Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Cum e cu indragosteala? - Pagina 20
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiti | 

Cum e cu indragosteala?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Urmatorul
AutorMesaj
doridor_ro
VIPVIP

Reputatie : 27
Data de inscriere : 01/01/2010
Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Mar Mar 01, 2011 9:55 pm

sa lasam Moll-rile...sa invat acum ..si camerel sau mici le spatii a unei inimioare!!!
Sus In jos
kamil8
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 05/01/2010
Varsta : 57
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Mar 13, 2011 4:26 pm

Cine nu a visat, macar o data, marea dragoste, singura, adevarata, unica? Dar, odata ce traiesti dezamagirea, nu mai crezi in existenta marii iubiri… Deci, exista sau nu aceasta mare dragoste?
Dragoste ca-n basme

Inca de micute, fetitele se imagineaza fie Cenusareasa, fie Alba ca Zapada, fie Frumoasa din Padurea Adormita. Toate aceste minunate printese nu au decat unul si acelasi scop: sa-si gaseasaca alesul in persoana unui print care le este sortit. Ele sunt atat de fragile, incat se intelege foarte bine ca, fara printul lor, ar fi complet distruse.

Si, spoi, de fiecare data, acelasi refren: nu exista decat un singur print pentru fiecare printesa, iubirea este fulgeratoare si, evident, vesnica… Si, fara indoiala, printul este perfect.

Daca, din intamplare, totul s-ar petrece asa si in viata reala, legaturile de dragoste ar fi mult, mult mai simple, nu?
Mitul si realitatea

Se stie, cu siguranta, ca basmele sunt basme si arareori se poate intampla si in realitate ceea ce este prezentat acolo. Totusi, poate mai mult inconstient, cautam acel ceva din lumea povestilor cu zane in viata de zi cu zi. Important este sa recunoastem, la timp, ceea ce este determinat de fantezia noastra si ce este adevarat…

Mii de tinere, indata ce se indragostesc, sustin, din tot sufletul si cu convingere: “Am gasit marea iubire. Acesta este barbatul vietii mele!”.

Pe scurt, se revine la print, adevaratul, unicul… Deci, problema este ca, in final, fiecare isi cauta printul intreaga viata, fie ca isi da seama sau nu.
Cum ne denatureaza mitul raporturile de dragoste
Nu, dragostea nu este spontana

Nu trebuie sa se confunde totul. Ceea ce se intampla spontan in timpul unei intalniri de dragoste este atractia fizica, dorinta. Este acea alchimie simultana care se petrece rapid. Este ceea ce se poate simti la o strafulgerare, in cazul acelei asa-zise iubiri la prima vedere. Dar dragostea este altceva. Despre ea nu se poate vorbi decat dupa ce partenerii se cunosc cu adevarat. Dragostea se construieste, se sedimenteaza, dupa acea descarcare electrica de la prima intalnire.
Dragostea este vesnica?

Greu de spus, atata timp cat noi insine nu suntem vesnici, nu?

Hai sa fim lucide macar pentru cinci minute: dragostea evolueaza intocmai cum se schimba totul in viata. Este imposibil sa ramana incremenita. Si singura solutie este intretinerea acelei flacari a iubirii pe parcursul intregii vieti. Acest lucru este extrem de dificil pe termen lung si doar aproximativ 20% dintre cupluri reusesc sa ramana impreuna toata viata.

Pentru ca dragostea sa dureze, nu exista vreo reteta magica sau ritualuri secrete… Cele doua persoane care alcatuiesc cuplul trebuie sa faca eforturi, sa comunice permanent, sa-si dezvaluie trairile, sa aiba proiecte comune si o vointa reala de a-si cladi viata impreuna. Daca nu se face totul pentru ca viata in doi sa mearga inainte, iti poti lua adio de la povestea ta de dragoste ca-n basme.
Barbatul perfect?

Tu insati nu esti perfecta si, atunci, de ce astepti acest lucru de la partenerul tau? Singurii care sunt perfecti sunt printii imaginari. In niciun caz, barbatii in carne si oase. Accepta-i defectele si incearca sa dialoghezi cu el, pentru a-l determina, eventual, sa faca si el concesii.
Marea iubire nu trebuie sa fie o necesitate

Pentru ca o iubire sa poata sa dureze in timp, ea nu trebuie sa raspunda unei nevoi, unei lipsuri din viata ta. Trebuie sa te simti implinita si fericita, pentru ca dragostea sa-si poata gasi, cu adevarat, loc. In mod straniu, parca atunci cand ai nevoie cel mai putin de ea, atunci vine. Dar, la urma-urmei, este foarte logic… Daca te simti bine, vei fi mai radioasa si, desigur, mult mai atragatoare. Niciun barbat nu-si doreste sa cunoasca o tanara trista, posomorata.

In concluzie, uita de povestea cu printul fermecat si ocupa-te de fericirea ta. Lasa basmele deoparte si traieste o poveste de dragoste reala.

asta ca o adenda la ce am discutat la forumul "la taclale intre prieteni"
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

Reputatie : 25
Data de inscriere : 31/01/2010
Localizare : Spania

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Mar 13, 2011 4:48 pm

E bine ce ai spus, si asa si este ,ma rog cu mici sau mari diferente,ca aici ne putem referi la general ,insa chiar particulaitatile sunt cele care fac si deosebirile intre a fi,a vrea si a putea, nu?
Desigur,in pubertate suntem influentate in "fanteziile"noastre de ceea ce citim (basme,povesti)...insa in functie de evolutia noastra si ca morala,ratiune....ne modificam si aspiratiile....in functie de fiecare.Unele vor o cariera stralucita,altele vor sa fie gospodine si mame desavarsite.Unele vor sa fie independente din punct de vedere profesional si material,altele vor sa fie intretinute....dar absolut toate,speram la marea dragoste,la acel "UNIC",care sa ne aduca implinirea si fericirea.
Si daca suntem prea increzatoare in noi,in ceilalti...poate ca primul "dus rece" sau prima deceptie,vine si din prima "iubire adolescentina".In unele cazuri asta face ca sa se revizuiasca atitudinea fata de "lumea inconjuratoare",fata de ceea ce ne imaginam despre iubire.
In timp descoperim sau ne descoperim alte si alte valente...apar alte orizonturi de cunoastere....si ne transformam in "pamantene"ca persoane.
Sunt persoane care se pierd pe drumul acesta,sunt persoane care trec usor peste tot si sunt persoane care raman marcate sau dimpotriva se metamorfozeaza in altceva decat ar fi fost viata lor in alte conditii.
Generalizam,pentru ca suntem atat de asemanatori si atat de diferiti...

Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Mar 13, 2011 5:11 pm

Tu insati nu esti perfecta si, atunci, de ce astepti acest lucru de la partenerul tau? Singurii care sunt perfecti sunt printii imaginari. In niciun caz, barbatii in carne si oase. Accepta-i defectele si incearca sa dialoghezi cu el, pentru a-l determina, eventual, sa faca si el concesii.
Marea iubire nu trebuie sa fie o necesitate

nimeni nu-i perfect. si, mie, una, imi este frica de perfectiune. recunosc. si nici nu tind la asa ceva. ...dar mie cine imi accepta defectele? cu mine cine dialogheaza? mie cine imi face concesii????
de ce mama naibii trebuie ca doar femeia sa faca asta? astea?

categoric, nu sunt intr-una din zilele mele bune....
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

Reputatie : 24
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 47
Localizare : tarnaveni

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Mar 13, 2011 6:10 pm

recunosc,n-am citit cele postate mai sus,doar postarea lu' carmen am avut rabdarea s-o "parcurg"...asta cu "printi imaginari","barbat perfect",ideea că bărbaţii vin de pe Marte, iar femeile de pe Venus sunt deja sabloane!!!
...intre neintelegerile pe diferite teme intre "ea" si "el", ajungem sa ne intrebam, la un moment dat, daca nu cumva femeile si barbatii au fost conceputi, de fapt, sa traiasca separat unii de altii!!!???... ba, mai mult, acele defecte, cum sunt considerate cicalelile femeilor si lipsa de comunicare din partea barbatilor ajung,sa distruga tot ceea ce a fost frumos la inceput !...
daca la inceputul relatiei fiecare dintre noi incercam din rasputeri sa ascundem defectele, dupa mai multi ani de convietuire intervine, odata cu rutina, si comoditatea. ...se atenueaza si reactia ceea,si ne trezim fara "machiaj",fara niciun "artificiu", echipat doar cu virtutile si cu defectele care ne fac unici....cheia este empatia, empatia este abilitatea de a te pune in pielea celuilalt, de a simti ceea ce simte el, de a vedea cum vede el, fara sa te pierzi pe tine in tot acest proces... si mai inseamna sa poti face toate astea chiar daca nu esti de acord cu parerile, sentimentele sau credintele partenerului tau....realitatea este imperfecta,viata este nedreapta uneori dar flacara dragostei trebuie mentinuta vie aproape, cu orice risc !!!

pax vobiscum

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... hei hei

Opriti planeta !...vreau sa cobor !!!
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Mar 13, 2011 6:25 pm

Nu cautam perfectiunea...la naiba!Nu suntem perfecti si nici n-am putea sa fim orcat de mult ne-am stradui .Ca incercam sa ne apropiem de ceea ce consideram pe aproape sau mai exact spus,incercam sa fim buni,corecti,responsabili,etc....sa ne corijam defectele ,e alta poveste.
Si da;Carmencita,cred ca suntem gata sa facem concesii doar atunci (sau ma rog,cu mici exceptii)cand ni se fac si noua....poate am facut prea multe candva si n-am fost apareciate si acum ne-am "innrait" putin,adica asteptam sa fim tratate cum tratam...cred eu.
Si totusi sunt si barbati simpatici,cu calitati...dar am vrea altceva....poate pentru acestia nu avem noi "chemare"....si iar spun ca :
e hazardul (destinul) cel care ne poarta uneori unde si cand nici nu visam...trebuie doar sa ne lasam in voia acestuia pentru ca :"Toate - s trecatoare".
Mad Mama!Cred ca e efectul primaverii - vorbaria mea. Question
Sus In jos
kamil8
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Joi Mar 24, 2011 1:43 pm

mielusica a scris:
E bine ce ai spus, si asa si este ,ma rog cu mici sau mari diferente,ca aici ne putem referi la general ,insa chiar particulaitatile sunt cele care fac si deosebirile intre a fi,a vrea si a putea, nu?
Desigur,in pubertate suntem influentate in "fanteziile"noastre de ceea ce citim (basme,povesti)...insa in functie de evolutia noastra si ca morala,ratiune....ne modificam si aspiratiile....in functie de fiecare.Unele vor o cariera stralucita,altele vor sa fie gospodine si mame desavarsite.Unele vor sa fie independente din punct de vedere profesional si material,altele vor sa fie intretinute....dar absolut toate,speram la marea dragoste,la acel "UNIC",care sa ne aduca implinirea si fericirea.
Si daca suntem prea increzatoare in noi,in ceilalti...poate ca primul "dus rece" sau prima deceptie,vine si din prima "iubire adolescentina".In unele cazuri asta face ca sa se revizuiasca atitudinea fata de "lumea inconjuratoare",fata de ceea ce ne imaginam despre iubire.
In timp descoperim sau ne descoperim alte si alte valente...apar alte orizonturi de cunoastere....si ne transformam in "pamantene"ca persoane.
Sunt persoane care se pierd pe drumul acesta,sunt persoane care trec usor peste tot si sunt persoane care raman marcate sau dimpotriva se metamorfozeaza in altceva decat ar fi fost viata lor in alte conditii.
Generalizam,pentru ca suntem atat de asemanatori si atat de diferiti...

adevarul este ca toate lucrurile se fac la timpul lor, si casatoria si indragosteala la fel, atunci dragostea e oarba si nu vezi defectele , dupa, daca reusesti le accepti le completezi unul cu altul sau le corectezi impreuna frumos si cu intlegere, daca este dragoste adevarata; cu cat timpul trece esti mai analitic vezi toate defectele si daca poti, faci compromisuri mai mari pentru a fi cu cineva
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Joi Mar 24, 2011 4:27 pm

Acum si cu compromisurile e :sa poti sau sa vrei sa le faci...mai micute,mai putine sau mai multe,ori sa nici nu accepti nici macar ideea de a le face....relativ e totul,nu?( depinde si aici din ce unghi sau de cine e privita situatia).... Question
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Vin Mar 25, 2011 2:53 pm

E primavara iara...care s-a mai indragostit cyclops
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 50
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Sam Mar 26, 2011 3:08 pm

ala eu! ala eu! dar pe aici bate vantul, nimic nou sub soare daca intrebai cui i s-a mai facut o propunere de ... reglare hormonala printr-un sex, cred ca erau destule care raspundeau afirmativ pig

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
kamil8
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Sam Mar 26, 2011 5:56 pm

Tarota a scris:
ala eu! ala eu! dar pe aici bate vantul, nimic nou sub soare daca intrebai cui i s-a mai facut o propunere de ... reglare hormonala printr-un sex, cred ca erau destule care raspundeau afirmativ pig

subscriu la aceasta cu propunerea Mad
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Sam Mar 26, 2011 9:10 pm

cyclops ....si cine a si raspuns afirmativ...(c-ar fi si mai interesant sa aflam) rusine
Sus In jos
kamil8
master aspirant
master aspirant

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Sam Mar 26, 2011 10:49 pm

mielusica a scris:
cyclops ....si cine a si raspuns afirmativ...(c-ar fi si mai interesant sa aflam) rusine
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Mar 27, 2011 9:53 am

pai Mielu daca eram intrebata de mi s-a facut astfel de propunere mi s-a facut si s-a facut si campanie publicitara, adica tipul respectiv ( coleg mai tanar cu 15 ani decat mine ) se lauda cat de ... competitiv este si discret cherry parca pe mine ma intereseaza discretia lui dupa ce a povestit in laborator de aventurile lui Smile Mad tare fraieri mai sunt unii barbati affraid Sleep

Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Mar 27, 2011 10:32 am

Precum spui Tarotita.Se lauda unii de nici nu-ti vine sa crezi si dupa aceea se si minuneaza ca-i pui la distanta....sau ca tu-i refuzi...
Personal,daca m-am decis sa-mi "reglez hormonii",nu m-a interesat acest aspect deoarece la o adica,ieseam in avantaj... Arrow
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Lun Apr 04, 2011 1:54 pm

Dacă aş fi o pasăre…
Aş veni la tine…”

…Această dorinţă a devenit ca o obsesie pentru mine. Ce mai putem face?… Mă îndrăgostisem de o voce, doar de o voce… Oare voi putea să scap de obsesia acestei voci? Doream să-i văd o clipă chipul care refuza cu încăpăţînare să se arate. Dorinţa era atît de mare încît mereu închideam ochii şi căutam să mi-l imaginez. Visam cu plăcere clipa cînd ne vom întîlni.

Trecuse mai bine de un an şi ceva în care această dorinţă ardea ca o flacără vie, arzîndu-mi întregul trup. Nu doream decît să-mi dăruiască o clipă din viaţa lui. Îl doream nespus de mult cu toată convingerea că este un chip urît dar vocea lui îmi spunea că are o frumuseţe în adîncul sufletului şi că puţini sînt cei ce reuşesc să ajungă să o vadă, să o cunoască.

În visul meu m-am întîlnit cu el în cele mai sălbatice locuri. Era ca şi cum totul se petrecea aievea, pentru ca în adîncul fiinţei mele persista vocea lui obsedantă, căldura ce o emana atunci cînd vorbea, rîsul lui îmi răscolea mintea şi trupul în chip diabolic, gingăşia cu care îmi pronunţă numele, toate acestea sporeau dorinţa mea să-i văd chipul. Cel mai mult persistau imaginile întîlnirii noastre în mijlocul sălbatic al unei plaje, unde eu mă retrăgeam de multe ori. În singurătatea gîndurilor mele, în mijlocul micului meu univers, ferită de răutăţile oamenilor şi de poftele lor deşănţate, eram fericită.

În locul acesta sălbatic în care îmi regeneram trupul şi-mi îmbătam nările

şi fiinţa cu puritatea lui, îl vedeam cum înaintează, domol şi parcă cu frică, adus de unda magnetică a dorinţei mele de a-l simţi lîngă mine. Se aşeza, cuminte, în teritoriul universului meu şi mă privea cu nesaţ, cu duioşie, cu multă curiozitate şi parcă întrebîndu-se ce căuta acolo… Stăteam nemişcaţi, parcă frica ce pusese stăpînire pe noi, cu un singur gest ar fi putut destrăma vraja întîlnirii noastre înainte de a ne cunoaşte, de a ne simţi, de a ne atinge, de a ne vorbi. Îi intuiam zbaterile interioare şi-i citeam gîndurile şi dorinţele identice cu ale mele. Într-un tîrziu întindea mîinile şi-mi cuprindea capul în ele, întorcîndu-mi faţa spre imenşii lui ochi stăpîniţi de dorinţa arzătoare de a-mi citi gîndurile…

– Eşti mai frumoasă decît mi-am imaginat, dar frumuseţea ta o ai în verdele privirii, o ţii ascunsă în adîncul tău, dar eu o văd şi simt cum mă cuprinde şi mă stăpîneşte. Verdele privirii tale se aseamănă cu cel al şarpelui cînd vrea să-şi stăpînească victima ce şi-a ales-o.

– Greşeşti… Tu vezi în dorinţa mea de a-ţi vedea chipul că ai fi o victimă?

– Şi tăcerea este un răspuns, dragul meu prieten!

– Uită-te atent în ochii mei şi eu îţi voi citi gîndurile! E prea sublimă această clipă cînd încercăm să ne cunoaştem cu adevărat. Eu nu pot aparţine nimănui şi recunosc că nici tu nu trebuie să fii decît al tău însuţi… egali şi liberi amîndoi… Ştii bine că oamenii trebuie să se iubească fără prejudecăţi şi constrîngeri… eu te iubesc numai cînd eşti numai al meu, dar pe urmă sînt numai a mea… dar tu… tu cauţi totuşi în dragoste un stăpîn… un stăpîn legat de ceea ce stăpîneşti… Atunci am văzut în adîncul ochilor lui toate imaginile pe care le vedea în adîncul meu şi am înţeles că şi el a dorit să mă vadă, să mă simtă lîngă el şi cu el. Am revăzut locurile unde visasem că-l voi vedea, i-am văzut soţia şi cei doi copii, i-am citit nedumerirea şi întrebările… cum?… cînd?… şi unde s-a destrămat dragostea lui pentru soţie, frămîntările şi viaţa lui agitată, pe care nu o înţelegea, căutările şi nemulţumirile prin care trecuse. Acum dragostea lui şi-o revărsa numai asupra copiilor căutînd prin asta să-şi găsească împlinirea pe care o pierduse.

Într-un tîrziu, ne-am întins pe nisipul cald şi ne-am îmbrăţişat, însetaţi de dragostea ce dogorea în noi. Atingerea trupurilor noastre a făcut să vibreze dorinţele noastre pline de aşteptări. Eram o singură fiinţă, un singur trup, o flacără vie sub cerul care ne învăluia în pînza lui infinită. Pierduţi în marele Univers şi gustînd din cupa plină cu nectarul dragostei, ne regăseam şi trăiam din voluptatea supremei clipe pe care puţini o cunosc cu adevărat. Dar totul se oprea aici şi o durere îmi străbătea trupul şi mintea de căutări şi de dorinţa de a vedea chipul dragostei pentru o voce…

Vocea… acea voce… răsuna în mine cu o cruzime răutăcioasă, parcă vrînd să întineze puritatea dragostei ce o purtam în mine şi cu mine de-atîta timp…
Sa nu ma certati...e pacat..e post
Sus In jos
vis_trecator
senior
senior

Reputatie : 7
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Mar Apr 05, 2011 5:27 pm

Multe persoane au asemenea trairi,insa cuvintele sunt prea sarace pentru a exprima profunzimea lor.
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Mier Apr 06, 2011 10:01 am

Dori , interesantă idee „ tu cauți în dragoste un stăpân” clown

Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Mier Apr 06, 2011 1:15 pm

da..tarotica..."Stapanul "sufletului meu!!!! cyclops
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Mier Apr 06, 2011 9:19 pm

Shocked Shocked pig mi-a placut povestea...mai vreau...

Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Apr 10, 2011 11:23 am

doridor_ro a scris:
da..tarotica..."Stapanul "sufletului meu!!!! cyclops
Mad acum imi explic de ce fug de dragoste ca dracu de tamaie am dat de gustul libertatii king

Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 52
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Dum Apr 10, 2011 1:48 pm

Mutati-va gandurile alaturi de glob.
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Lun Apr 11, 2011 1:22 pm

Globul din Brad Evil or Very Mad
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Mier Mai 04, 2011 9:26 pm

Question am realizat o chestie, cum sa ma indragostesc daca nici fii-mea, care are 18 ani nu se indragosteste? Mad cred ca avem un defect de fabricatie la sectiunea sentimente

Sus In jos
Gabi
VIPVIP

Reputatie : 41
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Joi Mai 05, 2011 3:38 pm

nicidecum!... sunt convinsa de asta. Poate prea priviti totul, cu lupa! Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum e cu indragosteala?   Astazi la 3:31 pm

Sus In jos

Cum e cu indragosteala?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 20 din 22Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: