Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Uitam sa zambim, uitam sa visam?
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

Uitam sa zambim, uitam sa visam?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Sam Ian 02, 2010 1:26 am

In ultimul timp, lumea e mai mult trista. Parca, din ce in ce mai multa lume incepe sa vada in culori sumbre....e ceea ce vad eu, nu stiu cum vedeti voi lumea...

Eu o vad trista, ma uit pe strada si parca vad tot mai multa lume cocosata, oameni adusi de griji si nevoi, oameni pentru care zambetul a devenit un lux....

Ma uit la unele vanzatoarele de la magazine ca iti vorbesc in doi peri chiar de nu le faci nimic...si au uneori niste gesturi de te aduc la mirare. Am una care vinde paine la micutza fabricutza de paine din coltul strazii mele, care daca ii dau 2 monezi de 50 de bani, mi-i ia si ii arunca pur si simplu in sertar, ca si cum eu as fi vinovata ca Romania a emis si monezi.....

Ma uit cateodata ca lumea a inceput sa vorbeasca monosilabil, doar cu "da", "nu", "bine", "ce faci?" fara ca toate astea sa mai fie insotite de un zambet...
oare am uitat sa zambim?
oare am utat in toata goana noastra prin viata, sa mai mirosim o floare?
sa mai daruim o floare insotita de un zambet?
sa ascultam vara cum canta pasarile?
toamna sa ne minunam de o frunza privind-o?

oare am uitat sa mai zambim pe strada? sau sa raspundem cu un zambet ce nu ne costa nimic, dar poate lumina o fata?

poate visez....am voi sa visez?
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

Reputatie : 42
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 50

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Sam Ian 02, 2010 11:46 am

eu..nu am uitat sa zambesc...chiar daca...am trecut..prin "chestii " f.urate.....acum 5 ani...am pierdut un copil...fiind gravida in 9 luni....sufletul imi plangea...imi plange inca...dar...in aceeasi zi..a nascut o amica cu care m'am imprietenit stand in spital...ea avea fata..eu..baiat...si pana sa se nasca copii...radeam ca vom deveni cuscre....mie doctorii mi'au fresit un tratament...si...s'a intamplat...ce era mai urat...ea...a nascut o fetita minunata...am zambit cand am vazut'o ...chiar daca amica mea ...plangea..uitandu'se la mine.....
V'am povestit....nu pt a face "impresie"...CI ...PT A....INTELEGE..CA ZAMBIND....ATRAGI...INGERII SI BINELE.....CUM SE GLUMESTE....ZAMBESTE..CA MAINE VA FI MAI..RAU.... clown
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Sam Ian 02, 2010 11:54 am

Ininel, imi pare rau pentru pierderea ta, sunt sigura ca in acel moment ai spus ca lumea s-a terminat pentru tine....

si totusi viata merge mai departe, nu ti-ai pierdut moralul, desi puteai foarte usor sa cazi in extrema, si sa ajungi partea urata a vietii, cazand in depresii si mergand din depresii in depresii putea fi ce e mai rau...dar nu, tu ti-ai impus ca viata sa mearga mai departe... fii sigura ca Dumnezeu e cu ochii pe tine si va aduce lucruri frumoase in viata ta, totul e sa speri si sa nu uiti sa zambesti Smile Smile Smile Smile

nici nu stii ce poate face un zambet, sau stii? Wink Wink Wink
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Sam Ian 02, 2010 11:58 am

alecs.sandra a scris:
Ininel, imi pare rau pentru pierderea ta, sunt sigura ca in acel moment ai spus ca lumea s-a terminat pentru tine....

si totusi viata merge mai departe, nu ti-ai pierdut moralul, desi puteai foarte usor sa cazi in extrema, si sa ajungi partea urata a vietii, cazand in depresii si mergand din depresii in depresii putea fi ce e mai rau...dar nu, tu ti-ai impus ca viata sa mearga mai departe... fii sigura ca Dumnezeu e cu ochii pe tine si va aduce lucruri frumoase in viata ta, totul e sa speri si sa nu uiti sa zambesti Smile Smile Smile Smile

nici nu stii ce poate face un zambet, sau stii? Wink Wink Wink

STIU...SI DE ACEEA ZAMBESC....APROAPE MEREU....SI DE ACEEA INCERC DACA INTALNESC O PERSOANA TRISTA ..SA ..O SCOT DIN STAREA AIA....PT CA E F.USOR SA CAZI IN DEPRESIE (DIN FERICIRE..EU NU AM FACUT'O..POATE SI DATORITA CARACTERULUI MEU...VESEL...SI FORTE)....DAR E FOOARTE GREU SA IESI ...AM VAZUT PERSOANE..CARE S'AU AUTODISTRUS...SI NU VREAU SA MAI VAD PE NIMENI SUFERIND...AS VREA..SA AM PUTEREA SA ..IMPART ..FERICIRE...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Sam Ian 02, 2010 12:01 pm

si eu stiu persoane care s-au distrus, altele ca si tine(privind copilul), au luat viata de la inceput...chiar daca durerea a fost mare, nu a incetat sa spere ca va avea alt copil...s-a intamplat dupa 10 ani, cu gemeni...Dumnezeu i-a luat, Dumnezeu i-a dat....

mai devreme sau mai tarziu avem parte de fericire, dar sa nu ne pierdem speranta si zambetul...
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Sam Ian 02, 2010 6:40 pm

Am citit postarile voastre si dupa cum spunea alecs sunt persoane care au uitat sa zambeasca dar eu am descoperit ca zambetul e molipsitor si daca intru in magazin si ma uit in ochii vanzatoarei si-i zambesc ea nu are incotro si-mi intoarce zambetul Wink , cand sunt suparata nu numaica nu zambesc dar evit sa ma uit in ochii oamenilor, bine ca-mi trece repede supararea ca altfel ar trebui sa ma uit doar in pamant sau dupa pasarele Wink
imi pare rau ca irinicol a trecut printr-o astfel de experienta, in momentele acestea eu ma revolt contra Destinului, nu pot accepta moartea, suferinta facute din ... eroare umana;
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Sam Ian 02, 2010 11:38 pm

clown clown Suspect draga mea irinuca!....imi pare rau,dar consoleaza-te ca Dumnezeu are caile lui si totul a fost si este cu un scop....zambetele sunt florile sufletelor noastre.....este cadoul pe care-l putem face zilnic oamenilor din jur.....si conform celor care se ocupa de spirit,de energie,primim ce oferim....gandurile bune atrag bine....increderea si optimismul fac sa vina spre tine intamplari frumoase.....am vazut in jurul meu oameni care au trecut prin tragedii si cu atat mai mult ma gandesc sa zambesc chiar si pentru simplu fapt ca prind o noua dimineata in care fiul meu,eu si restul celor dragi ai mei,sunt bine.....ma mai las cateodata prinsa in lupta asta cu viata,cu existenta zilnica si uit sa zambesc....sunt stresata de grijile zilnice,dar cand ma paste depresia,caut bucuriile in lucruri marunte...
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Mar Ian 05, 2010 12:12 am

anul acesta am zambit si am ras muuuuuuuuuuult mai mult decat anul trecut Shocked si sper sa o tin tot ase Evil or Very Mad
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Mier Ian 06, 2010 1:11 pm

Tarota a scris:
anul acesta am zambit si am ras muuuuuuuuuuult mai mult decat anul trecut Shocked cyclops clown @ sunny :cheers: scratch si sper sa o tin tot ase Evil or Very Mad
Shocked
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Mier Ian 06, 2010 9:45 pm

prietenii mei- cei din viata reala- imi spun, toti, ca am cel mai molipsitor ras si cel mai optimist zambet.
bine, doar imi sunt prieteni, nu-i asa?
acum trebuie sa va spun ca nu stiu ce am facut eu in lumea asta, dar soarta a hotarat sa fiu o persoana vesela.
sau tembela,mai degraba, daca sunt in stare sa mai cred ca, in orice lucru rau care ni se intampla, exista ceva infinit mai bun, care o sa apara....
nu ma vad incruntata, nu mai mult de cateva secunde.
nu pot sa-mi inchipui, orice s-ar intampla, ca nu voi mai fi in stare sa visez.
nu pot sa cred ca va exista ziua cand nu o sa mai rad cu lacrimi la filmele mele preferate.
si nu vreau sa uit, indiferent cat imi e mie de greu, ca exista oameni mult mai nefericiti decat mine.....

nu sunt o persoana perfecta, dar nu am uitat sa zambesc.
nu am uitat sa visez.
si nu am uitat sa constientizez ca.....nimen nu e perfect Laughing Laughing Laughing Laughing

Sus In jos
silviana
VIPVIP

Reputatie : 17
Varsta : 57
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Mier Ian 13, 2010 7:57 pm

fetelor ...asa-mi place de voi .....vesele , optimiste .....cu vise si placere de a trai .....nu mor caii cand vor cainii ...zice o vorba ......
si da ..sa stiti ca de cele mai multe ori ...un rau aduce in compensatie un bine ...chiar daca atunci ..pe moment nu realizezi asta .......totusi exista echilibru in lumea asta ......
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Dum Ian 24, 2010 1:00 pm

imi plac oamenii veseli si chiar daca se intampla sa dau peste o persoana deprimata incerc sa o scot din starea asta, zambetul ei conteaza f mult pentru mine, imi certifica faptul ca am inca puterea de a inveseli oamenii Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Vin Ian 29, 2010 5:25 pm

ASTAZI AI ZAMBIT VREUN PIC? Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Vin Ian 29, 2010 5:25 pm

Tarota a scris:
imi plac oamenii veseli si chiar daca se intampla sa dau peste o persoana deprimata incerc sa o scot din starea asta, zambetul ei conteaza f mult pentru mine, imi certifica faptul ca am inca puterea de a inveseli oamenii Laughing

CRED CA NE ASEMANAM TARE MULT LA CAPITOLUL ASTA.... Suspect
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Vin Ian 29, 2010 5:26 pm

silviana a scris:
fetelor ...asa-mi place de voi .....vesele , optimiste .....cu vise si placere de a trai .....nu mor caii cand vor cainii ...zice o vorba ......
si da ..sa stiti ca de cele mai multe ori ...un rau aduce in compensatie un bine ...chiar daca atunci ..pe moment nu realizezi asta .......totusi exista echilibru in lumea asta ......

CHEERS!!!!!!!!! albino albino
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Sam Ian 30, 2010 2:32 pm

alecs.sandra a scris:
ASTAZI AI ZAMBIT VREUN PIC? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

da....si inca mult.
chiar cand o contraziceam pe casiera de la magazin [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

Reputatie : 27
Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Lun Feb 01, 2010 11:28 pm

eu Vises si traiesc,..zambesc..am un zambet molipsitor Laughing
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Mar Feb 02, 2010 7:29 pm

sper sa zambesc maine ... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Mier Feb 10, 2010 12:03 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ioootii cii zaaambeet fruumos am!!!! di aseea io zambesc taaat timpu.....
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Vin Feb 12, 2010 8:58 am

as prefera sa mai si rad, nu doar sa ... zambesc [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Mar Mai 04, 2010 2:03 pm

Si cine te opreste tarota...sa razi cu toata gura..din suflet [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] vezi acest etimoc...2 ani in urma cu prietena mea oltencuta,..ne-am pus camera..si am inceput dialogarea..la un moment dat,i-am pus semnul..spunandu-i sa rada (ca asa ajunge la orgasm)..a inceput sa rada cu lacrime!(sa precizez era demoralizata)
si acum de cate ori avem ocazia sa ne intalnim si'n realitate radem cu lacrime..nu spun pe mess [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Mar Mai 04, 2010 7:09 pm

eu nu sunt genul care rade frumos,molipsitor,in hohote,decat uneori....ma refer ca exprimare exterioara,vizibila....insa rad in hohote in mine....nu stiu cum sa va explic sa intelegeti....zambesc adesea....insa si cand spun o poanta,nu ma prostesc,sau rad.....dar in suflet e veselie si rad ,ma amuz.....genul de mucalita [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ....insa am cateva prietene care au un ras frumos,molipsitor si mi-s tare dragi.....imi place acest mod de exteriorizare a starii de bine....si mai ales imi plac oamenii cu un simt dezvoltat al umorului! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
alecs
VIPVIP

Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Dum Mai 09, 2010 12:35 pm

pentru o viata sanatoasa, radeti, cu gura pana la urechi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Dum Mai 09, 2010 5:49 pm

pai da Ale,rasul reduce ridurile..si te mentine in forma... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
alecs
VIPVIP

Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   Dum Mai 16, 2010 12:27 pm

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Uitam sa zambim, uitam sa visam?   

Sus In jos

Uitam sa zambim, uitam sa visam?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: