mine, daca e urat, acel gen de urat care mie imi displace, poate arde in sentimente pentru mine, ca degeaba, se mai poate intampla sa fie fain tare, daca deschide gura si nu-i nik....n-are "mintea mobilata", tot degeaba, ma intereseaza ce gandeste, ce valoare are (nu-i asa ca atunci cand iti sta alaturi un om care nu gandeste, nu-si doreste si nu vrea sa faca nimic e o povara pentru tine?), poate parea ca am interes sa aiba bani, DA, ma intereseaza sa aiba bani, nu ca sa ii consum eu, ci asta exprima capacitatea sa ca OM care se straduieste sa faca ceva cu viata sa, eu vreau sa fac ceva cu viata mea, de ce s-o traiesc alaturi de un om care nu-si doreste, nu poate si se vaicareste de neputinta?....sigur mi-ar genera multe frustrari
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

Reputatie : 24
Data de inscriere : 29/12/2009
Localizare : tarnaveni

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 09, 2010 12:55 pm

adica tu vrei...un playboy cu caracter,destept,devreme acas' shi fara urmas!!!...de bani nu mai spun!!!nuuu??? Sleep

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... hei hei

Opriti planeta !...vreau sa cobor !!!
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 09, 2010 1:30 pm

adevarul e ca spectru are dreptate si presupun ca si barbatii isi doresc o femeie frumoasa, desteapta, buna gospodina, buna la pat si cu oarece stare materiala, asa ca ... sau poate unii isi doresc doar o femeie care sa depinda de ei si pe care sa o domine din toate punctele de vedere ... ce parere ai andras ? Question
Sus In jos
Admin
Admin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/12/2009
Localizare : Tarnaveni

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 09, 2010 2:44 pm

nu stiu ce doresc barbatzii!!!...insa stiu ca eu am primit un "dar"!!!...nu cea mai frumoasa dar cu un suflet imens,nu cea mai desteapta dar destul de isteatza ca sa nu depinda doar de mine,nu cea mai buna gospodina si nici cea mai buna la pat,nici starea ei materiala nu era de invidiat!!!...cu toate astea,cu problemele si incercarile pe care le-am avut,pot afirma ca avem o familie fericita impreuna cu fiica noastra!!!...avem un acoperis deasupra noastra,avem masa noastra si nici cu finantzele nu stam prost!!!...in concluzie,prin ochii mei,vad chipul omului... reflectata de oglinda sufletului!!!...chiar daca noi nu ne vedem, privindu-ne zilnic, altii, daca sunt atenti, pot sa vada suferintele noastre, pacatele, relele de care suntem capabili doar privindu-ne in ochi, privindu-ne zambetul... in general un om bun si vesel are privirea senina, fata zambitoare si multumita, pe langa bunatate se poate vedea si suferinta!!!... cand sufletul este indurerat si fata o arata... nu ne puteam masca sufletul foarte usor!!!.... sunt totusi oameni care par sa aiba o masca pe figura!!!...din pacate, am intalnit asemenea oameni, pe care ii descifrai foarte greu!!!!...DA,am ales SUFLETUL!!!

cu respect [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://tarnaveni.forummagic.net
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 09, 2010 3:52 pm

Eu stiu sa ma tencuiesc bine, arat numa' ce-mi convine...asta se chiama masca?...eu ii zic "CIFRU NASA PROTECTOR" Mad
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 09, 2010 5:14 pm

SPECTRU a scris:
Eu stiu sa ma tencuiesc bine, arat numa' ce-mi convine...asta se chiama masca?...eu ii zic "CIFRU NASA PROTECTOR" Mad

tu esti o specie rara surioara Arrow

Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 10, 2010 11:27 am

andrasboy a scris:
adica tu vrei...un playboy cu caracter,destept,devreme acas' shi fara urmas!!!...de bani nu mai spun!!!nuuu??? Sleep

Adica zici ca nu exista?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]stiam eu ca NU, acum m-am lamurit[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 10, 2010 11:29 am

n-am zis ca nu exista!!!!...cauta shiii....!!! Smile

Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 10, 2010 11:31 am

andrasboy a scris:
SPECTRU a scris:

tu esti o specie rara surioara Arrow

Pai ....DA....ce crezi ca CIANURA se gaseste pe toate drumurile?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 24, 2010 1:01 pm

pana la urma din toate nu ramane decat ... sufletul Laughing asa ca ... fie il alegi de la inceput, fie te capeti cu el mai tarziu... rezultatul e acelasi Sleep
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 30, 2010 12:09 am

DA, PRIMA DATA ASTA CAUTI, A DOUA OARA MAI CAUTI SI ALTCEVA
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

Reputatie : 42
Varsta : 50

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 30, 2010 12:41 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si ce cauuti....fata frumoasaaa??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Sam Ian 30, 2010 3:31 pm

sufletul, evident! si, as mai adauga eu inca ceva... mintea, spiritul, simtul umorului si, daca toate astea ar fi ambalate aproape perfect, ar fi minunat! dar nu ambalajul este factorul esential [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 31, 2010 1:48 pm

pana la suflet ne lovim de mentalitatea lui ... si e dureros sa intalnesti persoane cu idei preconcepute ... oricat de mult ti-ai dori o relatie nu poti sa te condamni la o confruntare permanenta sau la acceptarea unor prejudecati doar ca sa mearga relatia
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Dum Ian 31, 2010 3:43 pm

Question pale am mai spus-o si o repet....nu ai cum sa vezi sufletul unui om la o prima vedere....mereu ne atrage acea persoana care corespunde din punct de vedere estetic,gusturilor noastre....pentru mine poate parea printul visurilor,in timp ce pentru o alta femeie ar putea parea urat.....am intalnit barbati frumosi,considerati asa de majoritatea,care m-au lasat rece....nu am simtit nici cea mai mica atractie fata de omul respectiv....americanii numesc asta "chemistry"....fireste ca nu ne putem limita doar la aspectul exterior,dar cunoasterea vine dupa....observarea modului in care se comporta,in care gandeste,cum interactioneaza cu cei din jur,care e sistemul de valori la care se raporteaza,toate lucrurile care tin de caracter si spirit necesita mai mult timp de "procesare" si daca simt ca suntem pe aceeasi lungime de unda,e ok....noua,celor care am ajuns la varsta maturitatii si care am trecut printr-o casnicie,cu siguranta ne va fi mai greu sa ne implicam intr-o alta relatie serioasa(nu inteleg prin asta ca trebuie si oficializata,eu cel putin nu mai vreau acte la Primarie), pentru ca suntem mai sceptice si mai atente la detalii pe care poate nu le-am fi bagat in seama ,in tinerete...eu asta simt....trebuie sa recunosc insa ca nu as putea sa am alaturi un om care mie nu-mi place fizic,doar pentru ca are un suflet bun....nici vreun frumos fara caracter n-as tine alaturi....caut un barbat care sa corespunda din toate punctele de vedere,felului meu de a fi....asa cum si eu as putea fi exact ceea ce-si doreste un anumit tip....cum am mai spus,toata problema este ca cei doi potriviti,sa se intalneasca intr-un anumit moment al existentei lor pe pamant....
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   Lun Feb 01, 2010 10:59 pm

mi s-a intamplat sa fiu atrasa de o persoana, fizic vorbind , dar o vorba sau un gest sa ma indeparteze ... pana la urma pentru mine esential este mentalitatea lui... mai importanta decat aspectul fizic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sufletul,aspectul sau...????   

Sus In jos

Sufletul,aspectul sau...????

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: