Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj... - Pagina 7
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
Subiecte similare
    IMPORTANT
    Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
    Photobucket G. Chrome Photobucket
    CARICATURI
    caricaturi,caricatura zilei
    VIZITATI
    FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
    Conectare
    Utilizator:
    Parola:
    Conectare automata: 
    :: Mi-am uitat parola
    Ultimele subiecte
    » Ziua ta de nastere
    Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
    Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
    Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
    Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
    Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
    Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
    Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
    Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
    Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
    Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
    MENIU
    CINEMA
    SONDAJ
    V-a placut forumul Prietenie?

View Results
    De STIUT
    Top greseli pe care le fac femeile in pat
     Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
    CONTOR

Distribuiţi | 

Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
    AutorMesaj
    carmen.
    VIPVIP

Reputatie : 35
    Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iul 26, 2010 7:55 pm

Tarota a scris:
    pentru mine o relatie serioasa inseamna sa am exclusivitate la contul lui Sleep king ca inima si patul ... le las celor fara experienta Sleep

si cine vrei sa te creada? Arrow Arrow
    Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

Reputatie : 27
    Data de inscriere : 30/12/2009
    Varsta : 50
    Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mier Aug 18, 2010 9:57 am

non_singuratic a scris:
    nici o problema am inteles ! oricum e vina mea ca nu scriu mereu cum trebuie !

tu scrie asa cum scrii de obicei ca altfel affraid , cum ne mai amuzam noi??????? :cheers:
    Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mier Aug 18, 2010 9:58 am

Tarota a scris:
    pentru mine o relatie serioasa inseamna sa am exclusivitate la contul lui Sleep king ca inima si patul ... le las celor fara experienta Sleep

daca te lasa sa ii iei extrasele de cont de la banca, e bine???? Laughing cat
    Sus In jos
    Tarota
    VIPVIP

Reputatie : 36
    Data de inscriere : 31/12/2009
    Varsta : 51
    Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mier Aug 18, 2010 11:55 am

Sad tu cu cine tii acum ... ursulico ? Arrow
    revenind la subiect, sunt practice si relatiile ... deschise, fara obligatii, fara gelozii dar si fara ... iubire , multa lume le practica si tind sa capete teren, fiecare cu casa lui, ne vedem cand ne intalnim, mergem impreuna la diverse evenimente dar ramanem singuri ... voi ce ziceti ? ati accepta o asemenea relatie ?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mier Aug 18, 2010 3:11 pm

intre o relatie de dominare, sufocare.....( a se citi si casatorie) care "infloreste" fara iubire, unde nu ai decat obligatii si singurul drept, pentru care trebuie sa multumesti, e acela de semi-factotum, adica sa nu initiezi si nici sa nu hotarasti- doar sa rezolvi totul- , unde gelozia este acceptabila doar dintr-o singura directie..... si o relatie ca cea de mai sus Mad o aleg, fara sa stau o clipa pe ganduri, pe ultima.
    macar stiu pentru ce si de ce. sunny
    Sus In jos
    only61
    moderator

Reputatie : 68
    Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mier Aug 18, 2010 9:57 pm

Question as prefera o relatie de dragoste,fara acte si fara sa ne sufocam reciproc...daca nu se poate,sunt de acord cu Carmencita....de fapt cu tarota...fiecare la casa lui si ne vedem cand ne vine pe chelie...

Sus In jos
    doridor_ro
    VIPVIP

Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mier Aug 18, 2010 10:16 pm

si uite asa se ajunge la dragoste planifica..si mult mai pasionala Mad
    Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Vin Aug 20, 2010 2:05 pm

Dori, scuze, dar nu cred ca ceva planificat poate fi si pasional. una o exclude pe cealalta. dragostea nu o poti programa si nici planifica; pur si simplu e ceva....e altceva Exclamation
    imi planific timpul, programul de munca, sarcinile de servici, pauza de cafea, de vizionat filmele trimise de colegi, de redirectionat prietenilor ceea ce pe mine m-a amuzat si destins, perioada din zi/saptamana alocata cumparaturilor si celorlalte obligatii administrativ-gospodaresti, pot previziona durata si traseul de acasa pana la locul unde trebuie sa ajung, dar doar atat. si in toate cele spuse si planificate nu e nimic pasional. e doar rutina.

sau poate nu am inteles eu ce ai scris; mi se intampla foarte des, si nu doar cu tine, ci cu toata lumea
    Mad Mad
    Sus In jos
    doridor_ro
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Vin Aug 20, 2010 2:27 pm

Carmen m-am referit la...El sta la casa lui...tu la casa ta...aveti zile cand va intalniti...cina si dupa cina ...e partida de amor...la asta m-am referit...Ceea ce spui tu cu agenda deschisa si cu lista de cumparaturi e practica de zi cu zi...ptr.ca timpul costa bani !
    Deci sper ca m-ai inteles....in agenda...planificate zilele de armonie si lisniste ptr.suflet..cand doua persoane sunt ocupate! si te asigur ca e foarte pasionala si relaxanta! Mad
    Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Vin Aug 20, 2010 4:25 pm

nu pot sa te contrazic- nici nu vreau asta- insa, numai si numai parerea mea, acum:
    ne intalnim- deci e ceva planificat;
    cina- alt punct care trebuie sters de pe ordinea de zi, de seara, adica, din momentul in care s-a consumat;
    dupa cina- partida de amor- "desertul" sau "digestivul" de dupa.
    oricum, am inteles ca esti o persoana pasionala, dar nu toata lumea e asa ca tine Suspect Suspect Suspect exista si cei care se indoiesc de orice,
    poate tocmai de aceea e viata atat de ..... clown sunny echilibrata? Question
    Sus In jos
    only61
    moderator

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Vin Aug 20, 2010 7:37 pm

Question Carmencito,nu cred ca "echilibrata" este tocmai potrivit Smile ...mai degraba anosta....mai bine ca dori...pasiune,fara prea multe calcule si inhibitii...

Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Vin Aug 20, 2010 7:45 pm

lasa bre ca si eu am fost echilibrata pana acum...si de ceva vreme tare dezechilibrata sunt ...ba ma dor salele....ba nu mai dorm de ajuns....ba nu mai imi vine sa ma mai duc la servici...oare de ce? scratch scratch scratch No rusine
    Sus In jos
    Tarota
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Vin Aug 20, 2010 8:30 pm

Question o fi astenia de ... vara ? pote iti explica ursuletul in particuler cauzele ... motivului Sleep

Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Vin Aug 20, 2010 8:49 pm

only61 a scris:
    Question Carmencito,nu cred ca "echilibrata" este tocmai potrivit Smile ...mai degraba anosta....mai bine ca dori...pasiune,fara prea multe calcule si inhibitii...

deci, e clar. sunt defecta.

dar eu tocmai am spus NU calculelor. nu ma pot programa, precum masina de spalat, ca la ora si din momentul in care am si detergent, si inalbitor si/sau parfumant si cuva plina....sa functionez.
    Sus In jos
    doridor_ro
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 2:32 pm

mai Carmen..cand o persoana dulce ca tine ..recunoaste ca e defecta,atunci e foarte "anormala"...stie propio ceea ce nu are in deajuns!
    Si in a te planifica...ptr.o seara a sufletului tau...nu inseamna ca esti UN OBIECT..dar suntem in secolul vitezei,Primul loc cariera...casa..copii...trecuti printr-un razboi"divort"..insa in sufletul tau exista un prieten-barbat...va oferiti timp si ptr.voi...atunci cum naiba faceti...in miez de noapte la distanta?...cred ca va alegeti o zi ptr.voi...si..pana atunci pasiunea creste si dorinta ..si'n acel moment sunteti doar voi..fara cumparaturi,fara serviciu..fara obligatii..doar tandrete si mult rasfat..Oare nu meriti?...
    sau vrei viata sa fii obosita ,fara chef de sex..si sa o faci din datoria de NEVASTA!...na...ca devin prea anormala ! Surprised
    Sus In jos
    Tarota
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 5:22 pm

Question ce bine le spui tu, doridor draga Suspect

Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 6:56 pm

Tarota a scris:
    Question o fi astenia de ... vara ? pote iti explica ursuletul in particuler cauzele ... motivului Sleep

POATE IMI EXPLICA PREA MULT...DE ASTA NU MAI DORM? Exclamation Exclamation Exclamation Mad
    Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 6:59 pm

carmen. a scris:
    only61 a scris:

deci, e clar. sunt defecta.

dar eu tocmai am spus NU calculelor. nu ma pot programa, precum masina de spalat, ca la ora si din momentul in care am si detergent, si inalbitor si/sau parfumant si cuva plina....sa functionez.

DACA NU MAI CURGE APA CA SA CLATESTI...CE TE FACI?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Sus In jos
    Tarota
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 7:08 pm

Sleep de ... clatire manuala nu ai auzit ? affraid Arrow

Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 7:14 pm

Tarota a scris:
    Sleep de ... clatire manuala nu ai auzit ? affraid Arrow

esti de belea clown clown clown clown clown clown clown dar nu clatesc si nu spal manual, am grija sa nu-mi stric mainile Smile care, dupa cum se stie, imbatranesc cel mai repede, nu?
    Sus In jos
    only61
    moderator

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 7:48 pm

Mad Mad mey fetelor,ma tavalesc de ras...sunteti de belea! cat cat scratch scratch sleep sleep sleep

Sus In jos
    Oraviteana
    VIPVIP

Reputatie : 9
    Varsta : 62
    Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 8:09 pm

ia uite ce distractie-i aici...si eu stau ca fraiera, pe la spitalu' de nebuni...mai te miri pe unde... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 8:12 pm

dar acum ai venit, asta conteaza Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

sa inceapa distractia, dansul, alea-alea Smile
    Sus In jos
    Oraviteana
    VIPVIP

Reputatie : 9
    Varsta : 62
    Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 8:16 pm

cine pune muzica?am adus bere [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    doridor_ro
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Aug 21, 2010 9:02 pm

Si dansati far de mine cyclops
    Sus In jos
    Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   

Sus In jos

Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

+
    Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    PRIETENIE  :: 
    0AMENII si VIATA
    -
    Mergi direct la: