Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
Subiecte similare
    IMPORTANT
    Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
    Photobucket G. Chrome Photobucket
    CARICATURI
    caricaturi,caricatura zilei
    VIZITATI
    FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
    Conectare
    Utilizator:
    Parola:
    Conectare automata: 
    :: Mi-am uitat parola
    Ultimele subiecte
    » Ziua ta de nastere
    Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
    Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
    Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
    Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
    Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
    Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
    Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
    Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
    Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
    Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
    MENIU
    CINEMA
    SONDAJ
    V-a placut forumul Prietenie?

View Results
    De STIUT
    Top greseli pe care le fac femeile in pat
     Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
    CONTOR

Distribuiţi | 

Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
    AutorMesaj
    alecs
    VIPVIP

Reputatie : 27
    Data de inscriere : 30/12/2009
    Varsta : 50
    Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iun 21, 2010 2:58 pm

Chiar daca concubinajul era odata condamnat si "rusinos", in ziua de azi parca el este o moda. Se poarta sa locuiesti cu iubitul sau iubita, atata timp cat tu si ea/el va simtiti bine impreuna si nu sunteti constransi de un act, o verigheta sau poate de acel "DA", pe care l-ati fi spus la oficiul starii civile.

De la gesturile tandre si pana la micile cadouri pe care vi le ofera cel drag, care va transmite optimism, o stare pozitiva si mult romantism ... faptul ca relatia pe care o aveti este una serioasa, bazata pe sentimente sincere, profunde, va face totusi sa va ganditi de multe ori la casatorie...

De ce nu o faceti? Nu v-a cerut? Nu indrazniti dvs. s-o faceti? Va e mai bine asa?

Spuneti pentru ce ati opta....si argumentati... poate noi, cei cu dileme, vom sti ce sa facem...la un moment dat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima editare efectuata de catre alecs.sandra in Mar Iun 22, 2010 9:13 am, editata de 2 ori
    Sus In jos
    Gabi
    VIPVIP

Reputatie : 41
    Data de inscriere : 03/01/2010
    Varsta : 54
    Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iun 21, 2010 5:09 pm

Sunt atat de..pe fuga incat am sa fiu foarte succinta:sunt FERM convinsa ca dragostea nu sta in acte!!!O hartie nu te poate face sa iubesti mai mult pe cineva!!! Sper sa am timp sa revin cu argumente mai....edificatoare! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iun 21, 2010 5:55 pm

da, dragostea nu sta in acte...si totusi de ce, cei mai multi dintre noi, am facut-o? de ce nu am stat necasatoriti? eu caut o explicatie....
    Sus In jos
    only61
    moderator

Reputatie : 68
    Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iun 21, 2010 7:26 pm

Question cred ca noi privim subiectiv, pentru ca am trecut printr-un divort si desi in cazul meu a fost civilizat (nu-mi place sa ma dau in spectacol, iar el fiind in culpa n-a avut nici un interes s-o faca), nu pot sa spun ca nu a fost un mare stres cu toate actele, cu vandut-cumparat apartament etc, asa incat nu mi-as mai dori sa trec prin acest inconvenient, asa ca mi-am propus sa nu mai fac acte daca se va mai ivi vreo noua dragoste.....cand eram tineri si fara minte(m-am maritat la 21 de ani si el avea 24) ni se parea firesc sa mergem si la altar si la Primarie, doar fiecare dintre noi credem cand se intampla, ca va dura toata viata, si desi niciodata n-am avut aceasta idee in minte,de-a ma marita, a venit de la sine... rendeer dar asa au decurs lucrurile atunci.....cred ca exista atat argumente pro cat si contra fiecarei variante. Acum lumea e mai deschisa la minte si gandeste altfel, mai pragmatic, tot mai putini tineri se grabesc sa-si puna pirostriile....singurul argument pro casatorie ar fi aparitia copiilor care nu stiu daca s-ar simti ok in anumite situatii,desi ar scrie in certificat cine e mama si cine e tata....cum spunea Gabita, nu e nevoie de un certificat care sa-mi ateste iubirea fata de cineva,ba s-a demonstrat ca de multe ori tocmai acest certificat a dus la prabusirea unor relatii,pentru ca la nivel psihologic induce o stare de prea mare siguranta ,ca si cum ar fi un fel de drept de proprietate asupra celuilalt si de aici o gramada de probleme....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
    only61
    moderator

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iun 21, 2010 8:23 pm

Faptul ca nu exista un act am observat la multe cupluri ca e benefic in sensul ca se simt oarecum liberi , stiu ca in cazul cand nu merge fiecare e liber sa plece la casa lui, tocmai aceasta teama din subconstient face ca un astfel de cuplu sa fie mult mai atent si atasat unul fata de celalalt. Din pacate am vazut multe situatii dramatice in cazul unor tineri care au facut pasul si parintii ei, sau ai lui le-au luat apartament,dar cum atunci nimeni nu se gandea la divort,au trecut casa pe numele ambilor si la div. au impartit-o si multe alte magarii de care am auzit...

Sus In jos
    doridor_ro
    VIPVIP

Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iun 21, 2010 8:57 pm

E adevarat iubirea dragostea nu sta in acel act. Da erau timpuri cand si parinti nu te primeau acasa daca nu erai cascatorit,..eu si in prima cascatorie am stat 2 ani fara acte...ca mai apoi sa umblu sapte ani prin tribunale sa scap de ele!Stiti ce-am facut dupa cinci ani de cascatorie l-am rupt bucatele si l-am dat in wc si eram pe punctul sa trag apa si a aparut cascatoritul si l-a salvat . Asa avui document cu care sa cer divortul!
    Vedeti stiu ce pret am platit ptr.a obtine divortul...insa va spun nu-mi este frica sa spun iarasi Da,..sunt alte legi..nu trebuie sa schimb acte si altele.
    Concobinaj...asa se spune la noi...sau acte..
    Cel mai bine e fara acte,.sau cel mai si cel mai ..e ca fiecare la casa lui si sa se intalneasca pe teren neutru...Copii se pot face si fara acel document!
    Oricum casnicia seamana cu un foarfece.cele doua parti sunt atat de apropiate,incat nu pot fi despartite,adeseori se misca in directii opuse,totusi intotdeauna pedepsesc pe cine intra la mijloc ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

Reputatie : 35
    Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iun 21, 2010 9:12 pm

alecs.sandra a scris:
    da, dragostea nu sta in acte...si totusi de ce, cei mai multi dintre noi, am facut-o? de ce nu am stat necasatoriti? eu caut o explicatie....

de ce am facut-o?????? mai intrebi? poate tu ai avut o oarece "libertate"....insa eu NU!
    imi amintesc( si sunt atat de rea, incat le amintesc aproape zilnic parintilor mei) ca mai aveam doar doua zile pana la nunta, si tatal meu mi-a IMPUS sa fiu acasa la ora 21...treaca de la el, 21.30!
    am zis ca scap de dracu' si am dat de ta-su Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed ma rog, nu asta a fost motivul pentru care m-am maritat- chiar credeam atunci( si ceva timp dupa) ca e pentru toata viata....stiam, eram sigura ca, daca nu ma marit atunci, nu am s-o mai fac vreodata!!!!!!! si intrebarea ta, e, oarecum aceeasi cu " de ce ne chinuim intr-o casnicie care nu merge?"

respect institutia casniciei si tot ce inseamna ea, dar eu nu mai cred in asa ceva!
    cred ca am fost off topic, nu-i asa? Mad
    Sus In jos
    doridor_ro
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Lun Iun 21, 2010 9:19 pm

Carmen..sunt sigura ca la acest subiect..vom fi mereu off topic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mar Iun 22, 2010 8:10 am

la acest subiect nu aveti cum sa fiti offtopic, atata timp cat vorbiti de casatorie sau concubinaj...

am spus, argumente pro sau contra vis-a-vis de ele...si daca mai batem si campii nu se supara fata, aici e frumusetea dialogului/postarilor fiecaruia...
    Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mar Iun 22, 2010 8:29 am

actul in sine este doar recunoasterea in fata societatii ca esti casatorit, ca ai un statut, parerea mea

...dar acel act nu te leaga pana la moarte...este doar un document oficial... in plus sunt persoane care nu-si schimba numele dupa casatorie...deci nu vad in asta un neajuns......va intreb insa..... e atat de important acest mic aspect... numele?...eu cred ca nu, desi multe femei o vor si o si fac, daca el e de o anume conditie sociala, vor sa dea bine in fata vecinilor, a rudelor.

...cred ca sunt pareri si pareri, la o adica poti foarte bine sa convietuiesti cu cineva o viata intreaga fara sa treci pe la starea civila, cunosc cazuri, fratele meu sta de 10 ani !!!!!!!!! cu cumnata mea, eu asa o consider, fara vreun act care sa ii lege(poate cel pe pamantul cumparat impreuna) si nu le-a trebuit un act... sunt sigura ca legatura lor e mai degraba de suflet pe care nici un act oficial nu avea s-o intareasca... asta o stiu si o simt doar ei doi...

sunt casatorii care se termina dupa un an sau ceva mai mult, vezi cazul nostru, al celor divortate, nu ne-a tinut un act casatorite in continuare, nu?

...nu stiu, consider ca este mai mult problema celor implicati... nu a celor din jur...eu nu condamn pe cei care traiesc impreuna... si sunt "in afara legii"....dupa parerea mea sunt doar prostii [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima editare efectuata de catre alecs.sandra in Mar Iun 22, 2010 2:51 pm, editata de 1 ori
    Sus In jos
    doridor_ro
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mar Iun 22, 2010 2:01 pm

Ai perfecta dreptate Ale,prejudecatile sunt mari la unii vor acel act..care e o hartie...e legal in fata societatii...Dar ce naiba eu nu traiesc ptr.societate ..si nu-mi place ca viata mea sa fie falsa...ma incadrez bine si fara sa fiu Doamna x sau y...ptr.ca stau sub acelasi acoperis,impart acelasi pat ..si facem nebunii sub aceleasi cearsafuri!..
    Cum spuneai..vecini ..vor sa stie ..Sunteti casatoriti,parinti ca sunt mai de moda veche...
    Normal ca se convietuieste cu o persoana si se pot realiza multe..ptr.ca orice dobandit impreuna se fac acte la notariat!
    daca nu ne mai place geanta si la gara [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    only61
    moderator

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mar Iun 22, 2010 7:21 pm

Imi doresc sa nu mai fim robii mentalitatilor si sa nu traim in functie de ceea ce spun,sau ce cred ceilalti Wink sa facem ceea ce simtim,ceea ce credem ca ne este favorabil si convenabil,de comun acord doar cu partenerul....

Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mar Iun 22, 2010 8:05 pm

ca se cheama casatorie, concubinaj, convietuire, prietenie.....si oricare este incadrarea morala, civila, etica si sociala, conteaza prea putin. important e sa te intelegi, sa te complementezi, sa te dai dupa si sa fii exact persoana pe care celalalt si-o doreste. eu imi doresc un om care gandeste ca mine si eu sa gandesc ca el, care sa ma faca sa rad si care sa rada de mine si eu de el; care sa-mi stearga lacrimile(indiferent daca el mi le-a cauzat) si care sa ma faca sa simt cea mai importanta persoana din lume, dupa cum si el va simti acelasi lucru; imi doresc sa stiu ca daca plange, o face doar pentru ca stie ca numai eu sunt cea care ii sterge lacrimile; imi doresc sa fiu alintata si ocrotita la fel de mult cum imi doresc sa alint si sa ocrotesc; imi doresc sa vorbim tacand.....imi doresc sa ne atingem sufletele doar privindu-ne. si ca sa nu mai bat campii prea mult, imi doresc sa traiesc si eu ceea ce am vazut, cu ceva ani in urma, la doi batrani: banala iubire, bazata pe infinitul respect. ca e cu acte la primarie, prefectura si la scoala de fete..... nu are nicio importanta!
    Sus In jos
    only61
    moderator

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mar Iun 22, 2010 8:10 pm

Suspect clown Shocked asa este Carmencito!....si pe mine ma impresioneaza,ma misca profund cand vad doi batranei care isi arata afectiunea unul fata de celalalt,cand ii vad plimbandu-se de mana si avand o privire senina si un zambet plin de afectiune cand isi priveste jumatatea Shocked

Sus In jos
    Tarota
    VIPVIP

Reputatie : 36
    Data de inscriere : 31/12/2009
    Varsta : 51
    Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Mar Iun 22, 2010 9:55 pm

Mi-a placut foarte mult comparatia facuta de doridor , e foarte plastica ...
    Revenind la subiect , insusi numele ... contract de casatorie ... iti indica ca e un act, un contract incheiat intre doua parti , de comun acord bla, bla, bla ... casatoria e foarte buna ca afacere, pentru organizatorii de nunti, pentru cei care stiu sa-si negocieze un contract prenuptial, pentru spectacolul nuntii etc ... in rest nu vad rostul ei
    Si in trecut casatoria era privita ca o afacere , un spectacol cu regulile foarte rigide impuse de datinile si obiceiurile zonei... in general casatoria nu avea nimic in comun cu dragostea... cei doi se luau pentru ca asa trebuia
    De ce ne-am casatorit ? nu neaparat din iubire ... cel putin in cazul meu, sunt o persoana destul de rationala si am constatat ca atunci dadea bine sa fii la casa ta... si alegerea sotului s-a facut tot dupa niste criterii ... rationale cherry si a avut grija Cel de Sus sa-mi demonstreze cat sunt de blonda in ... rationamentele mele Sleep
    Oamenii sunt fiinte sociabile, cu sau fara acte, cu sau fara dragoste , importanta e comunicarea si intelegerea intre ei ... nu intotdeauna dragostea aduce liniste si pace iar actele siguranta Question

Sus In jos
    SPECTRU
    master aspirant
    master aspirant

Reputatie : 14
    Varsta : 53
    Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Iul 03, 2010 11:15 pm

Hm...despre sentimente si casatorie, acum dupa multi ani de experienta de viata as putea spune ca daca iubesti cu adevarat pe cineva nu-i ceri sa semneze un contract cu tine (ma refer la contractul de casatorie)[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Sus In jos
    snow_flake
    special quest
    special quest

Reputatie : 0
    Data de inscriere : 04/07/2010
    Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Dum Iul 04, 2010 1:48 pm

io's pro concubinaj ..
    pai de un'e frate sa sti daca te potrivesti sau ba cu persoana respectiva, daca nu il vezi si din postura de a locui cu el? si de ce sa faci pasul, pe care mai apoi sa il regreti? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Dum Iul 04, 2010 1:53 pm

io sunt pentru concubinaj ...pana la casatorie...dar cu contract pe perioada determinata, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] stipulat clar ca se poate reanoi automat tot pe acea perioada sau se poate adauga un act aditional la contract cu o noua perioada, cum se prefera...
    Sus In jos
    SPECTRU
    master aspirant
    master aspirant

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Iul 10, 2010 11:31 am

alecs.sandra a scris:
    io sunt pentru concubinaj ...pana la casatorie...dar cu contract pe perioada determinata, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] stipulat clar ca se poate reanoi automat tot pe acea perioada sau se poate adauga un act aditional la contract cu o noua perioada, cum se prefera...

In noul Cod Civil, acest lucru e posibil[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
    mallinna
    senior aspirant
    senior aspirant

Data de inscriere : 02/07/2010

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Iul 10, 2010 1:54 pm

Sa nu uitam , casatoria e o institutie . Bun , o " hartie " nu contreaza.... de ce?
    Casatoria da stabilitate , alunga neincrederea, ptotejeaza copii si confera un statut plenar.

Detest concubinajul,ce ii retine pe 2 oamenii care se iubesc sa nu mearga cu fruntea sus in societate? ... hm , aici ar fi multe de spus

Sus In jos
    SPECTRU
    master aspirant
    master aspirant

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Iul 10, 2010 2:20 pm

Nimic nu-i retine pe oamenii care se iubesc sa convetuiasca impreuna, numai ca unii/ unele isi doresc acel contract din diverse motive, ex. sa fie vazuta mai bine in societate cu statut asezat (chiar daca pe afara e vopsit gardul si in casa leopardul); el- sa aiba o sluguta gratuita angajata cu contract de casatorie, in timp ce el isi face de cap cu amantele, el/ia au gasit o partida care produce multi bani si ii ofera confort financiar fara sa fie obligat/obligata sa isi mai rupa oasele; ar mai fi multe motive, dar astea sunt principalele. De ce cred eu ca e malefic un contract de casatorie? Pentru ca odata semnat acel contract, e posibil sa te coste mult din viata sa iesi din el, tribunale, nervi, bani si cel mai important timp din viata ta irositi alaturi de un om care nu ti se potriveste, iti aduce nefericire......d'aia consider eu ca nu sunt necesare contractele de casatorie......ups....yo sunt semnatara a unui astfel de contract....deh....odata cu experienta de viata vine si intelepciunea[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
    alecs
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Sam Iul 10, 2010 4:21 pm

mallinna a scris:

Sa nu uitam , casatoria e o institutie . Bun , o " hartie " nu contreaza.... de ce?
    Casatoria da stabilitate , alunga neincrederea, ptotejeaza copii si confera un statut plenar.

Detest concubinajul,ce ii retine pe 2 oamenii care se iubesc sa nu mearga cu fruntea sus in societate? ... hm , aici ar fi multe de spus

CE II RETINE??? pai iti spun eu, o posibila si iminenta plafonare...tocmai acea stabilitate pe care cred protagonistii ca o au, ii face sa se culce pe-o ureche si sa nu ma gandeasca ca la o casnicie tre sa pui mereu la temelie cate o 'caramida" ca sa nu se surpe...
    Sus In jos
    mallinna
    senior aspirant
    senior aspirant

Data de inscriere : 02/07/2010

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Dum Iul 11, 2010 11:47 am

Evitarea legiferarii unei relatii stabile , sa zicem , apartine in gwenelal barbatilor, din egoism .
    Sa fim cistite, care femeie indragostita nu doreste sa mearga la altar?E un vis frumos!

Atunci cand vezi ca el evita sa spuna(... la bine si la rau pana cand moartea ne va desparti), nu te doare ?
    Apoi copiii sunt cei mai perdanti dintr-un concubinaj, n-au statut, devin introvertiti, uneori rebeli.
    O sa ziceti ca sunt de moda veche , da asa e. Militez pt casatorie legitima indiferent ce final ar putea avea relatia.

Alecs, asa e , numai ca " o caramida"pui cand ai motivatie ,altfel ramaii cu castele de nisip in Spania
    Smile
    Sus In jos
    carmen.
    VIPVIP

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Dum Iul 11, 2010 1:00 pm

te contrazic, Mallina......evitarea legiferarii unei relatii stabile apartine si femeilor care au trait un cosmar intr-o casnicie de groaza.

iar copii pierd cel mai mult cand traiesc intr-o familie organizat..."dezorganizata".
    respect institutia casniciei; admir pe cei ce trag, cot la cot, in aceeasi barca si in aceeasi directie; dar eu nu mai cred in asa ceva. si ca mine sunt multi. multe Idea

sper doar ca numarul lor sa fie din ce in ce mai mic
    Sus In jos
    non_singuratic
    VIPVIP

Reputatie : 2
    Data de inscriere : 07/06/2010
    Varsta : 42

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   Dum Iul 11, 2010 1:49 pm

chiar daca am luat-o o data in barbie cu actele d ela primarie ramin totusi d emoda veche sis unt pentru casatorie. Cred ca acel act confera un anumit statut si o anumita sigurnta cupklului plus ca si copilul nascut intr o relatie cu acte are un statut mai respectabil cred eu ! Concubinaj sun a a amantlic! cum o preziti pea? Prietena mea, amanta mea concubinamea...?Sigur ca daca e sa se aleaga praful se alege si cu te si fara dar ramin acelasi om d emoda veche si sunt oentru acte dupa c ein prealabil ai convietuity o perioada cu el/ ea ca s avvvezi c eiiu poate piele asi in intimitate nu doa rin public sau la film ori la cofetarie!
    Sus In jos
    Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...   

Sus In jos

Argumente pro sau contra casatorie sau concubinaj...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

+
    Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    PRIETENIE  :: 
    0AMENII si VIATA
    -
    Mergi direct la: