Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici CALEA IMPLINIRII PERSONALE
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

CALEA IMPLINIRII PERSONALE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mier Ian 27, 2010 2:16 pm

Propun ca aici membrii acestui forum sa ne spuna ce au facut ei de ajuns la succes, ce nu au facut daca nu au ajuns si ce cred ca ar trebui sa facem "noi" ceilalti, cititorii, pentru a putea sa ne urmam visele.
SCOP+ PASIUNE+ PLANURI+ EXERCITIU+ PERFECTIUNE = PUTERE

Cine oare nu-si doreste sa fie un om puternic ???

Fireste...ca numai unul slab !
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mier Ian 27, 2010 2:29 pm

DACA ...

AI OBTINUT DEJA SUCCESUL SI VREI MAI MULT DE LA VIATA,

AI INTELES TILCURILE ASCUNSE ALE VIETII,

AI OBTINUT O FUNCTIE IMPORTANTA LA O VIRSTA MIJLOCIE,

AI DE INFRUNTAT ZILNIC PROVOCARILE DE PE FRONTUL CASNIC,

AI AJUNS SA STAPINESTI PUTEREA DE FI UN AS IN DOMENIUL TAU,

AI REUSIT SA AJUNGI ACOLO UNDE VISAI CIND ERAI UN COPIL...

IMPARTASESTE DIN EXPERIENTA TA SI CELORLALTI !

Sus In jos
irinicol
VIPVIP

Reputatie : 42
Data de inscriere : 01/01/2010
Varsta : 50

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mier Ian 27, 2010 3:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] idee...excelenta Costine!!!!! felicitari..pt initiativa!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

acum...sa si raspund....succes profesional...am avut....cand eram in tara...dar...cum...nu simteam si...la salariu...acest succes....am ales sa plec din tara( bine...au mai fost si alte...motive..personale...) .Aici..in Italia...fac o munca....care unii o considera injositoare...eu...consider ca daca ajuti pe cineva...si mai esti si platit....Intradevar nu e foarte usor daca faci cu pasiune si "deadevaratelea" ceea ce faci...dar....fiecare isi alege calea.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mier Ian 27, 2010 4:26 pm

costin a scris:
DACA ...

AI OBTINUT DEJA SUCCESUL SI VREI MAI MULT DE LA VIATA,

AI INTELES TILCURILE ASCUNSE ALE VIETII,

AI OBTINUT O FUNCTIE IMPORTANTA LA O VIRSTA MIJLOCIE,

AI DE INFRUNTAT ZILNIC PROVOCARILE DE PE FRONTUL CASNIC,

AI AJUNS SA STAPINESTI PUTEREA DE FI UN AS IN DOMENIUL TAU,

AI REUSIT SA AJUNGI ACOLO UNDE VISAI CIND ERAI UN COPIL...

IMPARTASESTE DIN EXPERIENTA TA SI CELORLALTI !

eu mereu am vrut sa fiu soferita de basculanta si Dumnezeu mi-a indreptat pasii catre spital alien
Sus In jos
andrasboy
VIPVIP

Reputatie : 24
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 48
Localizare : tarnaveni

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Mier Ian 27, 2010 4:40 pm

ce am facut???...am muncit!!!...am muncit enorm pt ca sa ajung la un nivel de la "subsol"!!!...am muncit si paralel am invatzat!!!...nu a fost usor deloc dar zic eu ca meritat efortul depus!!!...din pacate realitatea a devenit un vis spulberat din cauza mogulilor!!!...in orice domeniu ca sa ajungi la succes este nevoie de pasiune,de munca,de sudoare si evident de rezultate!!! Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... hei hei

Opriti planeta !...vreau sa cobor !!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Ian 28, 2010 9:27 am

BUN GASIT TUTUROR CITITORILOR !

Spuneam mai sus de cele cinci "ingrediente" , care constituie "molecule interne" ce asigura energia fizica si spirituala ca sa realizati tot ce doriti in viata, respectiv...SCOP, PASIUNE, PLANURI, EXERCITIU si PERFECTIUNE.

Poate...ca va doriti sa aveti niste relatii mai bune...poate ca doriti si gasiti puterea de a da vitalitate si intensitate relatiei voastre...poate ca doriti de a crea o mostenire spirituala copiilor vostri...sau sa renuntati la anumite obiceiuri nocive...sau sa fiti mai bine platiti pentru ceea ce faceti.
Vreau sa va spun si sa va fac cunoscut ca...nu exista nici un fel de limite care sa stea in calea acestei puteri si forte ce sta in forma latenta in fiecare!

Trebuie doar sa "exploatati" la maxim potentialul de care dispuneti !

Cineva spunea ca..." pe fundul oceanului...atit o bucata de metal comun cit si un lingou de aur...au aceeasi valoare!" Diferenta se poate face cind este scos la suprafata...!
Cred ca ar trebui sa facem o autoevaluare...si sa vedem de ce "capital" dispunem !
Si asta am avut in vedere cind am propus subiectul de fatza !
Mai cred ca in general...sunt destui de multi cei care se "subevalueaza" pe ei ca indivizi, in conditiile in care un alt bun personal ( oricare ar fi el...masina...casa...) are tendinta de a-l "supraevalua" !
Nu cumva mai important este OMUL...iar nu un bun accesoriu ???!
De ce exista tendinta de a ne da o valoare mai mica decit cea reala ???!

HAIDETI SA NE DAM CEEA CE MERITA !

O zi superba tuturor !
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Ian 28, 2010 10:19 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ca sa vezi ca ne da de lucru ... Costin [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu fac parte din categoria "oamenilor slabi" care nu doresc sa fie "puternici" cel putin in momentul de fata ...
SCOP, PASIUNE, PLANURI, EXERCITIU si PERFECTIUNE
scop ... sa trec cu bine si de ziua de azi
pasiune ... am invatat ca pasiunea ta e durerea / dezamagirea altuia
planuri ... am invatat ca planurile de cele mai multe ori se dovedesc ... vise pentru ca nu le poti controla
exercitiu ... in acceptarea destinului cu zambetul pe buze care tinde sa devina grimasa sau ... ranjet
perfectiune ... in a deveni invizibil pentru cei care au contat candva in viata ta
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Ian 28, 2010 8:23 pm

Question "implinire personala".....ciudat e ca m-am gandit la asta cand,acum vreo doua-trei luni,fiul meu m-a intrebat care consider ca este scopul meu in viata(obisnuim sa dicutam/disecam diverse aspecte de viata intr-un context filosofic).....am inceput cu tot ceea ce ,basic, isi doreste orice om....realizare personala(familie),profesionala(un job satisfacator),materiala(un trai decent),dar s-a aratat dezamagit si a spus ca are alte pretentii de la mine.... Sleep ....evident,ca orice tanar nu a avut rabdare suficienta sa asculte urmarea....si a continuat el cu o intrebare:"dar despre implinire si acumulare spirituala,ce zici?"....fireste ca in unele religii,acesta este scopul adevarat al oricarei vieti.....sau ar trebui sa fie....exista si sumedenie de variatiuni pe aceasta tema.....in fiecare dintre vietile pe care le-am trait,le vom trai,se spune ca avem de invatat niste lectii cu scopul evolutiei noastre spirituale....poate ca familia,serviciul,averile,sunt doar mijloace prin care unii dintre noi vom accede spre alte sfere ale spiritualitatii,care este SCOPUL real al popasului nostru aici,pe pamant...pare paradoxal,dar tocmai aceste lucruri pe care ni le dorim in plan material,ne ajuta sa ne invatam lectiile si sa devenim mai....intelepti,sa zicem....obtinerea lor,mai facil sau mai greu,lupta pentru a le dobandi,toata zbaterea asta a fiecaruia dintre noi intre venirea si plecarea din lumea aceasta,ascunde un SCOP mult mai inalt,mai subtil si intuit de unii....
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Ian 28, 2010 8:27 pm

Mad nu stiu daca am fost prea explicita sau daca ati reusit sa surprindeti ideea.....sunt convinsa insa ca multi dintre voi s-au gandit la aceste aspecte,macar din cand in cand....
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Ian 28, 2010 8:36 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] only... cred ca e mai mult fiul lui taica-su decat al tau [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] presupunand ca taica-su nu era numai ... spirit [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Joi Ian 28, 2010 8:49 pm

Smile Sleep din fericire e mai mult al meu decat al lui taica-su..... pig este Varsator ca si mine Smile ,e nascut de Ziua Indragostitilor Exclamation ....noi avem periodic astfel de discutii.....fie pe mess,fie la telefon......fie cand vine acasa...."combatem" despre morala,reguli,vise,despre cautari,filosofie,etica....el isi cauta implinirea prin arta,de exemplu....
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 12:45 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] daar...am o curiozitateee...Costiinee..daca tot ai ..propus "subectu"...tu...de ce nu "dezvolti" nik??????? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 3:16 pm

irinicol a scris:
daar...am o curiozitateee...Costiinee..daca tot ai ..propus "subectu"...tu...de ce nu "dezvolti" nik???????

BUN GASIT TUTUROR !

Bag seama ca...unii sunt numai curiozitati...sau curiozitatile depasesc "valorile" normale !Mi se pare ca tot IRINUK...ma mai intreba...de ce postez doar intr-un anumit loc...si mai mulkt decit atit isi dadea si cu parerea vis-a-vis de persoana mea !

Stiti de ce cei mai multi dintre oameni...si din pacate cei mai multi sunt romani...nu ajung acolo unde doresc si nu se pot "focusa" pe provocarile pe care le au ??? Pentru au obiceiul de ...a gindi in locul altuia...si nu al lor...deci nu gindesc pentru ei !
Acest subiect era o "provocare" pentru fiecare membru sau cititor de pe forum, indemna la introspectie pentru a vedea "cine esti...si pe unde te afli"
Tema subiectului am vazut ca fost inteleasa doar de catre Tarota si de Only...
Rolul oricarei discutii este cel educativ...si de pricepe ceva din tot ce se spune...si de a vedea in ce masura se potriveste son cazul tau !
Ca cineva s-a "implinit" aici sau in alta parte...este fix problema lui.Daca este ok...este inspre binele lui...daca nu este...ramine tot problema lui.Probabil ca dorinta lui de reusita a fost mult mai mica decit alte "prioritati"!
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 3:37 pm

Costine mintea ta are valoare in tone de diamante, presupun ca faci ceva folositor cu ia.

Referitor la propriul nostru sistem de a fi, a ne dori, a actiona in atingerea scopului pe care mi l-am propus fiecare depinde de vointa fiecaruia si de capacitatea de a gandi cu propriul cap...din nefericire in romanica e pandemie de spirit de turma mioritica, putini suntem imunizati
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 3:50 pm

Pot spune ca am ajuns la succes-ul care mi l-am dorit, pentru asta am procedat ca milioane de oameni de pe planeta, educatie, munca, cumpatare si evident acumulare pana la un anumit nivel...stii care mi-a fost surpriza la atingerea nivelului maxim? Ca am descoperit despre mine ca aveam un sistem de gandire gresit si limitativ
Sus In jos
irinicol
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 4:14 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] imi pare rau Costine...n'ai inteles cred tu...ce am scris....daca era o provocare pt membrii forumului...si eu te'am provocat...sa spui ce gandesti...nu sa arunci..pastila si atat....sau..esti pe post..de observator aici??? scuze..oricum n'am chef de...."educatie"..intru in forum..sa ma relaxez...si ca sa evit...sa te "deranjez" o sa evit...sa mai scriu la subiectele deschise de tine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 5:05 pm

SPECTRU a scris:
Pot spune ca am ajuns la succes-ul care mi l-am dorit, pentru asta am procedat ca milioane de oameni de pe planeta, educatie, munca, cumpatare si evident acumulare pana la un anumit nivel...stii care mi-a fost surpriza la atingerea nivelului maxim? Ca am descoperit despre mine ca aveam un sistem de gandire gresit si limitativ

Se pare ca...primul pas in REUSITA...este CUNOASTEREA ! Faptul ca cineva realizeaza...cindva...nu conteaza cind...dar cu cit mai repede cu atit mai bine...ca "sistemul lui de gindire" este gresit...in mod normal il determina...sa "schimbe" ceva la el...!
Eu personal vad CUNOASTEREA ...ca pe o modalitate de evolutie in toate planurile vietii. In orice este nevoie mai intii sa cunosti, sa stii, sa poti simti !
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 5:15 pm

irinicol a scris:
imi pare rau Costine...n'ai inteles cred tu...ce am scris....daca era o provocare pt membrii forumului...si eu te'am provocat...sa spui ce gandesti...nu sa arunci..pastila si atat....sau..esti pe post..de observator aici??? scuze..oricum n'am chef de...."educatie"..intru in forum..sa ma relaxez...si ca sa evit...sa te "deranjez" o sa evit...sa mai scriu la subiectele deschise de tine...

Eu personal...daca intru pe forum...o fac pentru a "vedea" ce se intimpla, care este modul de gindire a celui ce scrie, iar daca scriu eu...nu o fac pentru cel care a initiat un anumit subiect, ci pentru a expune eu un punct de vedere pro sau contra, cu referire la subiectul respectiv. Nu am "batut" nicodata in struna la nimeni si nici nu o voi face...doar pentru ca..." ar da bine" !
Asa ca...oricine scrie ceva...pe forum scrie pentru el si prezinta punctul sau de vedere, uar nu pentru cel care a initiat subiectul.

Mai doresc sa spun ca...Solomon...spunea in unul din proverbele sale ca..."INTELEPTUL SUFERA MUSTRAREA, DAR NEBUNUL SE SUPARA" !

O zi si un week end minunat tuturor !

Sus In jos
only61
moderator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 10:10 pm

Sad Question pale hellooooooo....Costin,Irinuca....time-out Mad ce-ati patit mai oameni buni?!.....farmecul discutiilor noastre de aici rezida in primul rand din diferentele dintre personalitatile noastre.....daca am fi un EU multiplicat ori incotro ne-am uita,am muri de plictiseala,am muri nebuni.... Mad .....dragilor....sa ne repliem....cred ca e firesc sa ne expunem parerile la un anumit subiect si sa le auzim si pe ale celorlalti,dar,draga Costin,nu trebuie sa fim incrancenati,limitativi,ritosi,sau mereu de acord cu interlocutorii.....putem asculta,avem libertatea asta....putem comenta si sa nu fim de acord....si mai cred ca umorul,calmul,destinderea face mai plina de farmec orice dezbatere inteligenta.....asadar....sa ne zambim..... Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 10:23 pm

uite ca eu intru pe forum ca sa ma dau de-a dura.....poti sa ma "citesti" Costine?
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 10:30 pm

pentru ca asa ... " te implinesti personal" , nu ? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 10:53 pm

costin a scris:
irinicol a scris:
daar...am o curiozitateee...Costiinee..daca tot ai ..propus "subectu"...tu...de ce nu "dezvolti" nik???????

BUN GASIT TUTUROR !

Bag seama ca...unii sunt numai curiozitati...sau curiozitatile depasesc "valorile" normale !Mi se pare ca tot IRINUK...ma mai intreba...de ce postez doar intr-un anumit loc...si mai mulkt decit atit isi dadea si cu parerea vis-a-vis de persoana mea !

Stiti de ce cei mai multi dintre oameni...si din pacate cei mai multi sunt romani...nu ajung acolo unde doresc si nu se pot "focusa" pe provocarile pe care le au ??? Pentru au obiceiul de ...a gindi in locul altuia...si nu al lor...deci nu gindesc pentru ei !
Acest subiect era o "provocare" pentru fiecare membru sau cititor de pe forum, indemna la introspectie pentru a vedea "cine esti...si pe unde te afli"
Tema subiectului am vazut ca fost inteleasa doar de catre Tarota si de Only...
Rolul oricarei discutii este cel educativ...si de pricepe ceva din tot ce se spune...si de a vedea in ce masura se potriveste son cazul tau !
Ca cineva s-a "implinit" aici sau in alta parte...este fix problema lui.Daca este ok...este inspre binele lui...daca nu este...ramine tot problema lui.Probabil ca dorinta lui de reusita a fost mult mai mica decit alte "prioritati"!

Bag seama ca...unii sunt numai curiozitati...sau curiozitatile depasesc
"valorile" normale !
NU INTELEG DE CE AI PUS VALORILE IN GHILIMELE???

Mi se pare ca tot IRINUK...ma mai intreba...de ce
postez doar intr-un anumit loc...si mai mulkt decit atit isi dadea si cu
parerea vis-a-vis de persoana mea !
AICI TOT NU AI RASPUNS LA INTREBAREA IRINUKAI, (DESIGUR CA NU ESTI OBLIGAT ) DAR AI TINUT SA NE SPUI CA ISI DA CU PAREREA VIS-A-VIS DE PERSOANA TA, ZAU, EU NU AM CITIT PANA LA POSTAREA ASTA CEEA CE AFIRMI, AM SA MA UIT.... DACA INSA NU INTERFERATI CUM ATI DORI CU CINEVA ESTE BINE TOTUSI SA VA OCOLITI

Stiti de ce cei mai multi dintre oameni...si
din pacate cei mai multi sunt romani...nu ajung acolo unde doresc si
nu se pot "focusa" pe provocarile pe care le au ??? Pentru au obiceiul
de ...a gindi in locul altuia...si nu al lor...deci nu gindesc pentru ei
!

HA HA HA ...PAI EU IN TOT CE AM CITIT IN POSTARILE TALE NU TE REFEREAI STRICT LA TINE, CI LA "CEI MAI MULTI CARE NU DORESC SI NU SE POT ...." NU MAI CONTINUI....
Acest subiect era o "provocare" pentru fiecare membru sau cititor
de pe forum, indemna la introspectie pentru a vedea "cine esti...si pe
unde te afli"
ZAU, NUMAI AICI IN FORUM O SA AFLU EU CINE SUNT SI PE UNDE MA AFLU? PAI DRAGA COSTINE, TU CREZI CA NOI SUNTEM CU TOTII AERIENI SI ESTI SINGURUL PAMANTEAN, CARE STII CINE ESTI SI PE UNDE TE AFLI? MAI SA FIE....

Tema subiectului am vazut ca fost inteleasa doar de
catre Tarota si de Only...
Rolul oricarei discutii este cel
educativ...
si de pricepe ceva din tot ce se spune...si de a vedea in ce
masura se potriveste son cazul tau !
Ca cineva s-a "implinit" aici
sau in alta parte...este fix problema lui.Daca este ok...este inspre
binele lui...daca nu este...ramine tot problema lui.Probabil ca dorinta
lui de reusita a fost mult mai mica decit alte "prioritati"!

OK, POATE FI EDUCATIVA O DISCUTIE, PENTRU CINE DORESTE SA ABSOARBA CEVA DIN SUBIECTELE PUSE IN DISCUTII, INSA NU TREBUIE INSTITUITA OBLIGATIVITATEA....

ASADAR COSTINE, DACA VREI SA NE DAI LECTII DE EDUCATIE SI "ADEVARATE VALORI", MACAR FA-O INTR-UN MOD PLACUT/DISTRACTIV SI NU NI LE INSUFLA CA PE O SARCINA... AICI NU TREBUIE, NOI ASIMILAM DAR NU CU FORTA

Ultima editare efectuata de catre alecs.sandra in Sam Ian 30, 2010 12:06 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 10:58 pm

SI ACUM RESTART, GATA CU INCRANCENAREA
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 11:00 pm

DE CE AS POVESTI DESPRE CALEA IMPLINIRII PERSONALE PE UN FORUM? NU CA NU AS VREA, DAR PANA ACUM NU AM GASIT MOTIVATIA....EU VORBESC MAI GREU DESPRE MINE, NU CA NU AS AVEA CE SPUNE...

Ultima editare efectuata de catre alecs.sandra in Vin Ian 29, 2010 11:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   Vin Ian 29, 2010 11:02 pm

costin a scris:
Propun ca aici membrii acestui forum sa ne spuna ce au facut ei de ajuns la succes, ce nu au facut daca nu au ajuns si ce cred ca ar trebui sa facem "noi" ceilalti, cititorii, pentru a putea sa ne urmam visele.
SCOP+ PASIUNE+ PLANURI+ EXERCITIU+ PERFECTIUNE = PUTERE

Cine oare nu-si doreste sa fie un om puternic ???

Fireste...ca numai unul slab !

TE INSELI, CRED CA SI CEL SLAB ISI DORESTE SA AJUNGA PUTERNIC, NUMAI CA NU REUSESTE...E O DIFERENTA INTRE A DORI SI A PUTEA
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: CALEA IMPLINIRII PERSONALE   

Sus In jos

CALEA IMPLINIRII PERSONALE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: