Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Stresul zilnic
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

Stresul zilnic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Stresul zilnic   Vin Ian 29, 2010 10:18 pm

Stresul zilnic ne omoara putin cate putin, e principalul vinovat al starii noastre de sanatate, cateodata e singurul vinovat (sau asa credem noi) ca nu ne indeplinim planurile personale si uneori nici pe cele profesionale nu mai spun ca alteori suntem cuprinsi de apatie...si tot din vina lui.

Stresul face parte din viata noastra de zi cu zi si fiecare incercam sa ii facem fata cum putem. Locul de munca, problemele financiare si problemele in viata de cuplu ( la unii ) sunt cateva dintre cauzele stresului.

Voi cum faceti fata stresului???

....ca eu incerc sa il alung, dar mai vine uneori....iar il alung...si iar ma copleseste....ce metode de alungare aveti domniile voastre?

Ultima editare efectuata de catre alecs.sandra in Vin Ian 29, 2010 10:20 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Vin Ian 29, 2010 10:25 pm

eu prefer sa fiu stresata decat ... suparata; in urma cu cateva zile am avut foarte mult de lucru si am stat pana pe la 2 noaptea cu ochii in calculator sa termin de aranjat niste hartii... am dormit foarte bine si nici nu m-am mai suparat ca nu ma suna fii-mea ... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68
Data de inscriere : 01/01/2010

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Vin Ian 29, 2010 10:28 pm

Mad pale greu mai "fata mosului",cu stresul aista!.....mie mi-a mancat de multe ori nopti intregi....si inca se mai intampla....de obicei,ca sa uit de problema care imi produce insomnii,fie fac ceva placut care sa rupa rutina....fie imi fac o mica bucurie....fie stau cu prietenii la taclale....fie "nasc" un vis...o perioada il tot modific...il mai ajustez....ii refac culorile...il adaptez diverselor contexte.....si uite asa mai inaintez o perioada....pana la urmatoarea acumulare.... Sleep
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Vin Ian 29, 2010 11:08 pm

MEY, EU NU AM TIMP FOARTE MULT, PENTRU CA LUCREZ MULT, ENORM DE MULT ...HE HE HE, CE MUNCITOARE SUNT , INSA SUNT MAI MEREU CU STRESUL LA FUND...VOI STITI CUM MA DESTIND EU? PICTEZ UNGHII...VA VINE SA CREDETI? ASTA CAND SUNT LIBERA...LA JOB, MAI INTRU PE FORUM, MA ZAMBESC....

SUNT INSA UNELE MOMENTE CAND NU MAI POT, ATUNCI INCHID CE AM DE FACUT SI PLEC, PUR SI SIMPLU SA CASC GURA, MERGAND AIUREA, SAU PRIN MAGAZINE....
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Vin Ian 29, 2010 11:11 pm

Tarota a scris:
eu prefer sa fiu stresata decat ... suparata; in urma cu cateva zile am avut foarte mult de lucru si am stat pana pe la 2 noaptea cu ochii in calculator sa termin de aranjat niste hartii... am dormit foarte bine si nici nu m-am mai suparat ca nu ma suna fii-mea ...

SI EU UNEORI ARANJEZ IN CALCULATOR, CAND NU MAI POT, CAND SUNT COPLESITA DE CATE O TREABA, OPRESC SI MA "DESTIND" FACAND ALTCEVA DECAT CE FACEAM PANA ATUNCI, FAC SI REFAC FISIERE, MAI STERG DIN COMPUTER, MAI GRUPEZ....
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

Reputatie : 42
Varsta : 50

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Sam Ian 30, 2010 12:45 pm

eu..cand sunt nervoasa...stresata..ascult muzica....rock...hard....si curat bucataria...luuceeste ...de'ti ia ochii... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Sam Ian 30, 2010 3:11 pm

slava Domnului,providentei, intamplarii si a celei adevarate doamne....ca nu ma mai streseaza nimic altceva, decat meseria mea, cu termene, cifre, legi si ordonante, norme de aplicare care se bat cap in cap.... iar cand se intampla asta, imi pun castile pe urechi, ascult U2 sau AC/DC si ma calmez....sau pur si simplu, ma urc in masina si plec, pe unde ma duce drumul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Sam Ian 30, 2010 5:29 pm

irinicol a scris:
eu..cand sunt nervoasa...stresata..ascult muzica....rock...hard....si curat bucataria...luuceeste ...de'ti ia ochii... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ca sa vezi ca si eu am ce am cu ... bicataria cand sunt suparata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Sam Ian 30, 2010 5:50 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pai fetelor, cu prima ocazie, poate ma invatati si pe mine ce si cum cu bucataria....ca doar la gandul asta, si deja incep sa ma stresez [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Sam Ian 30, 2010 6:46 pm

Tarota a scris:
irinicol a scris:
eu..cand sunt nervoasa...stresata..ascult muzica....rock...hard....si curat bucataria...luuceeste ...de'ti ia ochii...
ca sa vezi ca si eu am ce am cu ... bicataria cand sunt suparata

breeeeeee si eu le am cu bucataria, gatesc cand sunt stresata, ati mai pomenit la cineva ca gatitul sa relaxeze?
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Sam Ian 30, 2010 7:48 pm

daaaaaaaaaa, dar eu si nicol fecam prin bucatarie aragazul, gresia, chiuveta si ce mai gasim de ... frecat; gatitul ma deconecteaza si pe mine dar doamne fereste ce jale era cand nu-mi cresteau cozonacii [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] voua vi s-a intamplat sa simtiti ca "se taie" aluatul la framantat? mie ... da [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] cred ca emanam energie anti -coptura [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 5:15 pm

Sunt stresata....ca vorbeste Boc la televizor.....parca Pinochio arata altfel....asta nus' de ce arata asa de mic[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 6:33 pm

ziua mea a inceput cu un mare stres....dar m-am linistit rapid, cand am aflat ca doi din fostii mei colegi nu vor mai veni raspunde niciodata PREZENT la vreo reuniune de-a noastra
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 10:12 pm

SPECTRU a scris:
Sunt stresata....ca vorbeste Boc la televizor.....parca Pinochio arata altfel....asta nus' de ce arata asa de mic

nu si-a pus nimic sub picioare
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 10:13 pm

Tarota a scris:
daaaaaaaaaa, dar eu si nicol fecam prin bucatarie aragazul, gresia, chiuveta si ce mai gasim de ... frecat; gatitul ma deconecteaza si pe mine dar doamne fereste ce jale era cand nu-mi cresteau cozonacii voua vi s-a intamplat sa simtiti ca "se taie" aluatul la framantat? mie ... da cred ca emanam energie anti -coptura

nuuuuuuuuuuu, ca eu nu fac cozonaci
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 10:29 pm

da' mananci cozonaci ? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 10:33 pm

Tarota a scris:
da' mananci cozonaci ?

daaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 10:34 pm

imi faci cozonacii de Paste?
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 10:46 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] cum stai cu stomacul ? EX-ul ma tachina ca au murit cainii de la copturile mele ... adevarul e ca aveau obiceiul sa piara primavara ... cam dupa Paste [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] asa ca mai bine cumparam unul din magazin [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

Reputatie : 27
Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Lun Feb 01, 2010 11:13 pm

eu fac cozonac bre..imi place sa pap ce fac cu mainele mele cyclops sunt satula de semipraparate,sau sa cumpar din magazine...prea multe chimicale Question
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Mar Feb 02, 2010 7:35 pm

astazi am lucrat la hartiile de la serviciu si am remarcat ca stateam mai bine cu tensiunea decat ieri cand am avut program de tv si net ... concluzia este ca nu ma prea streseaza serviciul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
MACUTA2005
master
master

Reputatie : 12
Varsta : 41
Localizare : REGHIN

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Mar Feb 02, 2010 9:16 pm

pe mine nu ma streseaza nimeni si nimic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Mar Feb 02, 2010 9:22 pm

dau eu peste tine ... si atunci sa vezi stres [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
MACUTA2005
master
master

Reputatie : 12
Varsta : 41
Localizare : REGHIN

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Mar Feb 02, 2010 9:27 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] nu ma ajungi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   Mar Feb 02, 2010 10:04 pm

stresul meu zilnic e acel sau acest minunat soft, pe numele lui ....Oracle Surprised Surprised Embarassed Mad Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Stresul zilnic   

Sus In jos

Stresul zilnic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: