Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici DIVORTZUL,nenorocire sau...???
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

DIVORTZUL,nenorocire sau...???

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/12/2009
Varsta : 48
Localizare : Tarnaveni

MesajSubiect: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Ian 03, 2010 2:19 pm

Sunt multe cupluri care, dintr-un motiv sau altul, obiectiv sau subiectiv, isi sfarsesc drumul in doi prin divort.
Ai trecut printr-o asemenea situatie ? Care a fost motivul divortului tau ? A fost o nenorocire sau o eliberare ? Deschide-te si povesteste-ne !

cu respect [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://tarnaveni.forummagic.net
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Ian 03, 2010 2:38 pm

De ce?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68
Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Ian 03, 2010 10:33 pm

:joker: cred ca multe dintre noi au trecut printr-un divort,din ceea ce am vazut pana acum in grupul nostru.....eu m-am maritat la 21 de ani,in anul II de facultate si am considerat ca daca ne iubim,este suficient....din ce am citit si vorbit cu multe persoane (imi place sa ascult ce au ceilalti de povestit),exista la un moment dat o rutina a casniciei si cand esti prea ocupat cu altele,sau nu vrei sa faci un efort sa schimbi ceva,in final relatia esueaza....cred ca dragostea nu tine mai mult de unu-trei ani,dar in casniciile durabile,ea este usor inlocuita cu preocupari comune,cu o prietenie profunda cu ceva....nu stiu...un sentiment mai profund....mai durabil....la mine sfarsitul a inceput cu lipsa comunicarii,cu lipsa implicarii si cred ca am gresit cand,din dragoste,am preluat incet-incet,toate grijile si responsabilitatile familiei,cred ca am oferit prea mult,am tolerat multe,chiar si escapadele sexuale,dar cred ca intr-o relatie,nu e niciodata doar vina unuia,chiar daca si intr-o proportie foarte diferita,dar fiecare are partea lui de vina......nu vreau sa intru in detalii,ca nu vreau sa para ca-l barfesc,nu am resetimente ci doar,cateodata,imi pare rau dupa anii pe care i-am pierdut (ultimii din casnicie)....dar acum simt mult mai acut lipsa acelor ani ,din pacate...dar atunci m-am gandit la baiat,sa nu sufere(desi am avut surpriza sa ma intrebe de ce n-am facut-o mai demult)....m-am gandit la ai mei,dar poate ca totul s-a intamplat cu un rost.....cert e ca asteptam sa termine baiatul liceul,sa dea la facultate si apoi sa ma ocup si de divortz....din fericire,mi-am luat grija asta de pe suflet,ca nu a mai avut my ex rabdare si s-a mutat cu o iubita cu 20 de ani mai tanara, astfel ca m-am linistit si divortul a decurs civilizat,nu am facut nici o observatie,nu am avut nici o pretentie,am impartit jumi-juma ap. si gata....m-am simtit si ma simt ELIBERATA!!!....ii voi ramane vesnic recunoscatoare pentru ca a fost coautorul baiatului meu,ca am trait si ani frumosi....ca m-a invatat sa pescuiesc,sa ma distrez si ca acum are el grija de cutzu nostru,care a fost in grija mea si a baiatului vreo 9 ani....au fost aproape 20 de ani de casnicie,o experienta de viata care a avut rolul ei.....
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Ian 03, 2010 11:40 pm

only, parca e la indigo povestea noastra!
eu m-am maritat la 22 de ani, studenta fiind. si chiar dintr-o mare dragoste. am fost extrem de fericita, dar curand am inceput sa sufar. am vrut sa divortez prima data cand fata mea avea un an si doua luni, insa parintii mei s-au oripilat. el si-a pus cenusa in cap si eu am crezut ca nu o sa se mai repete. doar ca s-a repetat, pana cand nici nu-mi mai pasa.
de ce am ramas, de ce am ales sa-mi irosesc viata?
de frica. ca nu ma descurc singura. de durerea de a o desparti pe fata mea de tatal ei, care era mai mult decat Dumnezeul ei. de stigmatul de femeie divortata....caci stiti si voi cum se spune: femeia e de vina, ca nu a stiut sa-l tina langa ea. ca nu s-a straduit, si atunci, bietul om....
incetul cu incetul, au intervenit altele, de care mi-e si jena sa-mi amintesc....betii cumplite, dezinteres fata de copil, fata de casa, de mine nici nu mai vorbesc.
dar continua sa pozeze( si chiar ii reusea al dracului de bine) in fata tuturor. pana si parintii mei erau fericiti si povesteau la toata lumea ce ginere deosebit au. evident ca ei nu stiau nimic. iar cand am inceput sa le povestesc, multa vreme nu le-a venit a crede.
rabdam. si taceam, doar pentru copilul meu.
dar ea a vazut. a auzit si a inteles.
teroarea in care traiam devenise insuportabila. cand imi vedeam colegele cum asteptau sfarsitul programului pt a ajunge acasa....in timp ce eu nu ma gandeam decat ca ma intorc iar la chinul continuu....ma rog.
nu eu am fost cea care a luat hotararea aceasta- v-am spus ca nu as fi avut niciodata curajul sa o fac. norocul meu e ca s-a indragostit "de o adevarata doamna", fix cu 20 de ani mai tanara, care a fost salvarea mea. am avut un divort urat, chiar daca initial am stabilit ca totul va fi civilizat, ca vom ramane doua persoane care nu vor uita ca au un trecut comun si un copil minunat.
sora mea mai mare mi-a fost si avocat si partajul a fost concomitent cu divortul. a fost de acord sa-mi lase apartamentul(acum sa nu credeti ca a plecat cu mana goala....ba din contra) si-a luat frumusel lucrurile personale si o luna a fost calm.
dar dupa c adevarata doamna i-a tocat rapid banii si l-a dat afara, a venit....acasa!
eram inca in divort, deci, chiar daca facusem intelegere notariala, pana cand nu primeam hotararea judecatoreasca definitiva si s-o investesc cu titlu executoriu, era si casa lui. asa ca eu si fata mea ne-am autoexilat la parintii mei, pana cand, finalmente, am avut aceea hartie care a pus capat unei casnicii de 22 de ani.
sa mai spun ca am chemat de doua ori politia?
ca am avut abonament, timp de un an, la o firma de paza?
ca eram mereu insotita de cineva, inclusiv de agentul de proximitate?
ca umblam cu sprayul lacrimogen in buzunar?
ca ma urmarea prin oras, cu masina?
ca doi ani nu l-a interesat de copilul lui? ca nu i-a dat nici macar un telefon???????
ca, atat cat a mai stat in casa, a distrus totul?
ca a aruncat aproape toate efectele personale ale propriului copil?

ca inca, chiar daca stiu ca nu voi fi cu adevarat eliberata decat daca il iert, tot nu pot sa o fac?
ca am uitat momentele frumoase si ca e tatal copilului meu?

in concluzie, sunt o ticaloasa, stiu, dar, pentru toate astea si multe altele, divortul, dupa fata mea, a fost cea mai mare si adevarata realizare a mea.
cu toate ca nu a fost meritul meu, ci al acelei adevarate doamne. si ii voi fi mereu recunoscatoare pentru asta.
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Lun Ian 04, 2010 1:05 am

m-ai intristat carmen pentru ca ai suferit si ai rabdat prea mult doar de dragul convenientelor

hm, am avut ca sot un om tacut, linistit, taciturn chiar, exact opusul meu, eu l-am ales si ma gandeam ca am facut o alegere buna.
In perioada cand l-am cunoscut mai aveam doi curtezani , lucram in Bucuresti dar mi-a fost teama sa ma marit cu un bucurestean ca sa nu ma simt vinovata ca m-am maritat pentru apartament si sa nu ma simt o provinciala in ochii familiei lui. Deci m-am casatorit cu un moldovean de-al meu, am renuntat la servici dupa ce am nascut, am stat in somaj, am lucrat si in invatamant, pana la urma am ajuns sa lucrez in acelasi santier cu el .
Poate ca e si ceva genetic, barbatii din familia lui au inceput sa aiba aventuri dupa varsta de 40 de ani, sau poate a fost distanta care ne-a separat - a primit un post la Siriu - eu am ramas in Neamt cu fata care trebuia sa dea capacitatea si a aparut o EA, am crezut ca e o simpla aventura dar ... era o relatie, o relatie mai profunda decat devenise relatia noastra. La sfarsitul lui 2008 ne-am hotarat sa ne despartim, au fost si momente de tensiune, certuri, deceptii, daca as intoarce timpul nu m-as mai consuma si nu as mai lua in tragic faptul ca nu e acasa de Sarbatori, dar atunci ...
Il inteleg foarte bine si-mi dau seama ca daca se uita la trecutul pe care l-am avut impreuna nu-si aminteste decat de munca (ne-am ridicat o casa la care am muncit cot la cot amandoi), renuntari la maruntisuri care poate ne-ar fi facut viata mai frumoasa (am schimbat masinile an dupa an , de la Dacie care a fost prima noastra masina pana la Hunday Tucson care a fost ultima masina cumparata impreuna am schimbat vreo 4 marci, era un viciu pentru el sa aiba o masina "mai buna" ), nu am petrecut nici un concediu "undeva" cu toate ca bani au fost in casa dar erau alte prioritati, plus stresul de la servici, ascensiunea de la un simplu inginer la sef de lot nu e chiar usoara .
Acum e relaxat, serviciul ii confera mai multa libertate de miscare ( nu are cine sa-l verifice zi de zi ) , mai multi bani si mult mai mult timp liber ... si cand a fost sa compare viata petrecuta alaturi de mine cu viata lui actuala nu i-a fost deloc greu sa aleaga
Din toate astea fata a invatat sa-si manipuleze parintii, mie mi se pare ca a profitat din plin de despartirea noastra si ca el nu voia sa comunice cu mine, asa ca daca eu spuneam NU la ceva , el automat spune DA, si nu intotdeauna a fost un DA rational ...
La sfarsitul lui 2008 am intrat pe neogen si am descoperit o lume noua, ma bucur ca mi-am facut prieteni si prietene noi, incerc sa am si "o relatie" dar nu stiu cum se face ca tipi care-mi plac sunt la distanta destul de mare asa ca ... mai putina "relatie" si mai multa ...comunicare
Arrow pig
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Ian 08, 2010 10:51 am

divortul nu poate fi o nenorocire pentru nimeni, daca partenerii "se pregatesc" din vreme, adica daca se gandesc oarecum la a face acest pas...din c-va motive...ce tin de el sau ea

insa daca esti luat prin surprindere, poti face chiar si un soc...asa ca el se poate solda si cu o nenorocire pentru cine nu si-a pus problema lui, pentru cine nu e pregatit sa ramana singur, pentru cine nu concepe ca mariajul nu mai poate continua... sunt destui care si-au pus capat zilelor pentru ca el sau ea a cerut divortul....
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Vin Ian 08, 2010 2:35 pm

exista astfel de oameni? nu pot sa cred!
eu am reinceput sa traiesc de la 45 de ani- 22 de ani pot sa spun ca doar am vegetat, am gospodarit si am muncit ca o disperata- trebuia, cumva, sa gasesc o nisa, sa refulez, altfel ma sinucideam, chiar daca nimeni nu ar fi inteles de ce, avand "totul" am ales asta....
am inceput sa am iar prietene...sa vorbesc, sa ma vad cu ele. da, dupa 22 de ani, nimeni nu m- a intrebat de ce am disparut, de ce am revenit, de ce zambesc mai rar ca inainte, de ce nu-mi dispare tristetea din privie, de ce tresar la orice zgomot, de ce sunt paranoica, de ce caut sau ce caut....
totul a fost atat de firesc! doar noi eram mai mature, mai sceptice, mai nefericite, mai triste, mai obosite si mai dezamagite.
mi-au trebuit trei ani!!!!!!ca sa nu aliniez (si sa nu etichetez) nici pe cel mai bun om, dupa si in "tiparul" fostului....trei ani au trecut pana cand aproape am reusit sa nu vomit, doar la gandul ca un barbat ar putea sa ma atinga, chiar si intamplator si fara vreo intentie!

sa nu credeti ca sufar. ca sunt o neajutorata, o timorata sau complexata...sunt doar o femeie care nu a trecut, inca, peste calvarul vietii ei( a se intelege aici doar si numai casnicia); dar o voi face. nu stiu cand, dar voi reusi.
poate doar atunci cand ma voi ierta pe mine. si ma voi impaca cu mine.
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Ian 09, 2010 11:47 am

Hm....atunci cand o casnicie devine doar o inchisoare si partenerul de viata se transforma intr-un "calau al vietii tale", trebuie sa te eliberezi, deci divortul e o necesitate si o eliberare, problema apare atunci cand partenerii au un mod de gandire tributara prejudecatilor, cand din motive economice nu-si permit libertatea, de exemplu femeilor casnice, dupa zeci de ani de casnicie in care si-a pus viata la bataie, se trezesc ca nu prea au solutii de eliberare, mai cred ca inca divortul e privit ca o tragedie, iresponsabilitate decizionala si deci condamnat de o mare parte din oameni, cred ca tuturor ni s-a intamplat sa auzim in jurul nostru expresii de genul" ce barbat bun are, are bani, bunastare si pare cuminte, ce i-a venit?", valabil si pentru barbati, dar nimeni nu ne traieste viata in locul nostru, nimeni nu este obligat sa convetuiasca si faca sex cu un partener care nu iti mai place din diverse motive pe care ceilalti nu le vad si nu au cum sa le inteleaga.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Ian 09, 2010 1:07 pm

corect
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Ian 09, 2010 1:41 pm

Question parca vad figurile celor din jurul meu cand i-am anuntat ca ... divortez cherry si sa nu mai spun ca nimeni, dar absolut nimeni nu credea ca EL are o relatie
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Ian 09, 2010 1:43 pm

am uitat sa precizez ca spectru are dreptate : casa omului nu o cunoaste nimeni si uneori nici cei care locuiesc in ea Sleep
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Ian 09, 2010 1:59 pm

Tarota a scris:
Question parca vad figurile celor din jurul meu cand i-am anuntat ca ... divortez cherry si sa nu mai spun ca nimeni, dar absolut nimeni nu credea ca EL are o relatie

sora mea mai mare(parca am spus ca e avocata si m-a reprezentat la divort) ani de zile a trait cu convingerea ca eu sunt....nebuna.
dar cand, din pura intamplare- si spre norocul meu- a asistat la revederea dintre mine si el(am uitat sa precizez ca ex-ul e navigator), dupa 7 luni....mi-a spus doar un lucru: mai bine te omor eu cu mana mea, dar nu te mai las o secunda langa asta Mad Mad Mad

eiiii, acum nu mai conteaza ca nimeni nu m-a crezut. atunci, cand incercam sa le spun ca viata mea e doar o caricatura....
conteaza doar ca cei dragi mi-au fost alaturi. m-au sustinut. m-au incurajat si au inceput sa creada iar in mine.
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Ian 24, 2010 1:23 pm

nu e o nenorocire divortul dar e un consum nervos extraordinar ... si in afara stresului din casa se pune problema neplaceri de a merge la tribunal
nu stiu cum sunt alte tribunale dar cel din Bicaz e infect, ca sa nu mai spun de gardieni si de primul meu contact cu ei, daca ar fi dupa mine as schimba oamenii pusi acolo, ranjetul lor te face sa te simti mic si neinsemnat
am crezut ca procesul va fi ceva cam cum vad in filme ... eroare ... in sala e un du-te vino neincetat, nici nu auzi ce se vorbeste din cauza galagiei ... si sa nu mai spun ce fel de oameni sunt prin salile de tribunale...
sunt locatii unde nu ma simt bine, tribunalul e una dintre ele cherry
Sus In jos
silviana
VIPVIP

Reputatie : 17
Varsta : 57
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Ian 24, 2010 5:08 pm

da , tarota ..ai dreptate ...si la noi tribunalul este asa cum il descrii .....departe cu cele ce vezi in filme ...galagie ...un du-te vino......tu spui una...judecatorul scrie ce vrea el ...si uite asa........
si pentru mine primul contact ...si sper ca si ultimul ...cu salile tribunalului ......a fost la divort .
in schimb ...eu nu am vrut sa ne spalam rufele murdare la tribunal .....cu toate ca eu am inaintat divort , dupa aproape 1 an de cand ne-am despartit ( n-am mai locuit impreuna si hotararea a fost luata definitiv) ....cu ajutorul unei prietene ce lucra in justitie , am facut cererea de divort invocand nepotrivirea si indepartarea unul de altul ....fara sa amintesc adulterul lui....ce rost avea? ....sa aduc martori ...sa ma fac de ras cat de proasta am fost ca am suportat 4 ani ..ceea ce am suportat ....nu ...n-am vrut asa ceva ....iar pentru ca el a fost de acord cu tot ce am spus ...copilul la mine.....de impartit am impartit exact ceea ce am avut fiecare .......
Eu zic ca am fost o devarata doamna ......ca am evitat scandalul .....cand am mers la proces ...de brat am intrat ...de brat am iesit ......cu toate ca numai eu stiam ce era in sufletul meu ....dar s-a terminat repede ..................si uite asa s-a incheiat povestea de dragoste de peste 18 ani......si el a ramas cu "sogorita" mea.

Acum dupa 14 ani ....va pot spune ca a ramas ceva ................de domeniu unei amintiri ....singura "legatura" este copilul .....

deci ...nu e o tragedie ...e chiar bine venit ....atunci cand totul s-a "daramat".....
Sus In jos
Oraviteana
VIPVIP

Reputatie : 9
Varsta : 62

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Ian 24, 2010 11:13 pm

doamne, dar ce viata ati avut cu toatele....santem noi femeile mai proaste?... as ziceasta , dar uite ca ei se duc totusi de regula la femei, alea sant destepte? ooricum va admir de nu va pot spune pe toate pt.curajul vostru, si mi-am dat seama ca e cam o regula ca atunci cand o casnicie nu merge anturajul vede vina EI , chiar si familia femeii observ ca are obicei sa creada manipulatorii astia...am aflat multe din povestile vs.de viata si va multumesc pt.sinceritatea voastra.... What a Face
Sus In jos
winmarian71
special quest
special quest

Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/01/2010
Varsta : 46
Localizare : londra-uk

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Ian 30, 2010 11:35 am

pt mine unul,divortul a fost o eliberare.....chiar daca atuni nu l-am dorit
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Sam Ian 30, 2010 12:36 pm

ei, uite si o parere de celealata parte a "baricadei", care, chiar daca a fost exprimata in cateva cuvinte, spune acelasi lucru [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Joi Feb 04, 2010 9:04 am

pentru cei mai multi e ... o eliberare, mai ales de tensiunea generata de el [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

Reputatie : 27
Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Feb 07, 2010 10:19 pm

divortul pentru mine ...a fost revenirea la viata..cand am vazut ca mi-a semnat cererea ..am inceput sa traiesc din nou..si asta cu fff.multi ani in urma...a fost greu sa scap de el..dar nu m-am lasat....cu toate ca am luat-o de la zeroo la o varsta cand multe femi sunt realizate Surprised
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Dum Feb 07, 2010 10:46 pm

poate cineva si mie sa-mi explice de ce, dupa ce divortam, simtim aceasta eliberare, revenire la viata, fericire infinita?
ca doar ne-am casatorit din dragoste, nu? si ne-am promis ca o sa traim fericiti pana la adanci batraneti...ca o sa ne plimbam nepotii in parc, o sa imbatranim impreuna, avand grija de reumatismele fiecaruia....pana acum, nu am auzit pe cineva sa regrete divortul. care este un esec, in viata personala, a noastra, dar, totusi....suntem, daca nu fericiti cu noul statut, cel putin avem liniste, ca ne-am recuperat respectul. si increderea in noi.

oricum, era o intrebare retorica- stiu raspunsul.
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Lun Feb 08, 2010 10:39 am

si eu care ma pregateam sa-ti explic ... inginereste de ce simtim eliberare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
silviana
VIPVIP

Reputatie : 17
Varsta : 57

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Lun Feb 08, 2010 11:44 am

ei ....dupa ce trece efectul "despartirii" si a "rascolirii"....simtim eliberare .....dar sa nu uitam cat de neplacute sunt momentele dinaintea acestei hotarari.
....in urma cu 14 ani....dupa o dragoste nebuna...ca asa a fost cca 10 ani din cei 14 de casatorie .....am crezut sa mi se sparge cerul in capul meu .....nici nu vreu sa-mi amintesc.....apoi ...treptat ...m-am linistit ....si am revenit la viata ....dar pot spune ca undeva...in suflet ...mi-a ramas "cicatricea" si intrebarea "de ce" ...chiar daca am gasit raspunsuri la ea .....totusi mai exista una....
deci ..asa cum ati ajuns si voi la concluzii ....dragostea nu tine o vesnicie ......sunt povesti cele cu iubirea vesnica....iubirea adevarata ......parerea mea.
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Lun Feb 08, 2010 2:59 pm

mai la mine pe acte erau vreo 19 anisori de cascatorie...dar ultimi 7 ani erau de singurate in doi..si mers prin tribunale....acea dragoste era ucisa de mult..de cand imi imormantasem propiul copil.
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Lun Feb 08, 2010 7:02 pm

doridor_ro a scris:
mai la mine pe acte erau vreo 19 anisori de cascatorie...dar ultimi 7 ani erau de singurate in doi..si mers prin tribunale....acea dragoste era ucisa de mult..de cand imi imormantasem propiul copil.

Suspect Suspect clown clown clown
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   Mar Feb 09, 2010 3:01 pm

a trecut..mi-a trebuit ani sa ma ridic cyclops
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: DIVORTZUL,nenorocire sau...???   

Sus In jos

DIVORTZUL,nenorocire sau...???

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: