Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Iubiri interzise
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiţi | 

Iubiri interzise

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Iubiri interzise   Sam Ian 23, 2010 9:53 am

Iubirea interzisa a fost mereu un subiect la moda, de la iubirea adulterina si pana la cea intre oameni de acelasi sex...asta se observa de acum in realitate, nu numai in filme. Intodeauna ravnim la ceea ce nu putem avea....la ceea ce e atat de departe uneori...

Nu sunt doar povesti, ele rezinta, de cele mai multe ori, o versiune ideala a iubirii, care, aflata in centrul atentiei, da uitarii toate celelalte probeleme, ce pana atunci aveau prioritate. Viata protagonistilor se invarte in jurul ideii ca toata lumea se impotriveste unui sentiment atat de puternic, da' nimic altceva nu mai conteaza pentru ei, decat iubirea lor...

propun asadar iubirea dintre omul frumos si omul urat....apoi propuneti voi o alta varianta...

Q: poate avea aceasta formula un final fericit? cunoasteti cazuri?
Sus In jos
SPECTRU
master aspirant
master aspirant

Reputatie : 14
Data de inscriere : 02/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Dum Ian 24, 2010 1:00 am

Frumos si urat, mai merge, dar destept si prost se oftica rau, stiu eu un cuplu....vai de viata desteptului[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
ginasandu06
special quest
special quest

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/01/2010
Varsta : 43
Localizare : slatina

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Dum Ian 24, 2010 11:03 am

parerea mea este ca in ambele variante cineva are de suferit...

ce ziceti de relatia dintre tanar si batran? ...si ma refer la diferente mari de varsta 20-30 ani...
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 51
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Dum Ian 24, 2010 12:06 pm

merg aceste relatii, au mers si inainte, merg si acum, daca exista respect si ... libertate de miscare Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Lun Ian 25, 2010 1:26 pm

asadar, omul urat si omul frumos

In povesti, in filme se poarta, stim cu totii asta, uratul devine frumos si toata lumea sfarseste prin a aproba dragostea, totul se termina cu bine. In filme stim ca regizorul te schimba cum vrea mnealui...dar in viata lucrurile nu mai stau asa de usor...

se poate intampla ca sa prinzi drag de cineva urat pentru bunatatea lui, bunatate cu care te inconjoara fara a avea o directie, fara a capata ceva, deci neconditionata...acest neconditionat poate schimba omul urat la exterior, intr-unul frumos la interior....ce va atrage cu siguranta pe acel cineva, beneficiarul bunatatii...atentiei oferite la un moment dat....s-au intamplat cazuri...

Pentru urat nu e usor, a se transforma dintr-un om urat fizic nu e chiar la indemana oricui, datorita costurilor si clar, aici magia din filme nu functioneaza, cazurile in care o persoana frumoasa se indragosteste de una urata sunt rare, dar si cand se intampla, aceasta legatura devine din fasa o iubire interzisa deoarece parintii sau cunoscutii persoanei frumoase, vor avea ceva de spus mai mereu impotriva celei urate, si vor influenta negativ relatia

Ultima editare efectuata de catre alecs.sandra in Lun Ian 25, 2010 3:47 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Lun Ian 25, 2010 1:53 pm

Apropo de ce ai scris tu alecs , mi-am amintit de "povestea porcului" , de "frumoasa si bestia" in ambele povesti tipul era cel urat sau ... neom iar apropierea dintre cei doi a fost facuta fortat de catre parinti in virtutea unor interese materiale; frumusetea basmelor e ca cei doi descopera dragostea dar ... si in basm ca si in realitate intervine omenescul, sfatul cuiva, curiozitatea care duce la dezbinare ... dar cum basmele trebuie sa aiba un final fericit, dupa suferintele morale, fizice ale persoanei vinovate totul revine la normal ... in realitate se renunta prea usor la un partener , fie el frumos sau urat , sarac sau bogat, renunti la el dar nu si la ... banii lui Sleep
s-a devalorizat conceptul de sot / sotie indiferent daca unul din ei e fumos si celalalt urat
cat despre iubiri interzise ... nu cred ca exista ...ca nu sunt de durata, poate, dar ce iubire e de durata ?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Lun Ian 25, 2010 3:48 pm

mda, iubirea este efemera, vine si se duce...putem noi s-o influentam?dar asta e subiectul altui topic Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Lun Ian 25, 2010 3:53 pm

Ancutzo si eu mi-am amintit de aceste povesti...apai dragostea din povesti e fara margini, in povesti totul e frumos....personajele din povesti nu au probleme zilnice...cum ar fi acesta uratenie de care e complexata multa lume...ma uitam zilele trecute la o emisiune, nu stiu pe care post, in care unele doamne ce se cred de-a dreptul urate, apeleaza la acei medici pentru a le produce transformarea....din urat in frumos...o vor dintr-o data...

sa ma ierte Dumnezeu, cand ma ridic din pat, parca si eu sunt muma padurii, insa dupa 10 minute de gimnastica a fetei, putina scalambaiala la oglinda, putina curatenie, putin machiaj....schimba datele "problemei", toate imbunatatesc starea mea, cea care se vede si cea care nu se vede, stare ce nu mai e la fel deloc ca la trezire.... Arrow alien Arrow
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Lun Ian 25, 2010 6:40 pm

adica e mai bine sa dormim ... singure dupa o anumita varsta ? Question si uite asa se expica divorturile cherry
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

Reputatie : 25
Data de inscriere : 31/01/2010
Varsta : 58
Localizare : Spania

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Joi Apr 22, 2010 3:24 pm

Iubiri interzise... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Nu exista...parerea mea..pentru ca nimeni si nimic nu poate sa dicteze inimii sa nu puleseze pentru cineva....ca intervin terte persoane,terte situatii pentru neimplinirea ei,asta e altceva....si asta daca privim dintr-un anumit unghi situatia...
Desigur,se spune "iubiri interzise"...n-ai voie sa iubesti sotul unei prietene,un barbat casatorit in general...o persoana de acelasi sex cu tine...insa toate aceste iubiri s-au petrecut inca din timpuri stravechi... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Joi Apr 22, 2010 8:59 pm

am ajuns la concluzia ca cei mai multi dintre noi ne cramponam de prejudecati si nici nu oferim sansa aparitiei unei ... relatiii , nu spun a unei iubiri , ca poate e prea mult spus ... si totusi sunt persoane care sfideaza prejudecatile, din dorinta de a experimenta ceva nou sau din incapatanare sau cine stie din ce alte motive si atunci apar acele IUBIRI INTERZISE , blamate de familie, prieteni, societate Question

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Joi Apr 22, 2010 9:58 pm

Bine spus Tarotita!Dar ar fi multe de spus la acest subiect....incercand sa argumentam care dintre iubiri...sau ,asa cum spui tu,relatii snt condamnabile si din ce cauza?
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Vin Apr 30, 2010 9:33 pm

cred ca e atat de bine sa faci ceea ce simti, fara sa te gandesti, doar sa traiesti clipa, nu?

numai ca...si aici sunt prea multe de spus; oricum, dintotdeauna si mereu, ceea ce a fost interzis a fost mai mult decat incitant, mult mai dorit si prea des cautat!
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Sam Mai 01, 2010 1:07 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Acum depinde Carmencita...ca de ex.pentru mine un barbat casatorit,nu m-a incitat niciodata...nici prietenul prietenei...dar sunt persoane pe care le incita....
Sus In jos
Gabi
VIPVIP

Reputatie : 41
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 54
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Sam Mai 01, 2010 6:55 am

dragele mele...cine pune eticheta"INTERZIS"?Noi? familia?societatea?...intotdeauna a fost asa!Carmen cred ca ai dreptate..."carpe diem" este una din devizele mele(foarte recente, de altfel), dar..e atat de greu!suntem(sunt cel putin)inca tributara vechii educatii si, de asemenea, nu sunt capabila sa ranesc, cu buna stiinta, pe cineva, deci...ies din discutii :sotul prietenei, al surorii, al verisoarei(de altfel, cred ca un barbat casatorit are atat de putin de oferit, unei femei singure)...barbatul mult prea tanar...etc..insa haideti sa va povestesc o intamplare reala:
in urma cu vreo 27 de ani aveam doua prietene, surori(dif. de 2 ani intre ele), cea mare avea un iubit care s-a hotarat sa o ceara de nevasta, in momentul in care am mers in petit(inclusiv eu)la parintii ei ,care locuiau la tara, EL a cunoscut-o pe sora ei si s- produs "scanteia".el a venit la mine si mi-A ZIS "NU MAI POT FACE asta!"va dati seama ca, la modul cum gandeam la anii anii aceia am inceput sa il presez si sa i spun ca e nebun, ca asa ceva nu se face...etc...cearta noastra a fost auzita de mama fetelor, care atunci avea probabil varsta mea de acum....ne-a luat de-o parte si ne-a spus:"In nici un caz nu o sa imi marit fata cea mare, cu un barbat care nu o mai doreste! Luati o pauza..vedeti ce simtiti (EL si fata cea mica)si..poate mai vorbim!"
S_a dovedit ca afost o "indragostire instantanee" si azi, desi au avut de infruntat numeroase piedici(furia surorii, dispretul celor din jur, etc...)se iubesc in continuare si sunt o familie fericita!
P.s Sora cea mare a cunoscut apoi un barbat, despre care si-a dat seama ca este barbatul visurilor ei si azi si ea are o familie fericita.
Ce s-ar fi intamplat daca, ar fi cedat "rusinii", constrangerilor societatii?Nu cumva ar fi fost doua familii nefericite?Cine stie?
Mielu, nu cred ca in toate cazurile este v orba de o provocare, de o incitare ci..pur si simplu nu mai detinem controlul...E adevarat ca sunt si persoane care fac asta doar din dorinta de a-si dovedi, lor si celor din jur, cat de "cueritori' sunt...dar , sunt atat de multe ipostaze iar eu aici ma refeream la o anumita situatie a celo care CHIAR SE INDRAGOSTESC!
Sper ca intelegeti ceva...la ora aceasta nu sunt sigura ca m-am trezit! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Sam Mai 01, 2010 1:05 pm

Am inteles Gabita,ce ai vrut sa spui...si mama fetelor s-a dovedit a fi o femei inteleapta....s-a procedat bine...insa gandeste-te ca sunt cazuri cand infaptuiesc o casatE atat de complicata viata uneori...cel putin aparent,sau poate dincolo de aparente...sunt situatii si situatii....eu voiam sa scot in evidenta faptul ca atat timp,cat NU RANESTI pe nimeni....nimic nu e interzis...Ca suntem inca dominati (in mare parte ) de prejudecati,de ....asta e alta poveste....poate si societatea va evolua in timp,pe aceasta directie macar...si va fi altfel.
Sus In jos
kamil8
master aspirant
master aspirant

Data de inscriere : 05/01/2010
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Vin Oct 01, 2010 7:13 pm

Puteti face o lista cu iubiri considerate interzise? Sunt tare curioasa sa citesc si eu diferite pareri. Sau nu exista iubiri interzise? Ma refer la iubiri nu la incest sau altceva de genula asta.....
Sus In jos
Gabi
VIPVIP

Reputatie : 41
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 54
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Vin Oct 01, 2010 7:28 pm

Cred ca, nu exista iubiri interzise! Excludem bineintele deviatiile, de care vorbea si kamil.
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

Reputatie : 27
Data de inscriere : 01/01/2010
Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Vin Oct 01, 2010 8:47 pm

nu exista nicio lege sa-mi interzica sa iubesc Arrow si apoi eu nu respect legele facute de oameni Arrow
Sus In jos
kamil8
master aspirant
master aspirant

Data de inscriere : 05/01/2010
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Sam Oct 02, 2010 4:44 pm

chiar nicio lege ????
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Sam Oct 02, 2010 6:53 pm

nu..legile sunt facute sa fie interpretate cum vor avocatii si procurori Arrow Doar legea circulatiei ca-mi ia puncte de pe permis cyclops
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Vin Noi 26, 2010 2:57 pm

Adevăratele iubiri
Sunt cele interzise,
Când mii de lacrimi, de opriri,
În cale-ţi sunt întinse.

Iubiri trăite pe ascuns,
De doi numai ştiute,
În lumea lor când ai pătruns
Ai buzele cusute.

Înveţi vorbi doar din priviri,
Cursiv, atât de bine,
Citind în ochii ei te miri
Ce scrie pentru tine.

Eşti mulţumit de un minut
Petrecut împreună,
În el o viaţă a-ncăput -
Noaptea, sub clar de Lună.

Aşa îţi pari nemuritor,
Căci vor mai fi minute,
Stai singur, mistuit de dor,
Cu buzele cusute. :in ceatza:
Sus In jos
Limco
senior aspirant
senior aspirant

Data de inscriere : 21/06/2010

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Vin Noi 26, 2010 4:28 pm

Frumoasa poezie , Doridor.

Iubirile interzise au un farmec aparte dar in cea mai mare parte din cazuri produc cuiva suferinta .
Sus In jos
vis_trecator
senior
senior

Reputatie : 7
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 45

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Vin Noi 26, 2010 4:33 pm

Iubirea te face sa nu-ti fie teama de suferinta,indiferent cat de mult sfasie sufletul.
Sus In jos
Limco
senior aspirant
senior aspirant

Data de inscriere : 21/06/2010

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   Vin Noi 26, 2010 4:48 pm

De obicei suferinta o simt alte persoane...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Iubiri interzise   

Sus In jos

Iubiri interzise

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: