Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Prietenul la nevoie se cunoaste? - Pagina 8
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

Prietenul la nevoie se cunoaste?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Gabi
VIPVIP

Reputatie : 41
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 54
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Vin Mai 28, 2010 6:09 pm

...cu sigurantza!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] daca...potzi... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] daca nu..mai iei "cateva-n freza" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ..pana te-nvetzi minte! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Admin
Admin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/12/2009
Varsta : 48
Localizare : Tarnaveni

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Vin Mai 28, 2010 6:11 pm

Gabi a scris:
...cu sigurantza!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] daca...potzi... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] daca nu..mai iei "cateva-n freza" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ..pana te-nvetzi minte! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aha,deci asa cum am mentinut pik mai sus !!! Sad

cu respect [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://tarnaveni.forummagic.net
mielusica
VIPVIP

Reputatie : 25
Data de inscriere : 31/01/2010
Varsta : 58
Localizare : Spania

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Vin Mai 28, 2010 9:57 pm

Ehe Admin,la unele avem memoria scurta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sau incercam sa ne "mintim" (speram de fapt) frumos,ca va fi altfel,asa cum spui.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si mai incercam...ca de ...nu ne place singuratatea.
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Vin Iun 04, 2010 8:39 am

de fapt cred ca suntem ... setati sa atragem anumiti prieteni in jurul nostru Laughing nu ca repetam greselile in alegerea lor Surprised

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
cleo4frends
senior
senior

Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/03/2010
Varsta : 44
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Lun Iun 07, 2010 5:24 pm

ei nu, nu sunt in asentimentul vostru, eu am prieteni adevarati si sunt fericita ca-i am Smile
Sus In jos
http://cameliaitalia.splinder.com/
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Lun Iun 07, 2010 8:15 pm

Cleo si eu am prieteni advarati,insa nu m-am referit la acestia...ci la unele persoane....care ...nu merita acest califictiv.
Sus In jos
cleo4frends
senior
senior

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mar Iun 08, 2010 9:06 am

ooooo sunt cu duiumul.
ignor Smile
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mar Iun 08, 2010 4:41 pm

Sau chiar si noi,putem sa fim pentru cineva persoane "dusmanoase"(ma rog,nu e chiar cuvantul potrivit,dar n-am altul la aceasta ora),pentru ca si noi la randul nostru avem simpatii si antipatii....Eu de exemplu,n-as putea sa ma prefac ca-mi place de o persoana daca nu simt asta....si poate ca vi s-a intamplat si voua sa fiti nevoiti sa inlaturati unele persoane din prajma voastra....pentru simplul motiv ca nu va placea acea persoana .
Sus In jos
cleo4frends
senior
senior

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mar Iun 08, 2010 7:05 pm

sigur. oricum, pt mine prietenii sunt prieteni, restul sunt amici...colegi...

Smile
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68
Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mar Iun 08, 2010 8:28 pm

apropos de topic,am sa va dau sa cititi o povestioara care mie mi-a placut mult si m-a facut sa inteleg,iar, (desi intelesesem demult), ca un gest,un cuvant,un zambet,poate face diferenta intre viata si moarte,sau in destinul unui om, intre un final tragic ori happy....

"Poveste adevarata

Intr-o zi, cand eram boboc la liceu, am vazut un coleg plecand pe drumul de la scoala spre casa. Numele lui era Kyle. Parea ca isi cara toate cartile cu el. Ma gandeam: "De ce si-ar cara cineva acasa toate cartile ? Trebuie sa fie un tocilar."
Aveam planuri pentru intreg weekend-ul (petreceri si jocuri de fotbal cu prietenii), astfel incat am ridicat din umeri si mi-am vazut de drumul meu.
Mergand, am vazut o ceata de vlajgani alergand spre el. Au fugit spre el, i-au lovit maldarul de carti si l-au imbrancit, iar el a cazut in noroi. I-au sarit ochelarii pe care i-am vazut aterizand in iarba la cativa metri mai departe de el. A privit in sus si atunci am vazut acea tristete teribila din ochii sai.
Mi s-a facut mila. M-am indreptat rapid spre el si in timp ce bajbaia dupa ochelari i-am vazut o lacrima alunecandu-i din ochi. Inmanandu-i ochelarii i-am spus : "Indivizii aceia sunt niste nenorociti. Ar trebui sa-si vada de-ale lor." M-a privit si mi-a spus "Multumesc." Avea un zambet mare pe fata. Era unul din acele zambete care arata o recunostinta reala.
L-am ajutat sa-si adune cartile si l-am intrebat unde locuieste. S-a dovedit ca locuia langa mine, asa ca l-am intrebat cum de nu l-am mai vazut niciodata. Mi-a spus ca a urmat o scoala particulara pana acum.
Nu ma mai imprietenisem cu nimeni care sa fi urmat o scoala particulara. Am vorbit tot drumul spre casa in timp ce l-am ajutat sa care o parte din carti. S-a dovedit a fi un tip tare de treaba. L-am intrebat daca ar dori sa joace fotbal cu mine si prietenii mei. A raspuns afirmativ. Am fost alaturi tot weekend-ul si pe masura ce-l cunosteam mai bine imi placea tot mai mult. Prietenii mei simteau la fel.
A venit si ziua de luni si l-am vazut pe Kyle carandu-si din nou maldarul de carti. L-am oprit si i-am spus : "Baiete, ai sa-ti faci niste muschi grozavi daca le tot cari zilnic !" A ras doar si mi-a dat jumatate
din ele.
In cei patru ani care au urmat Kyle si cu mine am devenit prieteni buni. Cand eram in ultimul an am inceput sa ne gandim la facultate. Kyle s-a decis sa mearga la Georgetown, iar eu la Duke. Stiam ca vom ramane mereu prieteni si ca distanta nu va fi o problema. El urma sa fie doctor iar eu sportiv.
Kyle era oratorul clasei. Il tachinam mereu ca este un tocilar. Trebuia sa pregateasca un discurs pentru absolvire. Eram foarte fericit ca nu eram eu acela care trebuia sa ma ridic si sa vorbesc in fata tuturor.
In ziua absolvirii l-am vazut pe Kyle. Arata grozav. Era unul din acei tipi care s-au regasit cu adevarat pe sine in timpul liceului. Se maturizase si chiar ii statea bine cu ochelari. Avea mai multe intalniri decat mine si toate fetele il placeau. Cateodata deveneam chiar gelos. Azi era una din acele zile.
Am vazut ca era emotionat in legatura cu discursul sau. Asa ca l-am tras mai in spate si i-am spus: "Hei, domnule, vei fi minunat !" El s-a uitat la mine cu una din acele priviri recunoscatoare si a zambit. "Multumesc," a spus.
Cand trebuia sa intervina, si-a dres glasul si a inceput. "Momentul absolvirii este unul in care multumesti tuturor celor care te-au ajutat in toti acesti patru ani: parinti, profesori, frati, antrenori ... dar mai ales prietenilor. Vreau sa va spun ca a fi prietenul cuiva este cel mai frumos dar pe care il poti oferi. Va voi spune o poveste. "
Mi-am privit prietenul, nevenindu-mi sa cred ca istoriseste povestea primei zile in care ne-am intalnit. A marturisit ca planuise sa se sinucida in acel weekend. A povestit cum si-a curatat vestiarul pentru ca mama lui sa nu trebuiasca s-o faca mai tarziu si cum isi cara toate lucrurile acasa. M-a privit adanc si mi-a zambit scurt.
"Din fericire, am fost salvat. Prietenul meu m-a salvat de la acest gest teribil."
Multimea asculta cu respiratia taiata cum acest tanar popular isi povestea momentul sau de slabiciune. I-am vazut pe mama si pe tatal sau care ma priveau cu acelasi zambet recunoscator. Pana in acel moment nu realizasem profunzimea a ceea ce facusem..
Nu subestimati niciodata puterea actiunilor dumneavoastra. Cu totii avem un impact asupra celorlalte persoane. Cu un mic gest putem schimba viata cuiva. Nu exista inceput sau sfarsit pentru aceasta. Ieri este istorie. Maine e un mister. Iar ziua de azi este un cadou. [u][i]"

Sus In jos
cleo4frends
senior
senior

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mar Iun 08, 2010 8:49 pm

fiecare zi este un dar
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

Reputatie : 42
Varsta : 50

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mar Iun 08, 2010 8:51 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] only....ca intotdeauna....ma faci...sa ma emotionez.....si stii ca n'am vooieeee..........am tensiuneee maareee [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mar Iun 08, 2010 9:04 pm

Suspect Suspect Suspect Suspect poop Irinuca,sa treaca! Suspect ...pai vrei sa ma emotionez singurica?!

Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mar Iun 08, 2010 9:24 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Povestea e minunata Only....desigur ca nici nu se spune in van " ....in locul si la momentul potrivit"...
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mier Iun 09, 2010 2:12 pm

clown si eu am simtit in momente de cumpana prezenta cuiva alaturi ... doar ca nu era prezenta cui doream sau pe care o asteptam Question se intampla ca persoanele foarte apropiate sa nu realizeze momentele critice prin care treci sau poate nu stiu cum sa reactioneze asa ca ... sunt absente Razz

Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mier Iun 09, 2010 2:45 pm

Paradosal,cateodata poti sa-ti descarci sufletul si sa te simti usurata,inteleasa - fata de persoane necunoscute...care te fac sa n-ai retineri in a-ti impartasi "durerea".
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mier Iun 09, 2010 6:43 pm

asa se explica de ce multe persoane de pe net, care au multe pe suflet,se deschid si se confeseaza altei persoane de pe net,care ii este straina.....e ca un fel de spovedanie profana, tocmai pentru celalalt nu are practic o fatza,o identitate....

Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Mier Iun 09, 2010 11:20 pm

Nu doar pe net Only,mie mi s-a mai intamplat asta in viata reala....m-am destainuit la un moment dat sau mi s-a destainuit cineva ....si cred ca si voua vi s-a intaplat asta...
Sus In jos
silviana
VIPVIP

Reputatie : 17
Varsta : 57
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Joi Iun 10, 2010 12:17 pm

o poveste interesanta .....only....sincer ..m-a emotionat ...si pentru un moment ..mi-au trecut cateva episoade ale vietii prin fata ....
se spune ca fratii, parintii ..rudele in general ..nu le alegi...insa prietenii ti alegi......( chiar daca mai si gresesti in alegerea ta).
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Joi Iun 10, 2010 8:33 pm

silviana a scris:
o poveste interesanta .....only....sincer ..m-a emotionat ...si pentru un moment ..mi-au trecut cateva episoade ale vietii prin fata ....
se spune ca fratii, parintii ..rudele in general ..nu le alegi...insa prietenii ti alegi......( chiar daca mai si gresesti in alegerea ta).

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
alecs
VIPVIP

Reputatie : 27
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Joi Iun 10, 2010 9:05 pm

emotionanta....
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Sam Iun 12, 2010 2:15 pm

Suspect Suspect Suspect Suspect clown clown clown clown pupa only fetele astea dragi si sensibile!!.... Shocked Shocked ma bucur ca ne-am intalnit in viata asta, atatia oameni de calitate,cu suflete atat de frumoase! sunny sunny sunny

Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Sam Iun 12, 2010 6:47 pm

Mad only draga mai taie din ... complimente cel putin la mine Razz ca la ce negura e in suflet ... nu se prea zareste frumusetea lui , sau asa o fi el frumos ... innegurat Laughing

Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Sam Iun 12, 2010 9:41 pm

Tarota a scris:
Mad only draga mai taie din ... complimente cel putin la mine Razz ca la ce negura e in suflet ... nu se prea zareste frumusetea lui , sau asa o fi el frumos ... innegurat Laughing

hai,nu te mai da mai neagra in cerul gurii decat esti!!...esti un om bun,nu ma indoiesc! clown clown Suspect Suspect

Sus In jos
Gabi
VIPVIP

Reputatie : 41
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 54
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   Sam Iun 12, 2010 9:53 pm

Las-o surioara, ca vrea alintata..rasfatata...laudata... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] nu sti cum sunt pisicile????? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] popo o rautate precum Tarotzica! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prietenul la nevoie se cunoaste?   

Sus In jos

Prietenul la nevoie se cunoaste?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: