Photobucket
Translate this Page

FORUM click aici Implinirea unui vis? - Pagina 4
PRIETENIE
BUN VENIT PE FORUMUL " PRIETENIE " !!! NE FACE PLACERE PREZENTA TA !!!
PRIETENIE

CalendarCautareAcasaPORTALFAQBlogGrupuriMembriInregistrareConectareGalerie
IMPORTANT
Acest site este optimizat pentru:

Mozilla F.
Photobucket G. Chrome Photobucket
CARICATURI
caricaturi,caricatura zilei
VIZITATI
FORUM vizitati NOUTATI FORUM vezi filmul " Carari Intortocheate "
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Ziua ta de nastere
Mier Apr 03, 2013 8:26 pm Scris de kamil8

» Dragoste sau Gelozie ???
Lun Feb 18, 2013 12:51 am Scris de iulisa

» Mi-as dori...
Dum Dec 02, 2012 9:48 pm Scris de kamil8

» Ce ai face daca...?
Mier Noi 21, 2012 9:17 pm Scris de kamil8

» FERICIREA
Mier Noi 21, 2012 6:40 pm Scris de Tarota

» Curaj!!! ... si fara inhibitii...
Mier Aug 15, 2012 7:34 am Scris de Tarota

» Loc de LAUDA !!!
Mier Aug 08, 2012 3:44 pm Scris de Tarota

» SFINTELE PASTI
Dum Apr 15, 2012 9:25 am Scris de Tarota

» Cum slabim in mod sanatos??
Mier Apr 11, 2012 1:19 pm Scris de doridor_ro

» CAFEAUA-bautura sau drog???
Mier Apr 11, 2012 1:11 pm Scris de doridor_ro

NOUTATI
MENIU
CINEMA
SONDAJ
V-a placut forumul Prietenie?

View Results
De STIUT
Top greseli pe care le fac femeile in pat
 Emoticoane si imagini grafice

Cele mai ciudate legi legate de sex din lume

Arta impacarii – Dragoste & Sex

15 motive sa-ti inseli partenerul sau partenera

5 tipuri de barbati cu care TREBUIE sa faci sex

5 semne ca va potriviti la pat
CONTOR

Distribuiti | 

Implinirea unui vis?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
doridor_ro
VIPVIP

Reputatie : 27
Data de inscriere : 01/01/2010
Localizare : Italia

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Mier Mai 26, 2010 1:57 pm

sa te cred [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] sa nu te cred [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ai fi asa de lasatoare [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

Reputatie : 36
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 50
Localizare : NEAMT

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Joi Mai 27, 2010 10:16 pm

Question nu cred ca e vorba de delasare ... dar tie nu ti s-a intamplat niciodata sa te gandesti la ceva , sa detaliezi in minte totul, si sa simti bucuria, furia sau supararea generate de imaginatie?
ca sa fiu mai explicita, uneori ma gandeam sa fac o bucurie cuiva, imi imagina drumul, intalnirea, bucuria regasirii si simteam efectiv acea bucurie, asa ca ... nu mai aveam nici un impuls de a materializa visul... e valabil si in cazul emotiilor negative ... puteam sa simt supararea generata de ganduri negre pana la lacrimi si de asemenea furia care pur si simplu ma metamorfoza, ma schimba fizic vorbind nu numai psihic No
intre timp am invatat sa-mi cenzurez visele ... las emotiile pozitive sa apara ca urmare a unor fapte reale cat despr cele negative ... nu e nevoie sa le mai suplimentez eu cu imaginatia mea ca are grija destinul sa ma faca sa le trsiesc din plin cherry

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

Reputatie : 25
Data de inscriere : 31/01/2010
Varsta : 57
Localizare : Spania

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Vin Mai 28, 2010 8:35 am

Asa mi se intampla si mie de multe ori...sa visez ceva si sa traiesc emotii puternice....pozitive sau negative....asta in parte,la anumite vise....pe altele incerc sa le materializez,altele le triez si le pun la bagajul de vise fara finalitate...Nu e delasare, e doar selectie pentru ca visam atat de multe ca nu ne-ar ajunge timpul efectiv pentru realizarea tuturor viselor...(marunte) ca pe cele pe care le consideram importante .....pe astea incercam sa le si realizam...
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

Reputatie : 35
Data de inscriere : 02/01/2010

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Vin Mai 28, 2010 3:59 pm

eu visez sa ma culc si sa ma trezesc alt om- o doamna bine crescuta, frumos educata( asa cum s-a chinuit si cum si-a dorit mama sa fiu), civilizata, desteapta, simpatica, politicoasa....ce s-o mai lungesc atata....o persoana care si pe care si-ar dori-o toata lumea prin preajma Shocked dar cred ca ma multumesc doar sa visez ca scap de migrena aceasta Sleep
Sus In jos
Admin
Admin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/12/2009
Varsta : 47
Localizare : Tarnaveni

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Vin Mai 28, 2010 6:19 pm

carmen_elena1962 a scris:
eu visez sa ma culc si sa ma trezesc alt om- o doamna bine crescuta, frumos educata( asa cum s-a chinuit si cum si-a dorit mama sa fiu), civilizata, desteapta, simpatica, politicoasa....ce s-o mai lungesc atata....o persoana care si pe care si-ar dori-o toata lumea prin preajma Shocked dar cred ca ma multumesc doar sa visez ca scap de migrena aceasta Sleep

carmencitooo,imi permiti o "idee"???...schimba-ti oglindaaaa !!!...m-ai intzeles,daaa??? Suspect

cu respect [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://tarnaveni.forummagic.net
Gabi
VIPVIP

Reputatie : 41
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Vin Mai 28, 2010 6:34 pm

Carmencitaaaaaaaaa....sunt de acord cu Andras...are perfecta dreptate [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ..daca e nevoie..sparge-osunt convinsa ca nu aduce nici-un ghinion!

poop fata draga! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] pe cea pe care am cunoscut-o eu, la Busteni..cea descrisa de tine, mai sus..nu`sh cine-i!!! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ..chiar nu stiu! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ...
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Vin Mai 28, 2010 8:12 pm

dragii de voi clown clown Suspect
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Vin Mai 28, 2010 9:11 pm

Visele nu se pun deoparte fara finalitate,..ceea ce este un vis,l-ai gandit odata..poate in subconstient,nu l-ai spus cu voce tare,..insa uneori ti-l doresti iarasi...daca ganditi pozitiv..si gandurile negative le alungati,cand va asteptati mai putin apare momentul sa decideti si sa faceti ceea ce trebuie sa-l realizati!
Si cand ascultati persoane ce se plang incercati pe cat puteni sa nu traiti momentele lor,doar sa-i incurajati..!
Va vorbesc din experenta mea... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Vin Iun 04, 2010 8:52 am

pe mine nu ma deprima persoanel care se plang , probabil atunci constintizez ce norocoasa sunt, in schimb ma deprima rautate unora ... voita sau nu Question

Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Vin Iun 04, 2010 1:59 pm

Eiiii,tarotica...80% dintre oameni au o rautate nespus de mare si cel ce crezi ca-ti este aproape are rautatea lui...asa sa nu te deprime asta,...gandeste-te un picut mai mult la tine,Totul incepe de la tine si se sfarseste cu tine!
Si nu uita copila draga suntem trecatori pe acest pamant,..facem o calatorie uni mai lunga alti mai scurta!Nu se merita sa te deprimi ! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Lun Iun 14, 2010 2:44 pm

Suspect am uitat sa precizez ca nu ma tine mult ... deprimarea Laughing

Sus In jos
Gabi
VIPVIP

Reputatie : 41
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 53
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Lun Iun 14, 2010 2:53 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Lun Iun 14, 2010 7:25 pm

carmen_elena1962 a scris:

draga mea,eu mi-as dori cat mai multi oameni ca tine in preajma!....iar cei care isi doresc o alta Carmen,n-au decat sa priveasca in jur,ca sunt destule!....esti o dulceata,cu aerul tau de pushtoaica pusa pe shotii,iar rasul tau este absolut o desfatare! Suspect Suspect Suspect clown clown clown

Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Joi Iun 17, 2010 10:07 pm

Mai fetelor..v-am spus ca-mi doresc sa ajung prin Spania...vreau nu vreau voi merg e sa fac un curs..in spania [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] inca nu stiu cand dar nici.localitatea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Joi Iun 17, 2010 11:39 pm

Sper sa ai si ocazia sa vizitezi cat mai multe locuri superbe....mie mi-e dor de Italia.
De cateva zile m-au pus niste prietene pe ganduri...vorbisem cu una ca nu prea am de lucru acum si ea a alertat pe alte doua si s-au gandit sa-mi caute ceva acolo,sa merg si eu ,sa fim mai aproape toate.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Sam Iun 19, 2010 10:10 pm

A fost odată o oarbă care se ura pe ea însăşi din cauză că era oarbă. Ea ura pe toată lumea, cu excepţia prietenului ei iubitor. El era întotdeauna gata să o ajute.
Într-o zi ea i-a spus lui:
„Dacă aş putea să văd lumea, eu m-aş căsători cu tine.”
Într-o zi cineva i-a donat o pereche de ochi. Când bandajele au fost luate jos, ea a putut să vadă totul, inclusiv pe prietenul ei.
El a întrebat-o:
„Acuma că tu poţi vedea lumea, te căsătoreşti cu mine?”
Fata s-a uitat la el şi a văzut că el este orb. Numai văzând ochii lui închişi a şocat-o. Ea nu se aştepta la asta. Gândul că trebuie să se uite la ochii lui închişi toată viaţa ei a făcut-o să-l refuze.
Prietenul ei a plecat şi a doua zi i-a scris o notă spunând:
„Să ai grijă de ochii tăi, draga mea, pentru că înainte să fie ai tăi, au fost ai mei!”
Aşa este şi cu mintea omenească care lucrează aproape intodeauna când starea noastră se schimbă. Numai câţiva dintre noi ne reamintim cum viaţa noastră a fost înainte, şi cine a fost alături de noi în cele mai dureroase situaţii...
Viaţa este un cadou!
Astăzi, înainte să spui cuiva un cuvânt rău, gândeşte-te la cineva care nu poate să vorbească.
Înainte să spui că mâncarea nu este gustoasă, gândeşte-te la cineva care nu are ce să mănânce.
Înainte să judeci soţul sau soţia, gândeşte-te la cineva care plânge la Dumnezeu pentru o companie.
Astăzi, înainte să te plângi despre viaţa, gândeşte-te la cineva care a plecat de tânăr de pe acest pământ.
Înainte să te plângi de copii, gândeşte-te la cineva care ar dori să aibă copii.
Înainte să te plângi de cineva că nu ţi-a curăţat casă sau nu a măturat-o, gândeşte-te la oamenii care trăiesc pe stradă.
Înainte să te plângi de distanţa parcursă cu maşina, gândeşte-te la cineva care merge pe jos aceeaşi distanţă.
Şi când tu eşti obosit şi te plângi de serviciu, gândeşte-te la şomeri, la cei care ar dori să aibe un loc de muncă.
Înainte să arăţi cu degetul şi să condamni pe cineva, adu-ţi aminte că nimeni dintre noi nu este fără păcat şi noi toţi trebuie să răspundem în faţa Făcătorului nostru.
Şi când gânduri depresive te doboară, pune un zâmbet pe faţă şi mulţumeşte-i lui Dumnezeue că eşti în viaţă!
Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Sam Iun 19, 2010 10:34 pm

daca nu dorm, pot sa mai spun ca visez? Smile

visez cu ochii deschisi, de ceva timp....
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Dum Iun 20, 2010 1:44 am

Si,nu-ti place ce visezi? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Dum Iun 20, 2010 8:44 am

Question eu totusi cred ca visele trebuie sa ramana vise , implinirea lor intr-un fel demonstreaza ca nu au fost vise Wink Laughing

Sus In jos
only61
moderator

Reputatie : 68

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Dum Iun 20, 2010 10:14 am

exista si vise care raman vesnic la stadiul de vise,insa tot vise se numesc si cele pentru care lupti si iti doresti sa le indeplinesti, pana cand si reusesti sa le indeplinesti! pig

Sus In jos
carmen.
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Dum Iun 20, 2010 10:01 pm

si mai exista si realitatea, care, uneori, e ca un vis frumos! No
am zis- uneori- Mad Mad Mad
Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Lun Iun 21, 2010 10:34 am

Asa e Carmencita,uneori realitatea poate sa si depaseasca visul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
Tarota
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Mar Iun 22, 2010 10:08 pm

Wink visele mele de noapte nu au fost prea placute ... poate cele de zi vor fi mai ... linistitoare Laughing

Sus In jos
mielusica
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Mar Iun 22, 2010 10:42 pm

Si au fost?
Sus In jos
doridor_ro
VIPVIP

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Mier Iun 23, 2010 2:06 pm

las-o sa viseze...poate va lupta sa le realizeze [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Implinirea unui vis?   Astazi la 3:26 pm

Sus In jos

Implinirea unui vis?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 10Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PRIETENIE  :: 
0AMENII si VIATA
-
Mergi direct la: