Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Raul e in noi, oameni buni!!!
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

Raul e in noi, oameni buni!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Raul e in noi, oameni buni!!!   Sam Ian 02, 2010 1:58 am

Dar oare binele invinge intotdeauna?
Stiu ca fiecare om are si parti rele si parti bune, calitati sau defecte cum le numim fiecare. Le avem pe amandoua in noi si limita este tare subtire si usor de incalcat. Dar noi putem influenta latura care ne caracterizeaza...asta cred

Ce se produce in noi si ce face de unii ne inraim cu fiecare lucru urat care ni se intampla?
Face parte raul din constructia noastra si trebuie sa ne obisnuim cu asta?
Ce credeti ca e mai usor, sa faci rau sau sa spui iarta-ma???

Ati facut vreodata rau si vi s-a intors cu bine?? dar invers?
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Sam Ian 02, 2010 11:01 am

alecs.sandra a scris:
Dar oare binele invinge intotdeauna?
Stiu ca fiecare om are si parti rele si parti bune, calitati sau defecte cum le numim fiecare. Le avem pe amandoua in noi si limita este tare subtire si usor de incalcat. Dar noi putem influenta latura care ne caracterizeaza...asta cred

Ce se produce in noi si ce face de unii ne inraim cu fiecare lucru urat care ni se intampla?
Face parte raul din constructia noastra si trebuie sa ne obisnuim cu asta?
Ce credeti ca e mai usor, sa faci rau sau sa spui iarta-ma???

eeehh, draga mea....rau, constient, nu am facut nimanui, niciodata. poate ca fac rau atator persoane doar pentru ca exist, insa cu buna stiinta....nu sunt capabila! chiar daca am vrut sa o fac, ceva m-a oprit. nu stiu ce a primat- educatia primita, teama ca acel rau sa nu se intoarca cumva impotriva mea sau doar ideea ca nu se merita sa te pui cu omul prost, care are mintea odihnita....

am facut mult bine, cui s-a nimerit. chiar daca facerea de bine e....tot nu m-am invatat minte.
am primit si eu, la randul meu, atat de mult bine, incat ma intreb ce am facut ca sa merit asta.

cu siguranta, nu o sa inteleg niciodata de ce exista oameni care se bucura doar atunci cand ii fac pe altii sa sufere. ma straduiesc si ma feresc sa nu mai sufar. atata tot
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Sam Ian 02, 2010 11:17 am

Paeca esti de-a mea cand spui" am facut bine cui s-a nimerit"....pai cred ca tot l-a fel si eu am procedat, nu am tinut cond de posibile avantaje ce pot veni, chiar nu ma gandeam in acel moment la ce am de castigat, sau la "lasa, sa fac bine ca cine stie cand o sa am nevoie de persoana"

Si eu cred, asa cum am spus, ca noi ne putem impune atitudinea...si cei care fac rau, o fac voit, asa cred eu...

de ce? pai omul, in comparatie cu animalul, are creierul cu materia lui cenusie cu tot, si poate discerne ce e mai "bine", ca faca rau sau nu
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Sam Ian 02, 2010 7:09 pm

s-a intamplat cand eram copil si jucam "nu te supara frate" sau table sau alte jocuri de noroc sa fiu ... pasuita de partener dar cand era randul meu ... pur si simplu nu aveam incotro si il dadeam afara Wink
cat despre sa fac rau in adevaratul sens al cuvantului ... deseori mi-am dorit dar Al de Sus nu vrea sa-mi dea prilejul asa ca ... mai astept Evil or Very Mad
recunosc ca am si o parte malefica, dar se mainfesta doar prin furie si lacrimi, pana la ... topor mai e :lol!:
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68
Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Dum Ian 03, 2010 1:01 pm

sunny nu suntem ingeri,asta e clar!...toti avem pati intunecate si parti de lumina....important e sa stim pe care o ajutam sa infloreasca si sa creasca.....tine mult de educatie,de mediul in care ne-am format si dezvoltat ca personalitati....sunt oameni care iti fac rau cu zambetul pe buze si li se pare firesc ceea ce fac....deci depinde de sistemul de valori al fiecaruia si astfel RAUL sau BINELE devin chestiuni absolut subiective....totul este relativ... rendeer
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Dum Ian 03, 2010 1:58 pm

Eu sunt "compusa" din 80% rau, in folosul meu si 20% bine, in folosul meu...asta numai dupa multa experienta de 80% bine in folosul altora, acuma imi e bine [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]...astept sa imi fie si mai bine
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Dum Ian 03, 2010 3:01 pm

matematiciana mamii Suspect nici o virgula, nici o zecimala, nik :D
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Lun Ian 04, 2010 7:40 pm

virgula conteaza in alta parte Arrow Arrow Arrow
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Mar Ian 05, 2010 12:04 am

la ... chiroane ? Arrow

am descoperit ca trebuie sa fii indiferenr ca sa nu descatusezi raul din tine, sa eviti evenimentele, oamenii care te-ar supara sau infuria si incerc sa fac asta de o bucata de timp pale , nu e prea usor pentru ca trebuie sa mai tai vorba cuiva No sa reduc conversatiile la subiecte banale si ... sa ocolesc persoanele "binevoitoare" care si-au facut o datorie din a ma consola Question Arrow
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Joi Ian 07, 2010 11:59 pm

... nimeni nu mai are nik rau in el ? affraid king , eu simt ca mai am un picut de ... rau, de stomac cu siguranta dar si de altfel de ... RAU Sleep vrea cineva o donatie ? Arrow
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Joi Ian 14, 2010 9:10 pm

Tarota a scris:
la ... chiroane ? Arrow

am descoperit ca trebuie sa fii indiferenr ca sa nu descatusezi raul din tine, sa eviti evenimentele, oamenii care te-ar supara sau infuria si incerc sa fac asta de o bucata de timp pale , nu e prea usor pentru ca trebuie sa mai tai vorba cuiva No sa reduc conversatiile la subiecte banale si ... sa ocolesc persoanele "binevoitoare" care si-au facut o datorie din a ma consola Question Arrow

la chiroane sanatoase Arrow alien

ca sa nu lasi sa rabufneasca raul, care dealtfel exista in fiecare din noi, trebuie doar sa te gandesti cum ai fi pe pe partea cealalta, cand altii ti-ar putea face rau tine...si atunci o sa dai 2 pasi inapoi...parerea mea Suspect
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Joi Ian 14, 2010 9:10 pm

alecs.sandra a scris:
Tarota a scris:
la ... chiroane ? Arrow

la chiroane sanatoase Arrow alien

ca sa nu lasi sa rabufneasca raul, care dealtfel exista in fiecare din noi, trebuie doar sa te gandesti cum ai fi pe pe partea cealalta, cand altii ti-ar putea face tie rau...si atunci o sa dai 2 pasi inapoi...parerea mea Suspect
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68
Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Vin Ian 15, 2010 10:44 pm

asa gandesc si eu,alecsa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .....cand imi vine sa zic,sau sa fac vreo rautate,ma pun in pielea celuilalt si-mi trece [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   Sam Ian 16, 2010 1:08 am

am dovedit ca sunt ... REA... Sleep fara intentie cherry , da' runeori reusesc mai bine sa gafez si sa enervez ... nepremeditat king si drept sa spun ... nu-mi pare rau Question sunt persoane cu care trebuie sa fii dura affraid
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Raul e in noi, oameni buni!!!   

Sus In jos

Raul e in noi, oameni buni!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: