Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici LUCRU MARE-I OMENIA - Pagina 2
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

LUCRU MARE-I OMENIA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
alecs
VIPVIP

Reputatie : 27
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 10, 2010 10:16 am

aaaaaaaaa, am inteles
Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 10, 2010 10:17 am

andrasboy a scris:
bueyyy, 876 este SMS,de la Realitate TV !!! ...am trimis: doua fotolii,masutza,jucarii plush si haine !!!

Bravo Andri
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si eu astept sa vina sa ia patul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

Reputatie : 24
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 48
Localizare : tarnaveni

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 10, 2010 10:18 am

io n-am asteptat !!!...le-am dus EU !!! Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... hei hei

Opriti planeta !...vreau sa cobor !!!
Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 10, 2010 10:22 am

andrasboy a scris:
io n-am asteptat !!!...le-am dus EU !!! Smile

la noi e alfel regula, vin ei sa le ia, te inscrii pe lista si cand iti vine randul te suna sa fii acasa ca sa ridice obectu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 10, 2010 10:28 am

da bree,daaa' voi aveti alte legi !!!...parca te vad prin centru cu patul in schinare !!! sleep sleep sleep

Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 10, 2010 10:33 am

Dragilor, luni 19.07. plec la Vatra Dornei pentru a ma interesa de pensiune pentru intalnirea noastra, pana atunci hotarati-va daca mai vreti in august ( am decis sa plec, macar pana la primul sat de sinistrati, chiar daca veti vota pentru amanarea intalnirii) asa cum am spus voi devia putin pe traseu si voi trece prin zonele inundate, m-am gandit eu sa nu ma duc cu mana goala, cat voi putea eu e benefic, dar totusi ar mai fi loc si de ceva in plus, drept pentru care am intrebat cateva cunostinte daca vor sa contribuie.....apropo de omenie, am primit un raspuns stupefiant care a fost umilitor pentru mine pentru ca m-am pus in postura de a cere pentru alti, raspunsul a fost...."de ce sa le dau, daca ei sunt cu apa pana la gat si stau in birturi?"....asa au vazut la televizor.....ok, mi-am zis, in colectivul in care muncesc, am cerut sprijinul, de la bun inceput le-am zis ca stiu ca unii sinistrati stau in birturi....da nu-i destul de mare birtul sa incapa toata populatia satelor inundate.....pe cineva tot voi gasi pe afara......ma refer la copii si batrani....urmare cred ca voi strange ceva in plus peste ce pot eu, sper ....

Ultima editare efectuata de catre SPECTRU in Sam Iul 10, 2010 2:06 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 10, 2010 11:16 am

andrasboy a scris:
da bree,daaa' voi aveti alte legi !!!...parca te vad prin centru cu patul in schinare !!! sleep sleep sleep

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 10, 2010 11:18 am

SPECTRU a scris:
Dragilor, luni 19.07. plec la Vatra Dornei pentru a ma interesa de pensiune pentru intalnirea noastra, asa cum am spus voi devia putin pe traseu si voi trece prin zonele inundate, m-am gandit eu sa nu ma duc cu mana goala, cat voi putea eu e benefic, dar totusi ar mai fi loc si de ceva in plus, drept pentru care am intrebat cateva cunostinte daca vor sa contribuie.....apropo de omenie, am primit un raspuns stupefiant care a fost umilitor pentru mine pentru ca m-am pus in postura de a cere pentru alti, raspunsul a fost...."de ce sa le dau, daca ei sunt cu apa pana la gat si stau in birturi?"....asa au vazut la televizor.....ok, mi-am zis, in colectivul in care muncesc, am cerut sprijinul, de la bun inceput le-am zis ca stiu ca unii sinistrati stau in birturi....da nu-i destul de mare birtul sa incapa toata populatia satelor inundate.....pe cineva tot voi gasi pe afara......ma refer la copii si batrani....urmare cred ca voi strange ceva in plus peste ce pot eu, sper ....

pacat ca UNII gandesc asa... stii? ei poate nu au fost niciodata in situatii de neiesit, ca sa vada cum e sa te ajute altii...in fine...apa trece, "pietrele" raman
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Iul 24, 2010 8:05 pm

...si sa continu-i ideea lu' alecs,tzara se inmultzeste cu NESIMTZITI !!!...ajutoarele trimise la Bacau,o parte din ele, la Sauceni-Saucesti,nu retzin exact,au ajuns pe un camp,teren de fotbal !!!...poi e posibil asa ceva???...

Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mar Iul 27, 2010 11:25 am

AM VAZUT SI EU, ASTA NU FACE DECAT SA NE GANDIM DE DOUA ORI INAINTE DE A MAI FACE UN PACHET SI A-L TRIMITE IN NECUNOSCUT...MAI BINE IL FACEM SI IL DAM CU MANA NOASTRA OAMENILOR NEVOIASI...CRED CA ACEIA APRECIAZA GESTUL NOSTRU FACUT PENTRU CEL IN NEVOIE
Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mar Iul 27, 2010 11:27 am

BINE CA N-A VENIT SA IA PATUL [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ASA O SA IL DAU CUI ARE NEVOIE INTRADEVAR [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mar Iul 27, 2010 10:22 pm

Mad stiam eu ce stiam ... de aceea ma rezum sa dau ce am de dat celor din jurul meu, nevoiasi sau nu ... pomana e bine primita si de omul care are de toate nu numai de cel nevoias Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mar Aug 17, 2010 7:43 pm

Cezara – Ajutati o cercetasa sa zambeasca din nou

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Saptamana trecuta, chiar inaintea plecarii in campul national de lupisori, Cezara Andra Mihalache, in varsta de 9 ani, din Targu Jiu, a descoperit ca are leucemie.

Parintii si fetita au plecat la Bucuresti pentru mai multe investigatii medicale, pentru a i se stabili tipul de tratament si suma necesara acestuia.

In semn de solidaritate, cercetasii initiaza o campanie informala de strangere de fonduri pentru a sprijini eforturile parintilor acestui “lupisor” (cercetas intre 7-10 ani) curajos, membru al Cercetasilor Romaniei de la varsta de 5 ani.

Cine poate/vrea sa contribuie poate sa trimita orice suma de bani in contul:

Numele: SFIRLOGEA CIPRIAN IONUT
CNP: 1850506125779
Cont in lei: RO13BTRL02001201266054XX
Banca Transilvania Sucursala TG JIU
Detalii: contributie Cezara Andra Mihalache

Pentru alte detalii:
Ciprian Sfirlogea (secretar Centrul Local Tg-Jiu, Cercetasii Romaniei) – 0767331874
Roxana Boltasu (sef Centrul Local Tg-Jiu – Cercetasii Romaniei)- 0752205490

Ar fi extraordinar daca ati publica acest mesaj pe blogurile voastre si ati transmite acest mesaj mai departe catre prieteni si colegi.
Noi va vom tine la curent cu informatii despre starea Cezarei, si vom publica mai multe detalii .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Gata Oricand!

Anunt preluat de pe blogul "Blogul Lupisorilor"

Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mier Aug 18, 2010 9:42 am

Daca ati afla ca cineva din acest forum are nevoie urgenta de un ajutor umanitar/material ati fi in stare sa donati atat cat puteti pentru acea persoana? Normal sa o si cunoasteti....sa ii cunoasteti problema medicala....
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mier Aug 18, 2010 6:53 pm

bre,io pe bietzii sinistratzi NU i-am cunoscut siii totushi...ulterior am aflat ca si un coleg ar fi avut nevoie de acele obiecte !!!...CATEGORIC as dona !!! Smile

Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68
Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mier Aug 18, 2010 9:09 pm

Question pale din pacate,din cauza atator sharlatani care tot arata acte in regula pentru diverse boli ale unor rude,sau se dau drept fundatie,dar care de fapt sunt fictive,se poate ca uneori sa refuzam sa ajutam pe cineva care chiar are nevoie....de exemplu,tot anul scolar trecut,cineva a lansat un apel umanitar pentru copilasul nou nascut al unei colege (ii dadea si numele) si chiar si televiziunile si presa locala a preluat apelul,fara sa verifice (aparuse pe net,il primisem pe mail si asa s-a imprastiat...)Colega si numele ei este real,doar ca ea are vreo 50 de ani si nu are nici un fel de bebelus,nici al ei nici al altcuiva din familie cherry femeia a ramas siderata cand tot a vazut ce amploare ia acest apel...

Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mier Aug 18, 2010 9:24 pm

Acum insa,in mod real,o alta fosta colega si amica,trece prin momente f. grele(eu ma mir ca mai rezista psihic) ....si ea si el sunt profi de mate si niste oameni de treaba...initial au avut un baietel si o fetita...baietelul ar fi trebuit sa aiba acum in jur de 20 de ani, numai ca pe la 6 ani l-a calcat o masina,fiind cu bunicul in oras,dupa ce a trecut strada si trebuia sa intre intr-un magazin,copilul a vazut un catelus pe trecere si o masina care venea,asa ca de teama sa nu fie calcat catelul,s-a smuls din mana bunicului si masina nu l-a putut evita (era obturata vederea de un autobuz care stationa) ...am crezut ca nu-si mai revine,insa fetita,care era mai mica cred ca i-a dat puterea sa mearga mai departe...dupa cativa ani(2-3),a nascut un baietel care din pacate a murit la 2 zile dupa nastere din cauza unor complicatii cardiopulmonare,parca...asadar tot cu fetita a mers inainte pana de curand,cand a aflat ca fetita,care a terminat liceul anul trecut are o forma mai rara de cancer si inca ceva (niste pete pe creier)...avea oricum aspectul unui copil de clasa a VIII-a...stiu ca am discutat acum,la mare cu celelalte colege ca ar fi bine sa facem un apel macar la colegii de breasla sa ii ajutam cumva material (nu prea ii dau banii afara din casa) pentru ceea ce va urma...este groaznic prin ce incercari pot trece unii oameni ...cand aud astfel de cazuri,mi se pare ca orice suparare a mea este doar un moft...

Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mier Aug 18, 2010 9:31 pm

stiu ca sunt rea, inumana si mai cum vreti voi-si eu sunt de acord cu ceea ce spuneti sau ganditi- dar eu NU mai dau nimic, nimanui, necunoscut.
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Mier Aug 18, 2010 9:37 pm

cand aud astfel de cazuri,mi se pare ca orice suparare a mea este doar un moft...

da, ai dreptate. suntem atat de meschini.....scuze, am vorbit doar in numele meu
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Joi Aug 19, 2010 9:05 pm

si totusi Carmen, de ce te consideri rea? lasa ca-ti dau eu exemplu de rautate: am ajuns la concluzia ca e mai bine sa lasi natura sa-si urmeze cursul si in cazul bolilor cu atat mai mult, faptul ca luptam cu boala si incercam sa salvam orice fiinta vie mi se pare absurd, nu se mai face o selectie naturala si vom ajunge sa fim dominati de oameni cu probleme de sanatate
eu una prefer pentru mine o moarte naturala, ma refer la boala sau un accident decat sa fiu omorata de un seaman de-al meu , dar ... nu se stie niciodata, de ce ti-e frica nu scapi Question

Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Vin Aug 20, 2010 8:36 am

dar nu ai spus ca ti-e frica...ci ca "preferi sa...."
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Vin Aug 20, 2010 8:18 pm

Tarota a scris:
si totusi Carmen, de ce te consideri rea? lasa ca-ti dau eu exemplu de rautate: am ajuns la concluzia ca e mai bine sa lasi natura sa-si urmeze cursul si in cazul bolilor cu atat mai mult, faptul ca luptam cu boala si incercam sa salvam orice fiinta vie mi se pare absurd, nu se mai face o selectie naturala si vom ajunge sa fim dominati de oameni cu probleme de sanatate
eu una prefer pentru mine o moarte naturala, ma refer la boala sau un accident decat sa fiu omorata de un seaman de-al meu , dar ... nu se stie niciodata, de ce ti-e frica nu scapi Question

ai dreptate intr-un fel si privite la rece,asa ar sta lucrurile....dar ia gandeste-te ca ar fi vorba nu de tine,ci de copilul tau(Doamne fereste!)...te asigur ca pentru a-l salva ai sta si la colt de strada cu mana intinsa pale

Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Vin Aug 20, 2010 8:26 pm

Question asta cam asa e ... dar parca as prefera sa nu fie cazul cherry

Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Aug 21, 2010 7:53 pm

vezi tarotico?!...de ce avem unitati de masura diferite in functie de imprejurari si de persoane?! Question

Sus In jos
Oraviteana
VIPVIP

Reputatie : 9
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   Sam Aug 21, 2010 8:07 pm

si eu cred ca e bine sa lasam lucrurile sa curga singure...chiar daca in situatii personale sigur ca gandim altfel, e firesc ,dar pana la urma oricum trec toate, si necazurile noastre , o data cu noi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: LUCRU MARE-I OMENIA   

Sus In jos

LUCRU MARE-I OMENIA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: