Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Ultimele STIRI MAPAMOND - Pagina 2
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

Ultimele STIRI MAPAMOND

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Admin
Admin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/12/2009
Varsta : 48
Localizare : Tarnaveni

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Lun Dec 06, 2010 8:17 pm

Mutu, DEMENTIAL! A dat trei goluri la revenire, doar unul s-a pus! Vezi tot ce a facut cu Cagliari!

Adrian Mutu a revenit dupa cele doua saptamani de accidentare si a aratat ca e in forma maxima. Romanul a inscris golul victoriei pentru Fiorentina, in minutul 52, cand a trimis cu capul din 6 metri. Mutu a reusit golul etapei in Italia, insa acesta nu s-a pus. Se afla in offside. Mutu a mai marcat in minutul 80, dar reusita a fost din nou anulata. Mutu a incercat sa dea gol si ca Maradona cu mana, insa a fost avertizat cu cartonas galben de arbitru, in minutul 57.

LIVE TEXT:
Min 44: Mutu a inscris cu calcaiul din 6 metri, insa se afla in offside!

Min 52: GOOOL Mutu! Romanul inscrie cu capul din 6 metri, dupa o centrare din lovitura libera executata perfect de Santana!

Min 78: Gol Fiorentina! Donadel inscrie dar arbitrul anuleaza reusita!
Min 80: Mutu reia in poarta din 6 metri, dar arbitrul fluiera fault in atac!

Mutu a dat ultimul gol pentru Fiorentina acum... 319 zile. In luna ianuarie a acestui an, Mutu a reusit dubla in Cupa Italiei cu Lazio: "Este adevarat ca lui Mutu ii lipseste golul, insa nu vrea sa faca o obsesie din asta. Isi doreste mai mult sa ajute echipa", a spus Mihajlovic inainte de meci.

Tot inainte de acest meci, Mutu a facut primele declaratii, pentru postul Rai Uno. "Pentru mine este important ca ma intorc pe teren si sper ca astazi sa dau o mana de ajutor echipei. Am avut un inceput dificil, dar acum jucam bine si sper sa continuam pe aceasta linie", a spus Mutu.

cu respect
Sus In jos
http://tarnaveni.forummagic.net
andrasboy
VIPVIP

Reputatie : 24
Data de inscriere : 29/12/2009
Localizare : tarnaveni

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Vin Dec 10, 2010 4:42 pm

Ca-n filmele HORROR! Un fotbalist din Romania care joaca in Spania si-a rupt penisul!

www.Sport.ro

... hei hei

Opriti planeta !...vreau sa cobor !!!
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Dum Dec 12, 2010 9:18 pm

Fanii napoletani despre suporterii stelişti: ”Ţigani de rahat, o veţi păţi”

Suporterii stelişti privesc cu teamă deplasarea de miercurea viitoare de la Napoli, meci decisiv pentru calificarea în primăvara europeană, sau, cel puţin, asta poate reiese după mesajele de ameninţare postate de napolitani pe internet.

Pentru ultimul meci din faza grupelor a Europa League, fanii stelişti au fost sfătuiţi să nu facă deplasarea, însă fără sorţi de izbândă. Primul care a tras un semnal de alarmă a fost managerul "MM" Stoica, care le-a transmis fanilor că ar fi un "gest foarte inteligent" să rămână acasă. După ce în ţară se vorbea de teama steliştilor de-a îndrăzni să facă deplasarea, din cauza faptului că oraşul din sudul Italiei e "mafiot" şi nesigur, fanii napolitani din facţiunea "Blue Tiger" au ieşit la atac: "O rasă de rahat, neam de ţigani de rahat!" sau "Dacă nu veniţi 3.000 de ţigani cu trei mii de pistoale, o veţi păţi!".

Alte luări de poziţie îndeamnă la calm. Impresarul italian de origine română Vergilio Colfescu, stabilit chiar la Napoli: "Ceea ce se scrie în România despre Napoli, că e un oraş periculos, nu e decât o provocare. Napoli e superb! Şi l-a avut şi pe Maradona! Nici românii nu sunt sfinţi. Sper ca în retur să nu mai fie provocări din partea ultraşilor Stelei". "Avem problemele noastre, dar Napoli a fost întotdeauna un oraş cald şi prietenos. Peste tot sunt crime şi orori, dar la noi sunt accentuate intenţionat", a spus Nicola Oddati, consilier cultural al oraşului.

La începutul lunii octombrie, pe Ghencea, românii şi napoletanii s-au războit cu torţe, cu petarde şi au încercat să rupă gardul despărţitor pentru a încinge o bătaie în toată regula. Nici jurnaliştii italieni nu au scăpat cu basma curată, asta după ce un taxi cu care se deplasau spre aeroport a fost atacat de ultraşii bucureşteni. Suporterii stelişti au primit 4.000 de bilete pentru meciul de miercuri, de pe "San Paolo" (60.000 de locuri). la 20 de euro bucata, însă nu au achiziţionat până acum decât 120.

În vara acestui an, presa peninsulară publica fotografii găsite într-una din casele lui Domenico Pagano, unul din capii mafiei napoletane. În poze, Domenico era suprins alături de mai multe celebrităţi, printre care Cannavaro, Roberto Carlos şi Marek Hamsik de la Napoli.
Camorra, una dintre cele mai cunoscute şi temute reţele de crimă organizată din Napoli continuă să opereze la discreţie pe teritoriul urbei din sudul Italiei, şi asta de zeci de ani. Între forţele de ordine şi mafioţii peninsulari există un lung şi sângeros război, însă statul a înregistrat puţine succese împotriva acestora. Nici mitingurile studenţilor, al elevilor sau cel al grupurilor religioase n-au dus la încetarea crimelor din Napoli. Majoritatea victimelor lăsate în urmă se datorează traficului de arme şi droguri, prostituatelor care au acaparat străzile oraşului şi reglărilor de conturi dintre familiile mafiote.

sursa: Libertatea

... hei hei

Sus In jos
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Joi Ian 06, 2011 9:01 pm

mutu scandal 2011 Mad

Cel mai recent scandal provocat de Adrian Mutu, care si-a dat foc la valiza dupa altercatia cu antrenorul Fiorentinei, a fost relatat destul de amplu si i presa internationala.

Asa cum era de asteptat, ziarele din Italia au prezentat cele mai multe informatii.

"Fiorentina-Mutu: E razboi!", a titrat Gazzetta dello Sport. "Inca o nebunie. Cu siguranta ultima in tricoul viola. Semneaza Adrian Mutu. Fotbalistul roman nu s-a prezentat la antrenamentul premergator meciului cu Bologna, desi sedinta de pregatire a fost urmarita sefii Fiorentinei, presedintele Andrea Della Vale, vicele Mario Cognigni si directorul sportiv Pantaleo Corvino."

"Mutu-Fiorentina: Ruptura rasunatoare", scriu si cei de la Corriere dello Sport, care continua "jucatorul a parasit furios antrenamentul dinaintea meciului cu Bologna iar clubul a raspusn printr-un comunicat dur."

"Mutu-Fiorentina, ruptura brusca. Pleaca la Cesena", noteaza Tuttosport, care precizeaza ca romanul nu mai are ce cauta la Florenta. "Evolutie spectaculoasa in cazul Mutu. Jucatorul roman a parasit furios o sedinta de antrenament si a rupt relatiile cu Fiorentina."

"Mutu va fi sanctionat. Rabdarea sefilor Fiorentinei, care a tot fost pusa la incercare in ultimele luni de derapajele lui Adi Mutu, a ajuns la limita. Romanul a plecat de la antrenamentul de miercuri iar clubul a anuntat ca va lua masuri judiciare impotriva lui", scriu si francezii de la L'Equipe/

"Fiorentina va lua masuri impotriva lui Mutu", precizeaza si portalul goal.com, care dezvaluit ca atacantul roman ar fi refuzat transferul la Cesena.

cu respect
Sus In jos
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Joi Ian 06, 2011 9:03 pm

Hagi,salvarea lu' Mutu !!!

Gica Hagi vrea sa-i intinda o mana de ajutor lui Adrian Mutu si sa-l aduca la Galatasaray.

Aflat in conflict cu oficialii Fiorentinei, Mutu va parasi gruparea toscana, mai mult ca sigur, in aceasta iarna.

Mutu a comis-o din nou! A sarit sa-si bata antrenorul

Destinatie este inca incerta. Fiorentina vrea sa-l cedeze la Cesena, varianta cu care Mutu insa nu este de acord. Astfel, in scena a intrat Hagi, care spera sa-l aduca pe "Briliant" pe malul Bosforului.

Tehnicianul Galatei a purtat, conform presei turce, o discutie cu directorul sportiv Adnan Sezgin, in care l-a informat pe acesta de situatia lui Mutu si ca l-ar dori la echipa.

Oficialul gruparii din Istanbul urmeaza sa aiba, in zilele urmatoare, o intalnire cu presedintele Adnan Polat, pentru a stabili daca Galatasaray va face sau nu o oferta pentru atacantul roman.

cu respect
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Jose Mourinho, cel mai bun antrenor din lume în 2010   Mar Ian 11, 2011 10:17 am

În 2010, tehnicianul portughez a câştigat cu Inter Milano tot ce se putea, iar în vară s-a mutat la Madrid, pentru a readuce gloria celor de la Real.

Jose Mourinho este, probabil, cel mai arogant antrenor din lume, dar este şi cel mai bun. Iar acest lucru a fost atestat luni chiar de FIFA, care l-a premiat pentru realizările sale din 2010, pe baza voturilor celor 154 de corespondenţi ai prestigioasei reviste France Football şi ale celor 208 selecţioneri şi căpitani ai echipelor naţionale afiliate la FIFA.

Portughezul aflat acum pe banca Realului i-a devansat pe spaniolii Vicente del Bosque, selecţionerul campioanei mondiale Spania, şi pe Pep Guardiola, antrenorul Barcelonei.

Premiul obţinut de Mourinho se datorează, fără îndoială, performanţelor obţinute cu Internazionale Milano, formaţie la care l-a avut elev şi pe Cristi Chivu şi cu care a câştigat în 2010 campionatul şi Cupa Italiei şi Liga Campionilor, realizând astfel o "triplă" istorică după numai doi ani la cârma echipei.

Imediat după câştigarea Ligii Campionilor, Mourinho a dat Milano pe Madrid. Nemaidorind să ajungă să regrete că nu a plecat la timp şi în glorie de la o echipă, cum s-a întâmplat la Chelsea, Jose Mourinho a acceptat oferta lui Florentino Perez de a prelua conducerea tehnică a celor de la Real Madrid, aflaţi de doi ani în umbra Barcelonei.

... hei hei

Sus In jos
colacdesalvare
VIPVIP

Reputatie : 18
Data de inscriere : 31/12/2009

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Joi Ian 27, 2011 9:04 am

Campionatul european de patinaj artistic

Uitandu-ma la programul TV nu pricepeam deloc de ce in loc sa inceapa transmisiile sportive de la CEPA luni sau cel tarziu marti incep miercuri. Dar m-am lamurit repede in momentul in care am aflat ca ISU a schimbat pe ici, pe colo, regulamentul, si anume in punctele esentiale. Astfel nu mai sunt trei probe de dans, ci numai doua. S-a eliminat atat de plictisitorul dans obligatoriu, care a fost comasat cu programul original si astfel a rezultat programul scurt de dans, care are niste elemente obligatorii, dar lasa loc si pt originalitate.

S-au mai eliminat si atat de obositoarele concursuri de departajare care stabileau ordinea in care intra concurentii in concurs, facand ca programul de arbitrare sa devina un prilej de formare a hemoroizilor pt bietii arbitri. Acum se tine cont de punctele acumulate de sportivi in concursurile internationale agreate de ISU si astfel se pare ca vor fi descurajati acei sportivi care "chiuleau" de la campionate sau concursuri de mai mica importanta ca sa se pastreze pt cele mai importante.

Se face astfel o mai clara departajare intre cei aflati in forma maxima la un moment dat si cei care desi an de an au avut rezultate modeste insista totusi sa participe la campionate continentale sau mondiale, chiar daca nu au nici o sansa sa se califice in finala, dar au sansa de a-si inscrie in CV participarea la campionat.

Deci cei care obtin un anume punctaj (nu sunt inca lamurita cat de mare trebuie sa fie acel punctaj) au locuri rezervate gata in campionat, nu mai trebuie sa treaca prin furcile caudine ale concursurilor de calificare, destul de obositoare si consumatoare de timp avand in vedere ca se prezenta programul liber, care e mai lung. Ceilalti trec prin niste probe eliminatorii, locurile disponibile fiind 10 din oficiu si 18 dupa probele eliminatorii. In felul acesta la programul scurt intra numai 28 de sportivi, fiind mai usor de ales cei 24 de finalisti.

Din pacate continentul nostru sta destul de prost la numarul de participanti la percehi si chiar la dans. La perechi e de inteles, probele sunt extrem de dificile si chiar periculoase, s-au intamplat accidente chiar in timpul concursurilor, nu mai vorbesc de cele de la antrenamente, la dans ma asteptam sa fie mai mult de 21 de perechi. Au fost calificate direct 12 cupluri, 8 au intrat din calificari si una a fost cea a tarii gazda.

Pentru ca dupa fiecare Olimpiada se face schimb de generatii s-a intamplat la fel si acum. Insa nu stiu, sunt eu mai pretentioasa, judec mai aspru, dar mi se pare ca intre cei care s-au retras si cei care incearca sa umple golul ramas e cam mare discrepanta in ce priveste valoarea. Alta data reuseam sa pun ochii pe cate un cuplu aflat mai spre mijlocul, daca nu chiar coada clasamentului si apoi an de an priveam cu bucurie cum evolueaza si imi confirma asteparile. Exemplul cel mai elocvent ar fi popularii Margarita Drobiazko/Povilas Vanagas, dar si Albena Drenkova/Maxim Stavitski.

Am remarcat de data asta ca promitatoare perechea din Georgia Allison REED / Otar JAPARIDZE precum si pe cea din Spania Sara HURTADO / Adria DIAZ Am revazut cu multa placere pe simpaticii Sinead KERR / John KERR pe care i-as fi dorit mai sus in clasamentul dupa programul scurt, unde au ocupat locul trei cu un program in care au evoluat f relaxati si au aratat ca in ciuda varstei sunt inca valorosi. Am fost cam necajita ca nu i-am revazut pe Ana Cappelli si Luca La Notte, care imi sunt tare dragi, italienii au trimis alte trei perechi, din care nu au lipsit Federica FAIELLA / Massimo SCALI. Desi nu e frumos marturisesc ca nu mi-a parut rau ca Federica a ratat pt ca mie nu-mi place perechea asta.

Am fost placut surprinsa de programul germanilor Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI, parca imi amintesc vag ca i-am vazut undeva cu un program penibil, sper sa nu-mi amintesc bine. Mi-a placut deasemenea si cuplul ungar Nora HOFFMANN / Maxim ZAVOZIN, parca s-au mai sudat ca pereche si au avut un program mai bun decat alta data.

Yvonne Ghita si Florin Gafencu s-au aratat f entuziasmati de italienii Lorenza ALESSANDRINI / Simone VATURI eu insa nu am cazut pe spate vazandu-i. Mi s-au parut corecti si atat. In schimb ne-au facut o impresie deosebit de buna rusii Elena ILINYKH / Nikita KATSALAPOV care promit intr-adevar f mult, s-au si clasat pe locul 4 dupa programul scurt. Am fost mirata cand am aflat ca Jana Hochlova si-a schimbat partenerul, mi s-a parut ca se potriveste f bine cu Serghei Novitski, n-am avut insa ocazia sa vad daca schimabarea a fost de bun augur pt ca nu au participat la campionatul acesta.

Dar toate percehile din Rusia au aratat ce scoala de inalta clasa e cea rusa, cat de mult conteaza faptul ca dau atat de mare importanta pregatirii la orele de balet, Si nu e nimic de mirare pt ca atat campionatul national rus cat si cel american sunt de anvergura unuia continental. Dupa evolutia cuplului Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV, antrenat de Alexander Zhulin (Julin) am fost convinsa ca ei vor fi pe locul intai dupa programul scurt, dar ultima pereche care a evoluat, francezii Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT a dovedit ca a luat cea mai inteleapta decizie cand s-a mutat la Moscova sub indrumarea aceluiasi Julin. Mie mi-au placut si inainte dar acum a trebuit sa recunosc ca si-au imbunatatit mult stilul si desi diferenta dintre ei si EB/DS nu e mare clasarea lor pe locul intai e justificata.
Sus In jos
colacdesalvare
VIPVIP

Reputatie : 18
Data de inscriere : 31/12/2009

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Joi Ian 27, 2011 9:04 am

1.Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT
2.Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV
3.Sinead KERR / John KERR
4.Elena ILINYKH / Nikita KATSALAPOV
5.Ekaterina RIAZANOVA / Ilia TKACHENKO
6.Nora HOFFMANN / Maxim ZAVOZIN
7.Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI
8.Pernelle CARRON / Lloyd JONES
9.Federica FAIELLA / Massimo SCALI
10.Lucie MYSLIVECKOVA / Matej NOVAK
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Sam Ian 29, 2011 7:13 pm

Fiorentina il salveaza pe Mutu

Adrian Mutu va primi o noua sansa din partea Fiorentinei, sefii formatiei toscane anuntand ca vor sa-l salveze pe jucatorul roman.

Directorul general al gruparii "viola", Pantaleo Corvino, a declarat ca ii va intinde o mana de ajutor lui Mutu, fotbalist la care nu vrea sa renunte.

"Este adevarat ca Mutu a facut foarte multe greseli in cariera sa, acum si-a irosit un intreg an. Chiar si asa, clubul trebuie sa ii intinda o mana de ajutor pentru ca are nevoie de asa ceva si nu vom renunta la el, este un om care trebuie salvat", a spus Corvino la microfonul Rai Sport.
Mutu s-a intalnit cu presedintele Fiorentinei: Sper sa joc miercuri, cu Genoa

Adrian Mutu a revenit la prima echipa a Fiorentinei dupa ce si-a cerut scuze pentru scandalurile in care a fost implicat in ultimele luni.

Atacantul roman are sanse sa revina pe gazon inca de la mijlocul saptamanii urmatoare, cand Fiorentina intalneste Genoa.

... hei hei

Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   Sam Feb 26, 2011 11:04 am

Hagi se simte atacat de presa din Turcia: "Prin ştirile lor, unii vor să mă lovească"

Criticat în presa din Turcia în ultima vreme pentru că nu are o relaţie foarte bună cu jucătorii, Hagi a vrut să lămurească această problemă. "Am păstrat o bună relaţie cu toată lumea şi am arătat respect întotdeauna. "Prin ştirile lor, unii vor să mă lovească". Nu vreau să fac alte comentarii la adresa lui Misimovici", a declarat Hagi.

"Prima mea regulă este să arăţi respect pentru profesie. Nu mă văd un mare profesor. Fotbalul e un joc. Cum te antrenezi, aşa vei juca" - Gică Hagi

"O echipă de succes se construieşte în 2-3 ani, a spus-o şi Van Gaal. Echipa cîştigătoare a lui Galatasaray s-a format la fel. Lucrurile mari se fac în timp" - Gică Hagi

"Hagi a fost mare ca fotbalist, dar ca antrenor este zero" - Misimovici

... hei hei

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ultimele STIRI MAPAMOND   

Sus In jos

Ultimele STIRI MAPAMOND

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  ::