Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici CALEA IMPLINIRII PERSONALE - Pagina 5
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

CALEA IMPLINIRII PERSONALE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Apr 22, 2010 8:51 pm

Question deja ma simt ... implinita personal pe trei sferturi Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

Reputatie : 27
Data de inscriere : 01/01/2010
Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Apr 22, 2010 8:52 pm

alecs.sandra a scris:
doridor_ro a scris:
bai ..sa ma intorc inapoi sa bat mingea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] iar bandaje...
Nu va subapreciati,...se poate avea si 2 trei facultati,...si sa fii bun in acea profesie,..dar sa nu citesti sa-ti dezvolti periodic limbajul...sa te in formezi...nu duce la nimic!
Colacel nu uita ca Ford ,avea doar 4 clase..si a inventat multe.E important sa stii unde sa cauti ,deruland filmul ..gasesti imediat ideea!
Important in viata e sa respectam..pe cei de jos..si sa nu-i judecam dupa "facultatiile " facute!
Oricum sunteti minunati cu totii [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Elena, cred ca respectand pe altii, te respecti pe tine.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
just....Ale... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si sa nu-mi corectati greselelile..ca fac destule...si daca ar citi fosta proafa de literatura ...m-ar snopi...eram tare buna [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Apr 22, 2010 8:53 pm

va pup pe toti si toate [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Apr 23, 2010 10:18 pm

si uite cum functioneaza ispita....cand sa ma duc, si eu, ca omul muncitor si (ne)implinit...personal, la culcare, tocmai am primit asta.....nu sunt egoista, asa ca va las si pe voi sa lecturati.....

Cand un om reuseste sa faca ceva ce i-a solicitat mult efort, in el incepe sa lucreze trufia. Cel ce slabeste, se uita cu dispret la grasi, iar cel ce s-a lasat de fumat rasuceste nasul dispretuitor cand altul se balaceste, inca, in viciul sau.
Daca unul isi reprima cu sarg sexualitatea, se uita cu dispret si cu trufie catre pacatosul, care se cazneste sa scape de pacat, dar instinctul i-o ia inainte! Ceea ce reusim, ne poate spurca mai ceva decat pacatul insusi. Ceea ce obtinem se poate sa ne dea peste cap reperele emotionale in asa maniera incat ne umple sufletul de venin.
Banii care vin spre noi ne pot face aroganti si zgarciti, cum succesul ne poate rasturna in abisul infricosator al patimilor sufletesti. Drumul catre iubire se ingusteaza cand ne uitam spre ceilalti de la inaltimea vulturilor aflati in zbor. Blandetea inimii se usuca pe vrejii de dispret, de ura si de trufie, daca sufletul nu este pregatit sa primeasca reusita sa cu modestia si gratia unei flori... Tot ce reusim pentru noi si ne aduce energie este menit a se intoarce catre aceia ce se zbat, inca, in suferinta si-n pacat. Ochii nostri nu sunt conceputi pentru dispret, ci pentru a exprima cu ei chipul iubirii ce se cazneste sa iasa din sufletele noastre. Succesele nu ne sunt date spre a ne infoia in pene, ca in mantiile statuilor, ci pentru a le transforma in dragoste, in dezvoltare si in daruire pentru cei din jur.
Daca reprimi foamea in timp ce postesti, foamea se va face tot mai mare. Mintea ta o sa viseze mancaruri gustoase si alese, mintea o sa simta mirosurile cele mai apetisante chiar si in somn, pentru ca, in ziua urmatoare, innebunita de frustrare, sa compenseze lipsa ei printr-un dispret sfidator fata de cel ce nu posteste. Atunci, postul devine prilej de trufie, de exprimare a orgoliului si a izbanzii trufase asupra poftelor... Dar, dincolo de orice, trufia ramane trufie, iar sentimentul frustrarii o confirma. Daca ai reusit in viata, nu te agata de nereusitele altuia, pentru a nu trezi in tine viermele cel aprig al orgoliului si patima infumurarii. Reusita este energia iubirii si a capacitatii tale de acceptare a vietii, dar ea nu ramane nemiscata, nu este ca un munte sau ca un ocean. Ingamfarea si trufia reusitei te coboara, incetul cu incetul de pe soclul tau, caci ele deseneaza pe cerul vietii tale evenimente specifice lor.
Slabeste, bucura-te si taci! Lasa-te de fumat, bucura-te si taci! Curata ograda ta, bucura-te de curatenie si lasa gunoiul vecinului acolo unde vecinul insusi l-a pus. Caci intre vecin si gunoiul din curte exista o relatie ascunsa, niste emotii pe care nu le cunosti, sentimente pe care nu le vei banui vreodata si cauze ce vor ramane, poate, pentru totdeauna ascunse mintii si inimii tale.
Intre omul gras si grasimea sa exista o relatie ascunsa. O intelegere. Un secret. Un sentiment neinteles. O emotie neconsumata. O dragoste respinsa. Grasimea este profesorul grasului. Viciul este profesorul viciosului. Si, in viata noastra nu exista profesori mai severi decat viciile si incapacitatle noastre.."

"Acum stiu, stiu ca orice ura, orice aversiune, orice tinere de minte a raului, orice lipsa de mila, orice lipsa de intelegere, bunavointa, simpatie, orice purtare cu oamenii care nu e la nivelul gratiei si gingasiei unui menuet de Mozart... este un pacat si o spurcaciune; nu numai omorul, ranirea, lovirea, jefuirea, injuratura, alungarea, dar orice vulgaritate, desconsiderarea, orice cautatura rea, orice dispret, orice rea dispozitie este de la diavol si strica totul.
Acum stiu, am aflat si eu... "

Nicolae Steinhardt

...ei bine, din pacate, e atat de adevarat!
noapte buna! sunny sunny sunny sunny
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Sam Apr 24, 2010 7:38 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
alecs
VIPVIP

Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Dum Apr 25, 2010 7:46 am

interesant pasajul, merita sa invatam din el....asa ca eu mi l-am copiat ca sa aplic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
silviana
VIPVIP

Reputatie : 17
Varsta : 57
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mier Mai 26, 2010 9:53 pm

si l-ai aplicat ? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Mai 27, 2010 9:51 pm

am citit si eu postarea Carmencitei Laughing si ca sa ma laud ... ca nu se poate sa nu fiu ... trufasa, la concluziile astea ajunsesem si eu cu ceva timp in urma cand imi analizam vecinele evlavioase Question pentru mine calea implinirii personale e sa le toc nerii altora king macar din cand in cand cherry

Sus In jos
Admin
Admin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/12/2009
Varsta : 48
Localizare : Tarnaveni

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Mai 28, 2010 6:16 pm

Tarota a scris:
am citit si eu postarea Carmencitei Laughing si ca sa ma laud ... ca nu se poate sa nu fiu ... trufasa, la concluziile astea ajunsesem si eu cu ceva timp in urma cand imi analizam vecinele evlavioase Question pentru mine calea implinirii personale e sa le toc nerii altora king macar din cand in cand cherry

...sanseee???...100% !!! cat

cu respect [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://tarnaveni.forummagic.net
irinicol
VIPVIP

Reputatie : 42

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Lun Iun 07, 2010 6:37 pm

piisoooi....ai devenit....profesioniistaaa ??????????? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Lun Iun 14, 2010 8:16 am

silviana a scris:
si l-ai aplicat ? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

e in curs de.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Lun Iun 14, 2010 2:14 pm

zilele trecute aveam chef de vorbit de una singura ... ca de obicei Question si am constientizat a nu stiu cata oara ca pentru mine esential e sa comunic, indiferent de tema, de tonul comunicarii sau de alti factori nesemnificativi, important e sa comunic, asa ma simt eu implinita personal cherry

Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Lun Iun 14, 2010 7:32 pm

Sleep am observaaaaatttt.....am gasit pe cineva care vorbeste mai mult chiar decat mine! Mad cyclops cyclops rendeer sunny sunny sunny

Sus In jos
alecs
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Iun 15, 2010 6:42 pm

breeee, a vorbit cu tine ? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mier Iun 16, 2010 8:21 pm

fireste ca si cu mine,dar in genere cu toate lumile,dar si cu ea insasi Arrow cyclops cat Suspect

Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Iun 22, 2010 10:20 pm

pai daca e implinire ... personala ? trebuia sa o personalizez comunicarea Mad

Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Lun Aug 23, 2010 1:21 pm

Si asa faci mereu Mad
Sus In jos
Oraviteana
VIPVIP

Reputatie : 9
Varsta : 62
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Lun Aug 23, 2010 10:18 pm

colacel, ai in mine o "colega" de studii, in sensul ca am doar liceu, si asta facut in antichitate [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , si in plus mai sant si surda, pe bune...nu-ti fa probleme din cauza asta, chiar e mai important ce ai in cap, educatia, aia 7 ani de acasa...si multe altele, pe care nu le faci in facultate, si spun asta fara sa desconsider cumva pe cei care au studii, dimpotriva apreciez foarte mult, regret ca nu am , numai ca stiu ca nu-i suficient [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Aug 24, 2010 9:08 am

only61 a scris:
Sleep am observaaaaatttt.....am gasit pe cineva care vorbeste mai mult chiar decat mine! Mad cyclops cyclops rendeer sunny sunny sunny

Si eu am observaaaaat, bine ca imi functioneaza brici atentia si intuitia rutierea[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Aug 24, 2010 11:22 am

SPECTRU a scris:
only61 a scris:

Si eu am observaaaaat, bine ca imi functioneaza brici atentia si intuitia rutierea[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

cat cat monkey pig pig rendeer asa spectrulici!...io cand ii zic,nu ma crede zice ca tot io am vb mai mult

Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Aug 24, 2010 12:50 pm

king cand mai facem o plimbare sa vedem care pe care intrece... in vorbe ? Sleep

Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Aug 24, 2010 4:26 pm

Question ehhh...cine stie?!

Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Aug 24, 2010 5:24 pm

Tarota a scris:
king cand mai facem o plimbare sa vedem care pe care intrece... in vorbe ? Sleep

da. chiar asa.....cand? eu una abia astept cyclops
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Aug 24, 2010 5:30 pm

Oraviteana a scris:
colacel, ai in mine o "colega" de studii, in sensul ca am doar liceu, si asta facut in antichitate [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , si in plus mai sant si surda, pe bune...nu-ti fa probleme din cauza asta, chiar e mai important ce ai in cap, educatia, aia 7 ani de acasa...si multe altele, pe care nu le faci in facultate, si spun asta fara sa desconsider cumva pe cei care au studii, dimpotriva apreciez foarte mult, regret ca nu am , numai ca stiu ca nu-i suficient [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

alooooo Mad Mad Mad Mad fetelor, speram ca ati uitat de implinitul si fericitul si invatatul si ....... costin Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

ce se intampla??????? noi va iubim pentru ce sunteti voi, pentru ca sunteti oameni, in primul rand. am mai spus-o, cred, o mai spun si voi repeta : sunt onorata ca v-am cunoscut clown clown clown clown
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mar Aug 24, 2010 6:16 pm

Mad Question ora cred ca a descoperit abia acum ce a scris colacelu...dar nu si ce am raspuns,deci a persistat in ideea asta care nu stiu de unde a aparut Surprised pale nervos

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   

Sus In jos

CALEA IMPLINIRII PERSONALE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA