Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici DIVORTZUL,nenorocire sau...??? - Pagina 2
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

DIVORTZUL,nenorocire sau...???

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Feb 12, 2010 9:06 am

ideea e ca ne revenim dupa ... divort, dar sunt si persoane care raman marcate pe toata viata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Ma_dana
special quest
special quest

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/01/2010

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Mar Mar 02, 2010 11:44 pm

Cred ca am mai spus : sufera mai mult cel care e inselat ,parasit. Cel care da divort ( sau cel care inseala)  stie ca a apucat-o intr-o directie pentru care decide el si numai el. Celalalt, cel parasit cum ar veni, trebuie sa se supuna celui care a inaintat actiunea. Chiar daca cel parasit a gresit ( si din cauza comportamentului lui s-a ajuns la divort ) el sufera, pentru ca nu a avut el initiativa. Ma rog....sper sa se fi inteles ceva din ce am spus ( emoticonul care zambeste).
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Mier Mar 03, 2010 10:49 pm

E prea scurta viata ca sa merite s-o lasi furata si distrusa in nefericire de o/un partener de viata cu care nu te potrivesti, deci divortul inseamna eliberare si o noua sansa pentru ati face viata frumoasa[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Gabi
VIPVIP

Reputatie : 41
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 54
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 05, 2010 4:11 pm

doridor_ro a scris:
mai la mine pe acte erau vreo 19 anisori de cascatorie...dar ultimi 7 ani erau de singurate in doi..si mers prin tribunale....acea dragoste era ucisa de mult..de cand imi imormantasem propiul copil.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Gabi
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 05, 2010 4:48 pm

Nenorocire???NU!!!!!!!cu siguranta, nu!(desi atunci imediat, am suferit asa cum nu ma asteptam)
Sa povestesc si eu...
M-am casatorit la 21 de ani, din dragoste, ca toata lumea de pe aici, vad.Doar ca...dupa cativa ani(putini)mi-am dat seama ca femeia care se pricepea la zodii in vremea aceea si care ne-a safatuit sa nu ne casatorim, avea perfecta dreptate...dar...cine auzise de compatibilitate in vremea aceea(mai ales ca proveneam dintr-o familie de tarani, care desi era una extrem de iubitoare era tributara educatiei rigide a satului, dogmelor si restrictiilor impuse de societate).Nu vreau sa lungesc cu explicatii pe ac. tema..spun doar ca daca eu vedeam un lucru alb el cu siguranta il vedea negru!!!!!!!Cand ma gandesc, cat de diametral opusi..eram in tot..nu pot sa cred ca...am trezistat 21 de ani, impreuna!!!!!Dar..la inceput,am crezut ca..ASA TREBUIE ...apoi, am incercat sa-l schimb...aveam sa aflu ca..oamenii nu se schimba, decat daca isi doresc ei..iar barbatul "taur" nu o sa o faca niciodata!Mai tarziu, am incercat sa divortez dar copilul meu(o fata care acum are 24 de ani), nu a acceptat sub nicio forma!!!(nu intru in detalii)...a trebuit sa accept si sa fac compromisuri, din ce in ce mai multe...sa renunt, din ce in ce la mai multe...(ca sa ma intelegetzi as vrea sa exemplific..in21 de ani de casnicie nu am reusit sa il conving pe fostul meu sot, sa ma insoteasca la un spectacol de teatru..in timp ce eu bateam stadioanele de fotbal ale tarii), pana in momentul cand m-am trezit..la 38 de ani..ca nu mai am la ce sa renunt!..eram o femeie trista, plina de frustrari, care oricat incerca sa discute despre problemele sufletului..nu avea cu cine..era un subiect tabu!Eram o femeie care nu se afla intr-un loc unde isi dorea, nu facea ceea ce isi dorea si...mi-am mai dat seama de ceva...FEMEIA ACEEA nu eram EU!!!!!!!Si atunci am hotarat:TREBUIE SA FAC CEVA! Doar ca...nu aveam un motiv..casnicia mea..(privita din afara era...aproape perfecta!!!!!)Am inceput insa, sa lucrez cu mine...cu mintea mea...asa am reusit sa renunt la tigari si sa constientizez ca..eu sunt CINEVA si nu un NIMENI, nu o persoana care nu e in stare de nimic(asa ajunsesem sa cred!!!stiti daca ti se spune mereu un lucru, incepi sa il crezi!), sa devin "egoista"(va rog sa ma credeti exista o latura buna a acestui termen).Bine..toate lucrurile acestea mergeau incet..si ..cand dupa vreo 5 ani..fetita mea mi-a spus..stii, tata nu era asa cum mi l-ai arat tu...si acum as intelege daca a i divorta, am mai avut nevoie de un usor impuls si am facut-o!Divortul in sine a fost unul "usor"..de comun acord, fara avocati, dar si fara partaj...am lasat totul fiicei noastre si am hotarat sa o luam fiecare de la capat, pe cont propriu(doar ca el.."puternicul" nu reusit sa faca nimic "pe cont propriu" si acum locuieste cu fiica noastra).Dupa o perioada in care m-a considerat inamicul public numarul 1,(in care a realizat de fapt ca sunt o "mare doamna"...cine ar fi acceptat sa o ia de la capat la 43 de ani si sa il lase sa se odihneasca in tot ceea ce era al NOSTRU?)...acum suntem in relatii destul de bune(Datorate si imprejurarilor, poate..el este constient de faptul ca nefacand partaj si netrecandu-i inca, apartamentul fetei pe nume..am o oarecare putere de decizie asupra viitorului sau).
Acum...sunt in cea mai frumoasa perioada a vietii mele(nu va mirati, nu va ganditi nici la varsta si nici la operatia pe care am avut-o pe coloana)traiesc intr-o casuta de care sunt mandra(este rodul muncii mele, in totalitate)si in care ma simt minunat...fac ceea ce imi place(sunt studenta...ies la teatru, la dans...)am o relatie extraordinara cu fiica mea...Stiti ce fac? TRAIESC!!!!!!!! In anii dinainte doar..EXISTAM!

Da, divortul a fost o eliberare pt. mine...

P.S. Sunt convinsa ca au existat tradari din partea lui, in timpul casnicie, dar..asa cum spunea Only...le-am acceptat..nu erau mai importantante decat frustrarile pe care le acumulam zilnic...

Nu stiu daca intelegeti ceva, (sper din tot sufletul)dar..este prima data dupa divort, care s-a petrecut acum 5 ani..cand astern in scris toate lucrurile aceste..cred ca...m-am lasat dusa de val!!!!!

Va multumesc, pt. intelegere!
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 05, 2010 6:31 pm

Gabita, draga mea.....inteleg perfect tot ce ai trait! si zau acum, dar esti o sfanta! auzi, fara partaj..... bine, nu mai conteaza. stiu ca nu iti doreai decat sa se termine cat mai repede. totul.
fii fericita, scumpa!
Sus In jos
Gabi
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 05, 2010 6:33 pm

daaaaaaaaaaa, imi doream si sa se termine repede..
dar nici nu voiam ca fiica mea sa ma judece..oricum SUNT MULTUMITA si... din cand in cand ..FERICITA! multumesc, pt. intelegere.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 05, 2010 6:51 pm

Gabi a scris:
daaaaaaaaaaa, imi doream si sa se termine repede..
dar nici nu voiam ca fiica mea sa ma judece..oricum SUNT MULTUMITA si... din cand in cand ..FERICITA! multumesc, pt. intelegere.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect
Sus In jos
silviana
VIPVIP

Reputatie : 17
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 57
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 05, 2010 10:11 pm

gabi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Mar 06, 2010 12:25 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pentru Gabi in mod special dar si pentru celalalte persoane care au avut puterea sa rupa o legatura conventionala si au avut curajul sa ne povesteasca si noua experienta lor

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Gabi
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Mar Mar 09, 2010 7:24 pm

Multumesc mult fetelor!!!!!!!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Nu vreau sa par lipsita de modestie, dar credeti-ma...daca m-ati fi cunoscut inainte...ati vi vazut ca, intr-adevar sunt o CURAJOASA! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...ce regret acum este ca..prea putzini oameni(femei si barbati, deopotriva)realizeaza ca..de cele mai multe ori, divortzul este o eliberare pt. ambii parteneri!
Sus In jos
Ma_dana
special quest
special quest

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/01/2010

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Mar Mar 09, 2010 7:35 pm

Gabi a scris:
Multumesc mult fetelor!!!!!!!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Nu vreau sa par lipsita de modestie, dar credeti-ma...daca m-ati fi cunoscut inainte...ati vi vazut ca, intr-adevar sunt o CURAJOASA! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...ce regret acum este ca..prea putzini oameni(femei si barbati, deopotriva)realizeaza ca..de cele mai multe ori, divortzul este o eliberare pt. ambii parteneri!

Cred ca sunt multi/multe ( inclusiv eu ) care regreta ca nu au divortat mai repede, mult mai repede. Eu una regret AMAR ca nu am divortat macar cu 1-2 ani mai repede.
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Mar Mar 09, 2010 9:51 pm

eu regret ca nu am divortat dupa 3 ani....si ca mi-am irosit alti muuuulti ani din viata( 19)dar, oricum, bine ca am scapat!
important e ca incep sa ma simt bine, eu cu mine. ca nu mai aud zilnic cat de...si de....
iar curajoase suntem toate, indiferent de situatie!
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 12, 2010 1:42 pm

Feliciti fetelor!.....Cand termin de adunat ...va povestesc...as fi curioasa si despre experienta de viata a unui divortat...din cei care nu au divortat pentru ca au fost prinsi cu amanta[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Gabi
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 12, 2010 6:27 pm

Ce sa facem, draga mea... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] bietul nostru Andras..chiar nu mai face fatza cu atatea"muieri" pe cap!!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Gabi
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 12, 2010 6:28 pm

..poate il roga pe ADMIN sa ne spuna, cate ceva... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
colacdesalvare
VIPVIP

Reputatie : 18
Varsta : 47
Localizare : Tarnaveni

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Mar 12, 2010 8:01 pm

Mad Mad Mad Mad Mad
Sus In jos
Gabi
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Mar 13, 2010 11:08 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Ce e Colacel?????Vino sa te tzuc [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] te-ai cam pricopsit.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Joi Iul 01, 2010 4:02 pm

Casatoria reprezinta doar un contract cu obligatii si beneficii ca multe alte contracte, e adevarat ca i s-a dat titlul de "COD AL FAMILIEI", ca se te eliberezi de asemenea contract te costa mult, constand in timp din viata, suferinta si bani, dupa parerea mea formata din experienta celor 21 de casnicie....relatia dintre un barbat si o femeie nu trebuie sa fie "subjugata" unui contract....firar el de contract[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
P.S. nu as mai semna niciodata un astfel de contract

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   

Sus In jos

DIVORTZUL,nenorocire sau...???

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: